Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Oltacıların yoğun olduğu yerlerde keyif yapan dalgıçlar

Fisher81

Aktif Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Şimdi tamam nasıl ki benim olta atma hakkım varsa bir başkasının da o denizde yüzme, dalma vs hakkı vardır.

Ama bunun bir yolu yordamı olmaz mı?

Sağında ya da solunda çok daha müsait yerler varken bu dalgıç arkadaş (aslında dalgıç da denmez paletleri ve ekipmanları takmış yüzeyde geziniyor) en az 5-10 tane oltacının olduğu liman bölgesinde kayalıkların önünde kıyı boyunca, oltaların misinalarının sula buluştuğu bölgelerde yüzeyde geziniyor. Çok nadiren bir şey ilgisini çekiyor ve dalıyor artık her neyse. Ve de bunu bir kaç tur gidiş dönüş tekrarlıyor.

Şimdi sizce bu adamın amacı nedir?

Sırf benim suda iki oltam var. Misinalara doğru gelirken uyarıyorum ki uyarmama gerek de yok kör değilse kamışları görüyordur. Ama hiç oralı olmadan devam edip misinalara dolaşıyor sürüklüyor. Özellikle bu iplemez tavırları insanı çileden çıkarıyor. Tamam keyfini yap da neden benim keyfime tecavüz ediyorsun?

Oltacılardan yemediği küfür kalmadı.

Bir an yalan yok çantadan kaşığı çıkarıp atacaktım üzerine doğru...

Ki o anda da kaşık atıyor olabilirdim. Ya da kendisine çarparsa ciddi yaralanmasına sebep olabilecek başka bir avcılık da yapıyor olabilirdim. Ne olacaktı öyle bir durum olsa suçlu ben mi olacaktım?

Çok cins, bencil, kendinden başkasını düşünmeyen, saygısı olmayan insanlarla dolu memleket yahu.

Bundan hemen önce de tekneci musallat oldu. Tekneyle olta mesafemin daha berisinde gidip geliyor. Suda iki tane oltası var. Benim oltalarla dolaşabilir.Benim oltalar teknesine de dolaşabilir. Sudaki balığı ürkütme ihtimalinden bahsetmiyorum bile. Ki o gelene kadar çok güzel vuran balık o gezinirken vurmamaya, o gittikten 15 dk sonra da tekrar vurmaya başladı orası tartışılır.

Madem teknen var git başka yerde avlan.
Ha illa benim olta mesafemin berisinde avlanacaksan da in tekneden gel beraber avlanalım.
Aaah ah...

Hedo

Aktif Üye
Adı
Bahadır
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Mustafa Abi, hislerime tercüman olmuşsun.

Ful ekipmanlı bu adamlar. Açıklarda bile avlanabilirler. Biz bile en uzak mesafeye atmaya çalışırken bunlar kayaların dibinde ne yapıyor anlamıyorum.

Kooskoca açık deniz. git 20-30 metre ileri ne olacak sanki.

Büyük Beyaz

Daimi Üye
Adı
Serhat karayol
Çarpmayı salla. Öncesinde uyar. Takıncada kes bedenden hediyen olsun. Sözüm laftan anlamayanlar için. Yoksa çok düzgün avlanan zıpkıncılar var.

Fisher81

Aktif Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Çarpmayı salla. Öncesinde uyar. Takıncada kes bedenden hediyen olsun. Sözüm laftan anlamayanlar için. Yoksa çok düzgün avlanan zıpkıncılar var.
Tabi ki öyle. Önümden geçerken misinalara dikkat etse tamam. Dikkat etmiyor, sesleniyoruz onu da takmıyor.
Zaten zıpkını falan da yok elinde. Öyle geziniyor kayaların önünde. Allah bilir milletin düşürdüğü kaşıkları vs arıyordur

ErBo62

Aktif Üye
Adı
EREN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tabi ki öyle. Önümden geçerken misinalara dikkat etse tamam. Dikkat etmiyor, sesleniyoruz onu da takmıyor.
Zaten zıpkını falan da yok elinde. Öyle geziniyor kayaların önünde. Allah bilir milletin düşürdüğü kaşıkları vs arıyordur
Elle yakalayacak herhalde ne adamlar var ülkede arkadaş amaçsız amaçsız küfür yemekten hoşlanıyor olabilir :) ava gittiğiniz günlerde yine denk gelirseniz kancanız keskin olsun :D