Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

SEZON SİFTAHIM GÜZEL OLDU.:))

İrfan

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
İrfan Çimçik
Kan Grubu
A Rh Pozitif
sevgili dostlar,
Uzun zaman olmuştu Levrek avına çıkmayalı içimde buruk bir hüzün ile sabırla beklemekteydim,paşalar (LEVREKLER ) artık havyarlarını dökmüş öncüleri heybetli heybetli dolaşmaktaydılar bunu geçmiş yılarda tecrube etmiştik.bana bir işarat lazımdı bunuda emekli olması nedeni ile ve zamanın tamamını denizde geçiren sevgili av patnerim Musa abiden gelecek güzel haberler beni harekete geçirmeye yetecekti.ve beklediğim o heber gelmişti.7.kg.civarında güzel bir levrek almıştı.maşallah.

Bu güzel balıktan ve haberden sonra kimtutar beni.:D o gece nasıl geçti bir bilseniz sabaha kadar uyuyamadım.ertesi gün sarhoş gibi ortalıkta dolaştım.

Müşterilerime bakmamadım,bu durumumu fark eden sevgili Ayhan abim,senin bi sıkıntın var sanırım diyerek sen git istirihat et istersen demezmi.:D

Anna bunu diyene bak.benim ne dinlenmeye nede uyumaya ihtiyacım var.benim balık tutmaya,ve denizde olmaya ihtiyacım var,diyerek benim ilacım belli düştüm yolara git git yol bitmez daha önce hemen gitiğim yol bana oldu papa yenigine.nihayet limana varmıştım.

Hemen sevgili av patnerim Musa kaptanı arayarak limanda olduğumu bildirdim, sağ olsun oda hemen kısa bi süre sonra geldi.başladık hazırlıklara takımları iyice gözden geçirdik,yeniledik herşiyi tekneye hazırladık en önemli olan yemimiz eksikti canlı balık Kovit.(KAYA BALIĞI )liman içinde olan teknemizden çaparilere midye takarak hemen aşağı bu işide çok şükür liman içinde hal etmiş olduk.

Yeterince yemlik balık yakalamıştık,livarda onları muhafazaya aldıktan sonra,virra bismillah diyerek marşa bastık.kısa bir yolculuktan sonra av noktamıza çok şükür gelmiştik.

Deniz çok güzel,hafif imbat akıntı tam istediğimiz gibi,hiç kürak çekmeye gerek yok.beli bir noktaya gelerek,Kovitleri takıma takarak aşağı salıyoruz,ve akıntıyla sürükleniyoruz gözler pür dikkat takımlarda,oda ne kısa bir süre sonra Musa abinin,olta şınav vaziyeti aldı.:D yukarı aşağı abi dememle tasmayı vurdu.irfan geliyor dediğini hatırlıyorum, birde kepçe.:Dnasıl büyükmü diye soruyorum konuşmuyor.:D belli büyük konuşmadığına göre,nihayet balık gözüktü 2.5.kg civarında güzel bir levreği livara aldık.

keyifler yerinde tahminlerim ve hislerim doğru çıkmıştı yanılmamıştım.bugun güzel geçicek demiştim.çok şükür deniz anna bizi boş çevirmedi.

Tekrar aynı noktaya gelerek takımlara göz atık.benim yem canavar gibi duruyor.Musa abi yeniledi,tekneyi tekrar akıntıya saldık gözler oltalarda,Musa abinin,takımda yine kıpraşmalar var.çıldıracam bende tık yok olta başladı yine şınava hemen tasmaladı kaptan.

Nasıl abi büyükmü diyorum yok diyor.o zaman kepçeyede gerek yok dedim.700.gr civarında güzel bi ispendek onuda livara aldıktan sonra tekrar başa döndük.

Rütün olarak aynı şeyleri yaptık.sistem bu oltalarda tık yok ne gelen var ne giden,canım iyece sıkılmaya tam başlamıştı ki aman ALLAHIM o ne öyle o nasıl bir vuruş,oltayı son anda kaptım.sağlam bi tasma atıktan sonra maçta başladı balık çok büyük belli öncesinde kalama ayarını yapmıştım ne olur ne olmaz diye.acele etmedim,relax geniş rahat bi şekilde onun suyundan gittim.o yol istedi ben verdim ben çektim o yol istedi.

