Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Shimano biomaster sw 4000 pg yardım

zehirsiz

Yeni Üye
Adı
mesut yılmaz
Elimde shimano'nun bu makinesi var ikinci el olarak makineyi almıştım makinenin bütün yağlama gibi bakımlarını yapmama rağmen iç taraftan gelen sese bir çözüm bulamamıştım ve makinenin kolunda bir boşluk vardı, bende bunun üzerine makineyi açtım ve sorunu aramaya başladım her şey normal görünüyordu ama bir terslik olduğu kesindi makinenin kutusu olmadığı için montaj diagramını internetden buldum, tespitime göre makinede diagramda 60 numarası ile gösterilen pul bulunmamakta sanırım bütün sorunun kaynağı bu şimdi soruma geleyim ben bu pulu bi şekilde temin ederim ama kalınlık ve ebat ölçülerine bir türlü ulaşamadım acaba bu konuda yardımcı olabilecek arkadaş varmı ?

Diagramı buraya yüklemeyi beceremediğim için mecbur linkini veriyorum
Sw4000PG yazan makine pdf dosyası olarak görülebiliyor.

http://www.plat.co.jp/parts/SHIMANO/BIOMASTER.html

Şimdiden herkeze çok teşekkür ederim.

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Merhaba aynı makine bende de var ancak şunu belirtmem gerek o ses ve kol daki boşluk hiç sorun değil inanın bu makine spining denen makinelerden değil benimde aklıma çok takılmıştı ama inanın hiç bir problemi yok o kadar asildim ip kopana kadar asildim yine de aynı hala işini iyi yapıyor merak etmeyin derim
Bu makine açık deniz disiplini için yapılmış yani öyle narin ince bir makine değil ak47 gibi toleransı geniş ama işine sadık :)

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Plata hangi parçayı istediğinizi yazın tedarik edip göndereceklerdir 15 günde.

zehirsiz

Yeni Üye
Adı
mesut yılmaz
yardımlarını esirgemeyen tüm arkadaşlara çok teşekkür ederim sanırım en mantıklısı plata yazmak hemde en garantisi bu şimdilik bozuk bir catanam vardı ondada aynı yerde bir pul var onu bu makineye taktım bakalım ilk kullanmada kendini gösterecek..