Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

SAZAN YAYI YASAKLANDI MI??

Hyp

Üye
Adı
Can Berk ŞAHİN
arkadaşlar balıkçı amcalardan biri çok iğneli takımlar yasaklandı dedi küspeli oltanın yasaklandığını biliyorum sazan yayıda yasaklandı mı?? Bilgi verir misiniz..

emrepasa

Aktif Üye
küspeli oltanın yasaklanma sebeplerine benzer sonuçlar ortaya çıkardığı için kullanmamak daha doğrudur.yoksa herhangibir yasağı yok daha doğrusu yoktu.tamamen vicdan meselesi!dilerseniz kendinizi ''kardeşim yasak değilmiş''diyerek kullanmaya yönlendirebilirsiniz yada ''küspeli olta ile ne farkı var illa kitap da yazması mı lazım''diyerek kullanmayabilirsinz.ben size nacizane bir tavsiyede bulunayım.kösteklerinizi kurşununuza bağlayabilirsiniz.yani kurşununuzu yay gibi kullanıp,kurşun boşluğuna köstekleri bağlayabilirsiniz.kurşununuzu hamurunuzun içine gömerek aynı sonuca ulaşabilirsiniz.böylelikle daha az zarara sebeb olursunuz.sonuçta kurşunun takılıp suda kalması daha anlaşılabilir bir durumdur.krşunu her halükarda kullanmak zorudasınızıdır.ha şunuda unutmadan hatırlatalım günümüzde en popüler sazan takımı tek kancalıdır.siz bahsettiğim takıma tek kancalı kötek yaparak daha kusursuz ve dipte daha az takılacak bir takım yapabilirsiniz.rastgele.

Hyp

Üye
Adı
Can Berk ŞAHİN
emre abi çok teşekkürler bilgilerin için sazan için boili kullanmayı planlıyorum ama bazı sayfalarda iş yapmadığını söylüyolar 3 tane d-rig taımım var iş yaparlarmı sence??

Burak.Dkgz

Yeni Üye
Adı
Burak Dokgöz
boili iş yapar ama şunu demekde fayda var her gölün kendi huyu varlar derler bazı gölde boili takımı çok güzel iş yaparken bazı göllerde ise mısır veya boncuk çok güzel iş yapar o yüzden gidilcek olan gölde hangi yem kullanılıyorsa ona göre takım yapmak lazım

eylmz

Daimi Üye
Burak hocama katılıyorum heryerde sazanın alışknalıkları farklılık gösterebiliyor bölgeyi tanımak veya araştırmak çok önemli
boili den tutun mısır ekmek solucan cekırge hatta sahte ile tutulan yerler var
özel hamurlar sahte solucanlar tavuk ciğeri ile tutulan bölgeler var en garibi ise Çinde fly ile sazana yakalayanlar var youtube den bakablilirsin