Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sabah Nimeti

magnificent

Aktif Üye
Adı
Ramazan
AKIN
Tebrikler Ramazan güzel av olmuş.:)
En iyi yer bildiğin yerdir.
Teşekkür ederim.Size katılıyorum ama bu resimde gözüken kayalığın 30 metre gerisine kadar deniz vardı eskiden.O az birşey gözüken kumluk alana sahilden yüzerek ulaşırdık.Sonradan doldurma yapıldığı için balıklar bir süredir uğramıyordu.
Tebrikler Ramazan güzel bir av olmuş.
Teşekkür ederim.

İnşallah arkadaşım daha çok yakalarsın fakat onu bulamayanlar da var unutma sakın gittiğin merada lüfer denemesi yaptın mı?Bence denemekte fayda var.
Geçen sene yemli sarıkanat alındığını gördüm bir kere.Ama sonuna doğru idi.Deneme yapamadım. Bu sene onada bakıcam kısmet olursa.

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Pek öyle balık curcunası olamasada,evimin yakınında,cevat kelle gibi takım taklavat taşımadan,denizden birşey almak beni çok mutlu etti.
Bende bazen bizim burada atarım bir cebime kurşunları, bir cebime çaparileri, bir cebime fırdöndüleri, bir cebimede yedek misinaları, bizim marketin önünden geçerkende bir adet poşet alır öyle balığa giderim çokda keyifli olur, sadece elimde kamış. Bak yarın öyle balığa çıkayım ben :D
Lüfer ve palamuta rapala denemesi yapacağımda.

magnificent

Aktif Üye
Adı
Ramazan
AKIN
Bende bazen bizim burada atarım bir cebime kurşunları, bir cebime çaparileri, bir cebime fırdöndüleri, bir cebimede yedek misinaları, bizim marketin önünden geçerkende bir adet poşet alır öyle balığa giderim çokda keyifli olur, sadece elimde kamış. Bak yarın öyle balığa çıkayım ben :D
Lüfer ve palamuta rapala denemesi yapacağımda.
Çocukken ne kamışımız vardı ne makaramız.Bi tahtaya sarılı olta bide simit parası .Koy cebine haydi yallah... Şimdi Para var huzur yok :D

Birde o poşet yokmu poşet.Yolda yürürken ağzının içine giriyor,iki balık yakaladınmı yerin dibine. :)

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Çocukken ne kamışımız vardı ne makaramız.Bi tahtaya sarılı olta bide simit parası .Koy cebine haydi yallah... Şimdi Para var huzur yok :D

Birde o poşet yokmu poşet.Yolda yürürken ağzının içine giriyor,iki balık yakaladınmı yerin dibine. :)
He yaw Bakırköy deniz otobüsü iskelesinden ispari, istavrit, kefal tutardık. İğne alacak paramız olmazdı ama sağolsun iğneci amca bizi kırmaz iğne ve yaprak kurşun verirdi vayy be ne günlermiş. Şimdi neredeyse milyarlık takımlar ile avlanacaz ama balık yok iyi mi değil tabi.

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tebrikler . Zarganalar güzelmiş Ramazan, mera da güzel. Evinede yakın, artık boğaza gelmezsin sen :D

magnificent

Aktif Üye
Adı
Ramazan
AKIN
He yaw Bakırköy deniz otobüsü iskelesinden ispari, istavrit, kefal tutardık. İğne alacak paramız olmazdı ama sağolsun iğneci amca bizi kırmaz iğne ve yaprak kurşun verirdi vayy be ne günlermiş. Şimdi neredeyse milyarlık takımlar ile avlanacaz ama balık yok iyi mi değil tabi.
Bi hikayemi anlatayım madem öyle :)

Sene ya 88 ya 89 Sezen Aksu'nun lüküs kamarada kimler oturur şarkısın söylendiği seneler işte.
O gün kendimizi aşıp Ambarlıya gittik.Paralarıda kancaydı kurşundu bitirdikmi.
Karın aç.
Evde uzak.
Bi sandaldan ikindi vakti iki tane istavrit aldık bide arkadaş kovadan çaldı üç.(valla o çaldı.O arsızdı biraz) Adam bilmiyoki açız tek tek veriyo tabi.

Ama ne değerli balık o."İSTAVRİT" .oltaya gelemez O . Değerli balık O. Tutarsan eğer çocukların arasında populersin O. Öyle bişi O istavrit. :D

İki de midye çıkarttık tamam malzeme hazır. Bide rica minnet kibrit buldukki en zoru o oldu. Nerdeyse istavritin yerine kibriti pişir. Sigara içeceğiz diye kimse vermek istemedi. Kibritde kibrit. Bi kutuda üç tane kalmış. Başka yok.

Otu çöpü topladık bi kibrit çaldık yanmadı,ikiyi yakdık oda rüzgar esti söndü,üçüncüde otlar yandı ama geri söndü.

Benim göz döndü,midyeler hadi neysede istavrit boşa gidicek.Bidaha nerde bulucağız istavriti.Arkadaş bana baktı (hıyar) Bu balık çiğde yenir dedi. Meğer benim tepkiye göre oda niyetliymiş de , biz yok desek yapmayacağız o hatayı.
Öyle böyle derken biz bu istavritleri çiğ çiğ yedik.Ama nereye yiyon kussan olmaz.İstavrit yedin.Değerli balık ayıp O.Kusulmaz O.Lezzetli O.
Immh, ımmh,ımh diyruz ama gözlerden yaş akıyor.

Sonradan 15 dakka daha yürüdük eve vardık. Adam gibi yemek yedik.Ertesi gün...

Hiç unutamam :)

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
tebrikler ramazan güzel av olmuş.
Hikayene gelince denizden babam çıksa yerim diyenlerdensin anlaşılan ama seninki biraz abartı olmuş çiğ çiğ de gitmez be abi...:)