Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

sazan icin yem

B4L1KC1

Yeni Üye
Adı
Ilhan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar foruma yeni kayıt oldum sazan balığı için bildiğiniz yem tarifleri varsa paylasirmisiniz

Hunterfishing1903

Aktif Üye
Adı
mutlu
Tarif derken hamur mu boili mi neyin tarifi ben pek bilmiyorum ama sazan hakkında bilgi verebilirim. Sazan;boili,hamur,makarna,solucan,karasülük,mısır,küspe,dut,kuruüzüm,tam net değil ama kurtla da tutulabiliyor diye biliyorum.Kurt haricinde hepsiyle garanti tutulabiliyor. Ama balık garanti gelir diyemiyorum çünkü balık orada neye alıştırılmışsa çoğunlukla ona gelir.Yani mesela avlanacağınız bölgenin dutların suyun içine düşebileceği bir ağaç vardır orada sazan dut yiyebilir.Ama sazan avında yemlemenin gerekliği olduğu çoğu kişilerce bilinir. Hatta eğer mısırla yemlediyseniz sarı boncukla bile tutabilirsiniz. Ama size bir tavsiyem sazan tutuyorsanız balık hemen vurduğu gibi çekmeyin çünkü sazan önce yemi kontrol eder eğer onu korkutacak olursanız yemi kusar ve kaçar.Hatta sazan o kadar ürkettir ki eğer güneş arkanızdaysasuya vuran gölgenizden veya toprak üzerinde çok fazla yürürseniz o titreşimleri suda hissettiği zaman korkar ve kaçar.Benim sazan hamuru hakkında pek bilgim olmadığı için çünkü ben genelde solucanla avlanıyorum.Bu nedenle sazan avıyla ilgili bilgi verdim. İnşallah birazda olsa yardımcı olabilmişimdir.
İyi günler rasgele...