Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

okuma trio rex 425 kullananlar

ferhat920

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba
Teleskopik Trio rex ile uzak atış için en verimli ağırlınız kaç gram?
Ve bu kamışa tavsiye edecegınız surf makina (yemli için)?..

sessizdenizci

Daimi Üye
Ben en çok uzağa 125-150 gr ile atıyorum, 175-200 denediğimde de aşağı yukarı aynı mesafeler. Belki kolumdaki rahatsızlıktan dolayı limitleniyor olabilir ama zaten daha fazla ağırlığa gerek yok özellikle akıntısız yerde avlanacaksanız.

yemli av için ekonomik bir makina olsun derim, nede olsa sürekli 150gr kurşunu at-çek yapmayacaksınız. Okuma avenger 65 bence iyidir. Daha uygun fiyatlı olsun derseniz okuma safina prs spa 65.

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
En verimli 130-170 arası atdığımı düşünüyorum,
Makin olarak yemlide Avanger 55b, surf de Trio Rex Txs 60 kullanıyorum

Spin on the beach

Daimi Üye
Adı
Cihan BALCI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ayni kamis ile birlikte okuma rtx 80 aldim. Henuz deneme firsatim olmadi. Hafta sonu 200 ve ustu gramajlarda atışlar demeyecegim. Sonuçları yazarim.

Kesin bir sey var ise oda yemli icin kamışı harcamamak gereklidir.

ferhat920

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ayni kamis ile birlikte okuma rtx 80 aldim. Henuz deneme firsatim olmadi. Hafta sonu 200 ve ustu gramajlarda atışlar demeyecegim. Sonuçları yazarim.

Kesin bir sey var ise oda yemli icin kamışı harcamamak gereklidir.
Valla ben yemlide kullanıyorum, bozuk para gibi harcıyorum kamışı

ferhat920

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ben en çok uzağa 125-150 gr ile atıyorum, 175-200 denediğimde de aşağı yukarı aynı mesafeler. Belki kolumdaki rahatsızlıktan dolayı limitleniyor olabilir ama zaten daha fazla ağırlığa gerek yok özellikle akıntısız yerde avlanacaksanız.

yemli av için ekonomik bir makina olsun derim, nede olsa sürekli 150gr kurşunu at-çek yapmayacaksınız. Okuma avenger 65 bence iyidir. Daha uygun fiyatlı olsun derseniz okuma safina prs spa 65.
Okuma avanger uzak atış pek uygun makine değil, yazık olmaz mı bu kamışa bu makine?

sessizdenizci

Daimi Üye
Okuma avanger uzak atış pek uygun makine değil, yazık olmaz mı bu kamışa bu makine?
Avanger i ekonomik diye önerdim zaten, yani vereceğiniz fiyata göre alacağınız kalite oldukça iyi. Evet bu kamışa bu makineyi takarsanız kamışa yazık olur ama Benim fikrime göre de bu kamışı yemlide kullanırsanız kamışa bir daha yazık olur. Ben bu kamışı sadece boğazda, sürekli 150gr ve üstü at-çekde kullanıyorum kullanıyorum. Yemlide daha düşük bir kaç kamış var onları kullanıyorum.

ferhat920

Aktif Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Avanger i ekonomik diye önerdim zaten, yani vereceğiniz fiyata göre alacağınız kalite oldukça iyi. Evet bu kamışa bu makineyi takarsanız kamışa yazık olur ama Benim fikrime göre de bu kamışı yemlide kullanırsanız kamışa bir daha yazık olur. Ben bu kamışı sadece boğazda, sürekli 150gr ve üstü at-çekde kullanıyorum kullanıyorum. Yemlide daha düşük bir kaç kamış var onları kullanıyorum.
Boğazda teleskopik yerine parçalı kamış tercih etmiyorlar mı?
Bence trio rex tele kamış yemli için çok iyi, ucu ne sert ne hassas ikisinin arasında, orta halli bir surf makine ile yıllarca yemlide kullanılabilir. gönül rahatlığı ile tavsiye ederim. yemli de de uzak atış gerekli oluyor. Sadece boğaz için düşünmemek lazım.. Saygılar..