Bunu rütin olarak uyguladım.artık yorulmuştu,15.dk geçmiştti aradan bunu his ediyordum,nihayet bütün heybetiyle balık gözükmüştü çok heybetliydi kepçeye alırken aportladı ama buna müsade etmedim.maçı nihayet ben kazanmıştım.mutlu bi şekilde tekneye çok şükür almaya başardım,bu güzel balığı.daha sonra tartığımda ve ölçtüğümde 90.cm 7.790.kg gelmiti bu güzel balık.ve kendi levrek rekorumu egale etmiş oldum.

Huzurlu bi şekilde bu güzel günümüzü noktaladık.sevgili dostlarım daha iyi avların sizlerin olması dileklerimle sevgi ve sağlıkla kalın.

Mutlu bir şekilde hava kararmadan limanın yolunu tutum.iliklerime kadar iyot kokusunu almıştım,yorgunluğum uçup gitmişti,dünyanın en mesut ve bahtiyar insanı ben olmuştum.umarım bu sevgi ve sevda bir ömür sürer.:)

Ve güzel bi sofrayı hak etmiştim,sizcede öyle değilmi sevgili dostlarım,sağolsun yine sevgili komşum Münür usta ispendeği bana ızgarada hazırlayarak bol salata soğan ve yeşilik eşliğinde güzel bi sunum yapmıştı eksik olmasın.herkeze afiyet olsun.

Sevgili dostlar bu avda yem canlı balık Kovit.( Kaya Balığı )kulanılmıştır.

Hava keşişleme akıntı batı.derinlik 12,14,kulaç.

Takım tek iğne 0/2 garviniz salma kurşun 40.gr.

Misina 0.40 ulrta asso.beden 0.30.tırabuko 6.kulaç

Avlanma şeklini konuda belirtmiştim sevgiyle kalın.:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aybata74

Daimi Üye
Adı
Gökhan Polat
Hey maşşallah, tebrik ederim İrfan zevkle oludum bu av bu avcıya çok yakışmış. Devamı dileklerimle hoşçakal...

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
irfan abi ödüm koptu valla benim rekoru geçeceksin diye :D vallahi tebrik ederim harika balıklar keşke ispendeği salsaydınız diyecektim ama baktım salataya çok yakışmış ses etmedim :D dahasi nicesi daha iyileri rast gele abi şimdi gideyimde uçuk kremi alayım :D

magnificent

Aktif Üye
Adı
Ramazan
AKIN
Tebrikler. :)
Benim hayal ettiğim rekoruda geçmişiniz.
Artık daha büyüklerinin hayal etmek durumundayım :D

İğneyi yeme nasıl taktınız ?

ryetik

Daimi Üye
Adı
Ramazan Yetik
Tebrikler harika bir av olmuş. 2 gün boyunca tüm uğraşlara rağmen Samsun da levrek alamadım. Keşke o kadar uzağa gideceğime Bursa ya gitseymişim :)))

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu
irfan abi naptınız siz :) oldumu şimdi, dün gece üşüdüm sıkıldımda vuruş alamayınca.. fakat böyle birşeyi gösterirseniz bana marmara'dan çıkarttık bunu derseniz ben uyuyabilirmiyim şimdi haftalarca? yazık günah değilmi benim gibilere :D

OzcnYldz

Aktif Üye
Adı
Özcan Yıldız
Off bu ne beahh:) harbiden de FİNAL olmuş :D

Adı
Fatih Bayram
Arkadaş naaptın sen yaa. Tebriklerr tebriklerrr tebriklerrr. Beni ne zaman götürecen İrfan abiiiiiiii.

hunter

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Mustafa
Sevgili İrfan Tebrikler,
Çok sevindim rokorunu egale etmene,nice avların olsun.
Rast gele.