Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Saroz Mercanları :)

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Pazar günü CFT ekibi olarka Sarozda Sulaniça çıkışlı bir av ayarladık. Daha önce avlanmadığımız bir tekne bizim için tamamen süpriz olacaktı. 1 senedir mercan peşinde Assostan , Ayvalığa , Mersine Saraoz defalarca ava çıktık . Hep o istediğimiz av ya misafir meraları ya bizim şanssızlığımız bir türlü alamadık ve bu yüzden yeni tekne ve kaptan arayışına girmiştik. Son olarakta araştırarak avlandığımız tekneyi bulduk.
Pazar ekip olarak 8 kişi sabah 5 te denize açılacağımız limandaydık. Hava esiyordu poseidon açıkları 4,5 göseriyordu ama Sarozun 3ü 5i olmaz bi kere daha gördük :D Yaklaşık 1 saat aşırı sallanarak meraya vardık ama deli gibi akıntı 250 gr kurşun dibi bulmuyor . Hava 5,6 esmeye ve dalgalar çok büyümeye başladı. Çapa atılmasına rağmen hava tesr estiği için dalgayı önden alamadık ve yandan almaya başladık. Tehlikeye atmayıp kıyıya geri döndük.
Havanın durulmasıyla saat 12:30 gibi yeniden açıldık . Ekipte moraller biraz bozuktu ta ki genç kaptanımız merada atış serbest diyene kadar. Attığımız anda Muammer abiyle çekmeye başladık . Oltalarımız altta dolanmış 1 balık benim iğnemde 1 balık oun iğnede balıkları alıp takımlar çöpe :D
1 Meada balık durdumu kaptan beklemiyor bile çekiyo çapayı gidiyoruz ben size balık tutturucam oturmaya gelmedik diyor :) Hop diğe meradayız atıyoruz anında balıklar vuruyor alıyoruz .

Ve son meraya geldik . Son yarım saatimiz kaptan çapa atmıyacam dedi. Ben diğer arkadaşlara göre çok daha az balık aldım. Ama aldıklarımın hepsi gayet güzel mercanlardı. Ufakları saldım . Moralim bozuk değildi az ama öz balık aldım diye seviniyordum . Tekne sürüklenirken 10 metre sağıma oltamı attım sürekli dipte hoplatarak önüme doğru gelirken birden vuruş tasma . Kalamam çok az açık ve baktım balık kalama aldı aha dedim geliyor antenli :D Balığı çektiğimde dışarıda zapdedemedik gelen fangriydi :D Peş peşe 4 tane balık aldım meradan ve kaptana telefon gelince istemedende olsa dönüşe geçtik :)

Mükemmel bir av geçirdik cft sonunda kaptanını ve teknesini buldu :) Herkese ras gelmesi dileklerimle :)

Ekli dosyalar

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler
Güzel av olmuş

halimyildiz

Daimi Üye
Adı
halim yildiz
Vay vay mercan avinin ayri yeri var bende bide antenliler denk gelse vallaha iyi olurdu abi beraber antenliye gideli

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Vay vay mercan avinin ayri yeri var bende bide antenliler denk gelse vallaha iyi olurdu abi beraber antenliye gideli
Valla Halim antenli tutturduğunu söyleyen bir kapan bulusan haber ver gidelim direk :) Bizde araştırıyoruzda bir tane izmir taraflarında gördük ama ondada videolar eski tarihlere aitti :)

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Çok teşekkürler Tolga Bey; İnşallah bir gün buluruz koşuyoruz peşlerinden bakalım :)

alisami

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Tebrikler güzel av yapmışsınız :)
Mercan avlarını oldum olası sevmişimdir ama uzun zamandır gitmek nasip olmadı. Bakalım ne zaman gidicem :)

senihcan

Daimi Üye
Adı
Senih Can Kardeş
Tebrikler güzel av yapmışsınız :)
Mercan avlarını oldum olası sevmişimdir ama uzun zamandır gitmek nasip olmadı. Bakalım ne zaman gidicem :)
Çok teşekkürler :) de sizin son lüfer avlarınızı büyük bir zevkle izliyorum. Özellikle Bülent abi her çektiğiniz lüferin resmini gönderiyor ve haberini veriyor :) Mercan avı gerçekten çok keyifli ama işte gerçekten seni o meraya götürebilecek kaptan ve tekne bulmak zor. Diğer bir unsurda hep fazla kişilik turlara gidildiği için sıkıntı çıkıyor bir grup taşın üstünde alıyor bir grup alamıyor ... En güzeli teknen olacak araştıracaksın :)