Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Olta makinenizin kolu sağda mı, solda mı?

Makine kolunu hangi konumda kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    391

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Ilahi Bülent abi..:) Ömrün bol olsun e mi..

Senin şu sinek iş görmez miydi.. Takıverseydin makinenin bir tarafına..:)
Nerede alıştıysanız size hangisi rahat geliyorsa o yöne takın. Sakın evde bırakmayın. Ben oltayı attıktan sonra Senih gördü şaşkın vaziyette abi kol nerede dedi.
Ne sandı o an bilmiyorum. Geri sarmak çok zor oldu.

Adı
Vaner
Nerede alıştıysanız size hangisi rahat geliyorsa o yöne takın. Sakın evde bırakmayın. Ben oltayı attıktan sonra Senih gördü şaşkın vaziyette abi kol nerede dedi.
Ne sandı o an bilmiyorum. Geri sarmak çok zor oldu.
Demek ki "kolsuz makine ile misina sarma" üzerine bir güzelleme yazmak iktiza eder şimdi:)

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
1.5 ay önce Engin, Muammer Senih Sarozda tekne avına gittik.
Ben makinanın kolunu getirmeyi unutmuşum.
Yani benim makinanın kolu o gün ne sağda ne soldaydı. EVDEYDİ.
:D:D:D:D :harika::harika::harika::harika::harika: Olay gerçekten efsane ötesiydi :D Bülent abi telefonda dedi ki daiwa saltigayı getiriyorum büyük balık çıkar inşallah :D Getir abi rahat rahat avlanırsın diye konuştuk. Sabah uykusuzuz tekne hareket etti. Dedim Bülent abi ben sırtı yapacam oda bende yapim dedi oltaları hazırladık rapalaları saldık. İnşallah gelir derken soluma bir baktım Bülent abinin makinede kol yok :D Hayır kolu unutmuş olabilirde kolu takmadan nasıl farketmeden rapalayı saldın tekne arkasından :harika: :D Sonra bir baktık çantalara kol yok evde kalmış :D Allahtan balık yapışmadı rapalaya bildiğin 15 dakika kolsuz makine ile sırtı yaptı Bülent abim :D

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Gülmekten ağzım yüzüm acıdı :D :D :D
Akşam yola çıktım,sabah 4te limana vardım. Bizimkiler minibüsle gelecek bir saat daha vardı gelmelerine, arabada kestirmek istedim. Sonra otomobille birileri geldi, bana tur teknesini sordular, bizimkiler gelene konuştuk.

Uykusuzluktan makinenin kolu sağda mı solda mı, evde mi:D bakmadan sahteyi saldık.

Daha da salacaktım ama Senih kolu sordu. Sen dedi o konuyu okumadın mı kol mutlaka makinenin bir tarafında olmalı :D:D

Böyle olmaz mı dedim, ollmaaaz dedi.

lmustafal

Yeni Üye
Adı
Mustafa
İki eli, kolu da güçlendirmek lazım. Çekiş ve denge için. Bence hangi el kullanılıyorsa normalde o el ile sarmak daha mantıklı. Futbol gibi düşünün, sol ayak sağlaksanız dengeyi sağlar, şut çekersiniz.

value

Üye
sağlak bir insan için sol el solak bir insan içinde sağ herzaman daha marifetsizdir bundan hemfikiriz. peki sağlak biri sağ elinlemi daha hızlı sarar makinayı sol elinlemi ? cevap tabiki sağ elinle neden çünkü sol el marifetsizdir ama güçlüdür çevirmekte zorlanırsın hızlı çekemezsin kastırır makinayı zamanla bozarsın kamışa gelince çoğu insan sağlak olmasına rağmen arabanın direksiyonunu sol eliyle kullanır sağ eliyle vitesi kontrol eder çünkü sol elinin azda olsa gücünü sağelinde mağrifetini kullanır.

daha açık yazmak gerekirse sağlak bir insan için bu tür işlemlerde sol el gücü sap el işlevsel hareketi temsil eder, solak bir insan içinde bu tür işlemler için sağ el gücü sol el işlevsel hareketleri temsil eder...

nasıl rahat ediyorsanız öyle kullanın ama UZUN ÖMÜRLÜ BİR MAKİNA İÇİN MAKİNAYI ZARİF KULLANIN AV DÖNÜŞÜNDE MUTLAKA TATLI SUYLA YIKAYIP KURULAYIN YAĞINI KONTROL EDİN...

Cabarov

Aktif Üye
Adı
Orhan cabarov
Ben saglagim ama makina kolu sag tarafta, baliga hep babamla gidiyorum babamda saga takiyor kolu , bende oyle alismisim.

Sol el ile misinayi saramiyorum, kiyidan yemli av yaptigim icin at-cek ile isim olmuyor o yuzden sag elle misina sarmak benim icin avantaj.

At cek veya rapala avi yapsam sol el ile kamisi kontrol etmek daha zor olabilir , pek denemedigim icin bilmiyorum :)

amcam sol tarafa takiyordu kolu, boyle nasil avlaniyorsunuz diye sitem ediyordu :D