Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şarjlı akü tavsiyesi

paramedicselcuk

Aktif Üye
Merhaba abilerim, arkadaşlarım;
Malum balık sezonu başlayacak ufak ufak eksiklerimi tamamlıyorum. Şimdi ise sıra ortamı aydınlatacak ışığa geldi. Bu aydınlatma işini alacağım kuru veya sulu motorsiklet aküsüne led lamba uygulaması ile yapmak istiyorum.

Sizlerden ricam hangi marka akü alsam hem aydınlatma zamanı olarak hemde şarjı kısa sürede dolarak beni üzmez.

İnternette çok fazla akü modeli var ama pek anlamadığım için sizlere sormak istedim.

Her zaman oldugu gibi yine yardımlarınızı esirgemeyeceginizden şüphem yok.

Saygılar ve sevgilerimle

advedanta

Üye
Adı
CİHAN DEMİREL
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba abilerim, arkadaşlarım;
Malum balık sezonu başlayacak ufak ufak eksiklerimi tamamlıyorum. Şimdi ise sıra ortamı aydınlatacak ışığa geldi. Bu aydınlatma işini alacağım kuru veya sulu motorsiklet aküsüne led lamba uygulaması ile yapmak istiyorum.

Sizlerden ricam hangi marka akü alsam hem aydınlatma zamanı olarak hemde şarjı kısa sürede dolarak beni üzmez.

İnternette çok fazla akü modeli var ama pek anlamadığım için sizlere sormak istedim.

Her zaman oldugu gibi yine yardımlarınızı esirgemeyeceginizden şüphem yok.

Saygılar ve sevgilerimle
Merhabalar
bnim size tavsiyem, kuu veya sulu motorsiklet akuleri led aydinlatmada sorun yaratabilir. Cunku kullanacagin ledin yapiina gore degisir. Led aydinlatmada yaklasik 2 saat gibi dayanir. Tavsiyem ise led aydinlatmali pilli kamp isildaklati var. Onu kullanman. Hic olmazsa yaninda yedek pilin olur ve aninda degistirisin hemde daha uzunaydinlatma suresi alirsin. Saygilarla.

paramedicselcuk

Aktif Üye
Bilgilendirme için tesekkur ederim. Ancak led pil ile ugrasmak istemiyorum. Hem ekonomik olarak hemde kullanim olarak akünün çok daha sağlıklı olduğu düşuncesindeyim. Ama önerinizi kulak arkası yapmayacak led lambalarıda araştıracağim. Yorumunuz için sagolun

Son düzenleme:

aybasan

Üye
Adı
aydın aydın
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ben yukarda yazan arkadaşın verdiği bilgiye katılmıyorum.Şöyleki İzmir çankayadan 25 tl ye küçük bir akü aldık.Yanındada 35 tl ye şarj adaptörünü adaptör yaklaşık notebook adaptörü kadar yani baya ufak.Tam şarj ettik ve teknede 3.5 metre 3 çipli ledleri akşam 7 den gecenin 4 üne kadar çalıştırdı ve daha şarjıda yarım bile bitmemişti.ortalama 30 saat civarında yakardı..Ki bu baya küçük bir akü notorsiklet aküsü diye geçiyor olabilir adı.Şimdi aküyü çıkarıp baktım 12 volt 7 amp..şarz cihazıda Ataba AT3612..Ki dediğim gibi 3 metre ve 3 çipli led aydınlatma yaptık ışık kuvveti oldukça güçlü bence bu ideal bir ikili taşıması vs de çok kolay 3 çipli ledinde metresini yanılmıyorsam 5-6 tl gibi birşeye almıştık..size 1 metrelik led yeter zaten gerisini siz oranlayın artık

paramedicselcuk

Aktif Üye
Sayın Aybasan. Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Açıkçası benimde duyumlarım sizin söyledikleriniz dogrultusundaydı. Bu nedenle de lamba almaktansa çok daha uzun süre kullana bileceğim bir arayış içine girdim. Hali hazır da led lambayı uzun süre kullanım için değil gece yemek yemek balık temizlemek vs işler için kullanacağım. Çok uzun süren ışık ihtiyacım olmayacak ama oladabilir ihtimalinide göz ardı etmek istemiyorum. Belki o zaman pilli led lambada kafi gelir diye bilirsiniz ama akü ile baglanacak led sayısı ile çok daha iyi bir aydınlatma imkanına sahibim olacağım. Pil derdim de olmayacak ekstra bir masraftan ise kurtulmuş olacağım. Sayın aynasan rica etsem akü ismini de paylaşırmısınız araştırmalarımda bana referans olur. Bilgilendirme için tekrar sağolun.

aybasan

Üye
Adı
aydın aydın
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Sizin için aküyü çıkarıp baktım üzerinde Power ps sonic yazıyor model Ps-1270 F1 yazıyor 12w 7 amper made in Wietnam.Ben 4 ay kadar önce almıştım dolar nedeniyle fiyatlar biraz yükselmiş olabilir birkaç yere sormadan almayın bizde 3-5 yere bakmıştık bu marka olarak bakmamıştık bilgimiz bizimde yoktu bu konularda ama söylenilen fiyatlar baya yüksekti biryerde bunu ve fiyatını görünce almıştık

aybasan

Üye
Adı
aydın aydın
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bu arada meslektaşız sanırım bende Radyoloji Teknikeriyim.

paramedicselcuk

Aktif Üye
Sizi zahmete soktum hakkınizı helal edin çok makbule geçti. Araştırmalarıma bu marka uzerinden en kısa sürede başlayacağım.

Evet bende Çanakkale 112 de görev yapıyorum Paramedik olarak. Bu taraflara yolunuz düserse mutlaka beklerim.

aybasan

Üye
Adı
aydın aydın
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Rica ederim yardımım dokunduysa ne mutlu..Umarım birgün birlikte av yapma şansı buluruz.Selamlar.