Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

shimano bulls'mu yoksa shimano fligen'mi

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi

ambrosia

Daimi Üye
İki makinede çok güzel makina. Bull's Eye 9050 kullandım. Bir turda 9-10 cm lik farklar bence bu kadar önemli olmamalı diye düşünüyorum. Spin,bait makinalarda gear ratio (tur) biraz daha önemli. Tur sayısı bir yerde yaptığınız aksiyon ve kamış boyu ile de alakalıdır.Bence daha farklı pencereden bakın. Örneğin misina ile mi, ip ile mi kullancaksınız ? Makara kapasitesi ne olmalı ? gibi...

Flieden : QD (quick Drag) ile yemli ve beklemeli avlarda daha verimli.

Bull's Eye : Yumurta (egg) kolu ile yarı jig makinası havası veriyor ve at-sar da daha iyi bir kavrama sağlayabiliyor. Ama yemli avlarda da ellerim küçük olduğu için bana fazla büyük geliyordu. Daha az hassas hissiyata yol açıyordu.

Aldığım bilgiye göre de Bull's Eye ın kolunu değiştirmek isterseniz de Flieden nin kolu birebir oluyor. Ancak oldukça pahalıya mal oluyordu.

Hatta ileride suyu çıkıyor ve rengine göre de bakmaya başlıyorsunuz. Bu iki makinada oldukça güzel ürünlerdir.

B

BS Okuru

Misafir
Shimanoların bendekı en buyuk sıkıntısı solucan dişlinin ustundekı pim makına ılk alındıgında her hangı bır sıkıntı olmuyor takı bakım zamanı gelene kadar bakım yapıldıgı andan ıtıbaren kolu her cevırısınızde bır ses cıkartıyor bı cok shımano makınelerde bu sıkıntıyı yasadım fakat daiwanın t-35 modelınde solucan dıslının uzerındekı pım kesınlıkle ses yapmıyor diye urunun ozelleklerınde belirtmiş fakat kullanmadıgım ıcın bı yorum yapamıcam..

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
şeref abı bu makinaları elımıze alındıgı andan ıtıbaren İnsülin tedavisi uyguluyor anında :)
Ondan hiç şüphem yok.
Alınan her ürün sahibine güzel hazlar verir ve bir üst modelin de hayalini kurdurmaya başlar anında. :)

ambrosia

Daimi Üye
Shimanoların bendekı en buyuk sıkıntısı solucan dişlinin ustundekı pim makına ılk alındıgında her hangı bır sıkıntı olmuyor takı bakım zamanı gelene kadar bakım yapıldıgı andan ıtıbaren kolu her cevırısınızde bır ses cıkartıyor bı cok shımano makınelerde bu sıkıntıyı yasadım fakat daiwanın t-35 modelınde solucan dıslının uzerındekı pım kesınlıkle ses yapmıyor diye urunun ozelleklerınde belirtmiş fakat kullanmadıgım ıcın bı yorum yapamıcam..
Hangi shimanolarda bu sıkıntıyı yaşadınız bilemiyorum ama benim çok şükür öyle bir şey henüz başıma gelmedi. Birde eklemeyi unutmuşum Bull's Eye ın makara dış çapı,Flieden dan biraz daha büyüktür.QD diye tabir ettiğimin (ağız alışkanlığı ile yazmışım) aslında tam karşılığı twin drag systemdir.