Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Oltalar akvaryuma :)

Mustafa Adak

Aktif Üye
Adı
Mustafa ADAK
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Elinize sağlık. Güzel uğraş

Theseus

Aktif Üye
Adı
Genco
Dertsiz tasasız,ucuza işi halletmişsiniz,tebrikler.

Yanlız ekmek içi,maya ve diğer yemlerden kalan yağ vs gibi artıklar normal balık yemlerine göre suyu daha çabuk bozar.

Gene de midyeler suyu iyi filtre etmenize yardımcı olurlar.

Eğer bulabilirseniz artemia yumurtaları alıp haftada 1 üretip akvaryuma salın ki hem midyeler hem ufak balıklar iyi beslensin.

lustral78

Üye
Adı
Osman Karatepe
Dertsiz tasasız,ucuza işi halletmişsiniz,tebrikler.

Yanlız ekmek içi,maya ve diğer yemlerden kalan yağ vs gibi artıklar normal balık yemlerine göre suyu daha çabuk bozar.

Gene de midyeler suyu iyi filtre etmenize yardımcı olurlar.

Eğer bulabilirseniz artemia yumurtaları alıp haftada 1 üretip akvaryuma salın ki hem midyeler hem ufak balıklar iyi beslensin.
Ekmeği fazla verdiğimde su bulanıyor ama sanırım midyelerin sayısı yeterli geliyor ve yarım saate kadar su tekrar berraklaşıyor.Artemia yumurtasını başka balıklarım için denemiştim biraz zahmetli hem benim balıklar o kadar sosyetik değiller kıyma haline gelmiş solucan nelerine yetmiyor ;) arada bir tavuk ciğeri ve solucanı ince ince kıyıp veriyorum inanın görülmeye değer bir gösteri oluyor piranalar halt etmiş bunların yanında ;) ara sıra da haşlanmış yumurta sarısı ve akını eziyorum anlayacağınız protein full :D Öneriniz ve ilginiz için teşekkür ederim ...

zaad

Daimi Üye
Adı
ZAFER A.
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Maşallah çok sağlıklı ve dengeli bir ekosistem olmuş:)

Sahil33

Daimi Üye
deniz akvaryumu yapalım minik balıklar tutalım çuallatalım denize birakalım ..?