Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

+++Sazanda Mısır+++

onr2onr

Üye
Adı
Onur Karakaş
Selamlar, Sazan avında şimdi çok iyi sonuclar aldığım bir tekniği paylaşacağım, özellikle bu aylarda sazandan umutu kestiğiniz zamanlarda belkide işe yarayacaktır. Mısırın rölü sazanda çok etkilidir. Tamam her meranın yemi farklıdır ama mısıra atlamayan sazan yoktur.
su ana kadar hiç bir merada rastlamadım mısır sevmeyen sazana. Öncelikle bölgemizi mısırla güzelce yemliyoruz. İster kuru mısır ister konserve. Ama konserveler daha güzel oluyor kokusundan sanırım, Ben Tat marka konserve mısır kullanıyorum bı gun onceden alıyorum ıclerıne konserve basına kafama göre şekerli vanilin koyuyorum ( 5 ile 10 arası) sonra o bölgeyi güzelce yemliyorum. Şimdi gelelim takıma. Ana mısınanızdan sonra bır adet 40 gram veya daha yuksek sıkma kursun kursunun onune bır adet fırdondu, fırdonduden sonra maks 30 luk mısına veya örgu, ıgnenıze boılı seklınde baglanmıs bır adet sarı boncuk. Hepsi bu kadar balık mısıra geliyor ve renkler aynı olduğu için boncuğunuza atlıyor. Hem boncuğunuz mısır gibi iğnedende düşmemiş oluyor:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Horozbina

Daimi Üye
Adı
Bülent
Selamlar, Sazan avında şimdi çok iyi sonuclar aldığım bir tekniği paylaşacağım, özellikle bu aylarda sazandan umutu kestiğiniz zamanlarda belkide işe yarayacaktır. Mısırın rölü sazanda çok etkilidir. Tamam her meranın yemi farklıdır ama sazana atlamayan mısıra su ana kadar hiç bir merada rastlamadım. Öncelikle bölgemizi mısırla güzelce yemliyoruz. İster kuru mısır ister konserve. Ama konserveler daha güzel oluyor kokusundan sanırım, Ben Tat marka konserve mısır kullanıyorum bı gun onceden alıyorum ıclerıne konserve basına kafama göre şekerli vanilin koyuyorum ( 5 ile 10 arası) sonra o bölgeyi güzelce yemliyorum. Şimdi gelelim takıma. Ana mısınanızdan sonra bır adet 40 gram veya daha yuksek sıkma kursun kursunun onune bır adet fırdondu, fırdonduden sonra maks 30 luk mısına veya örgu, ıgnenıze boılı seklınde baglanmıs bır adet sarı boncuk. Hepsi bu kadar balık mısıra geliyor ve renkler aynı olduğu için boncuğunuza atlıyor. Hem boncuğunuz mısır gibi iğnedende düşmemiş oluyor:)

Çok güzelmiş, teşekkürler, gölete sazan atıp mısır yakalama işini ilk kez duydum. :eek:
Attığınız sazanlar konserve mi canlı mı?:D

umut çınar

Yeni Üye
Adı
umut
Selam araniza yeni katildim ama arkadaslar boncuk yanlis bir secim tamam boncuk iyi is yapiyor olabilir fakat olasi bir igne yada takim kopma durumunda boncuk dusme durumunda vs baligin midesinde kaliyor ve mide bunu eritmiyor. Etik bir durum degil.

i_gulistan

Daimi Üye
Adı
ibrahim gülistan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hocam boncuğu eritmesede onu mideden atar bu vb riskler her avda var spinde sahtelerini baliga kaptirmayan kac kisi var malesef cok az hatta sıfır misirdan cok takim kopma olayinda kopan ip ve takimdaki diger igneler baligin agzinda ve sudaki pisliklere takilip bsligin sonu olur yada senin misirli takimin caliya takildi koptu onuda sazan yedi oda takildi oraya ve orda oldu bu isin ahlaki ve vicdani degerini dusunmenizi sevdim ama bu kadar ayrintiya girersek isin icinden cikamayiz.ben bu yuzden yakinda takim koparirsam hava su musaitse girer alırım sadece dikkatli olmak sart

Ogiveogi

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Hocam boncuğu eritmesede onu mideden atar bu vb riskler her avda var spinde sahtelerini baliga kaptirmayan kac kisi var malesef cok az hatta sıfır misirdan cok takim kopma olayinda kopan ip ve takimdaki diger igneler baligin agzinda ve sudaki pisliklere takilip bsligin sonu olur yada senin misirli takimin caliya takildi koptu onuda sazan yedi oda takildi oraya ve orda oldu bu isin ahlaki ve vicdani degerini dusunmenizi sevdim ama bu kadar ayrintiya girersek isin icinden cikamayiz.ben bu yuzden yakinda takim koparirsam hava su musaitse girer alırım sadece dikkatli olmak sart
Pirana var diyolar:)

i_gulistan

Daimi Üye
Adı
ibrahim gülistan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Yapcak bisey yok herkes ne ederse kendi kendine eder atanda biziz zarar gorende umarim uremezler lakin piranslar bizim sulara çabuk ayak uyduracak gibiler