Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şile, Ağva, Kerpe, Kefken Balık Durumu

wolf

Aktif Üye
Adı
haydar özdemir
Anadolu Kavağı - Poyraz Köy - Şile ve Riva Bölgesindeydik dün. rüzgar hızı ve dalga fazlalığından Şile ve Rivada birsey yapamadık. Poyraz köyde içe bakan kesimde yemli ve spinle denemelerden 2 adet lüfer aldık. (Spinle) Anadolu kavağı ise av vermedi.. Durum dün bu şekildeydi..

Gitmeyi düşünenlere yardımcı olur umarım..

çok sağoll

wild34

Yeni Üye
Adı
Özgür FİDAN
merhaba arkadaşlar.
şile merkezde son durum nedir ?
bilgisi olan var mı ?

teşekkürler.

wolf

Aktif Üye
Adı
haydar özdemir
postanenin altındaki kayalıklardan yemli takımla dişli alınıyor..sabah saatleri ve akşam 9 dan sonra..

fotografia

Yeni Üye
Adı
ismail atalar
merhaba ;

kefken kerpe hattında tekneyle avlanıyorum. Bu sezon palamut yok denecek kadar az, kurban bayramının ilk 2 günü uzun oltaya lüfer ve kofana yaptı.

hattan

Yeni Üye
Adı
Tanju Büyüksağiş
Yarımca sahili ve Hereke'de yaptığımız atçek çalışmaları olumsuz sonuçlanınca :mad: Karadeniz sahillerine levrek için gitmeye karar verdim.Sercan'ın da ifade ettiği gibi Körfez atçek için kurumuş.Neyse lafı uzatmayalım Pazar sabah karşı 03:30 da kalkarak 04:15 de Yarımca'dan yola koyulduk.İki arkadaş 05:30 da denize vasıl olduk ama karanlıktan hiçbiryer görünmüyor.Yaktık fenerleri şöyle bir keşif yaptık ancak kayalıklardan denize inmek mümkün değil.Oraya bak buraya bak derken neyse bir plaj bulduk onun yanından yolu takip ederek kayalıklara ulaştık.Burası benim için ideal görünüyordu.Aslında plajda idealdi ama kayalıklar beni daha bir cezbetti.Ufak bir keşif yapayım derken karanlıkta farketmeden çoffff diye suya içine basdım,sağ ayak buz gibi suyun içine daldık.Bileğe kadar suyun içinde banghead dönene kadar ayağım buz kesti valla.Havanın hafif ağarması ile başladık atçek yapmaya.Süper iki vuruş aldım hatta birinde balık yan döndü muhteşem bişeydi ama iğneden kurtuldu.Başkada bir şey olmayınca sabah 9:00 da geri dönüp geldik.Ama Karadeniz sahilinden mutlaka levrek raporları ile karşınızda olacağım.İzlemeye devam ediniz.:) mrsparkle

bogazlufer

Aktif Üye
Adı
Murat
Yarımca sahili ve Hereke'de yaptığımız atçek çalışmaları olumsuz sonuçlanınca :mad: Karadeniz sahillerine levrek için gitmeye karar verdim.Sercan'ın da ifade ettiği gibi Körfez atçek için kurumuş.Neyse lafı uzatmayalım Pazar sabah karşı 03:30 da kalkarak 04:15 de Yarımca'dan yola koyulduk.İki arkadaş 05:30 da denize vasıl olduk ama karanlıktan hiçbiryer görünmüyor.Yaktık fenerleri şöyle bir keşif yaptık ancak kayalıklardan denize inmek mümkün değil.Oraya bak buraya bak derken neyse bir plaj bulduk onun yanından yolu takip ederek kayalıklara ulaştık.Burası benim için ideal görünüyordu.Aslında plajda idealdi ama kayalıklar beni daha bir cezbetti.Ufak bir keşif yapayım derken karanlıkta farketmeden çoffff diye suya içine basdım,sağ ayak buz gibi suyun içine daldık.Bileğe kadar suyun içinde banghead dönene kadar ayağım buz kesti valla.Havanın hafif ağarması ile başladık atçek yapmaya.Süper iki vuruş aldım hatta birinde balık yan döndü muhteşem bişeydi ama iğneden kurtuldu.Başkada bir şey olmayınca sabah 9:00 da geri dönüp geldik.Ama Karadeniz sahilinden mutlaka levrek raporları ile karşınızda olacağım.İzlemeye devam ediniz.:) mrsparkle

levrek suyu yokmuş.
çok güzel bir meradır.
ama kayalıklar çok tehlikedir.
çok dikkat edin.
düşen filan oldu.
kayar çok.
rapor için teşekkürler....

hattan

Yeni Üye
Adı
Tanju Büyüksağiş
levrek suyu yokmuş.
çok güzel bir meradır.
ama kayalıklar çok tehlikedir.
çok dikkat edin.
düşen filan oldu.
kayar çok.
rapor için teşekkürler....
Uyarılar için teşekkürler Murat,gerçekten ıslak kısımlar fena kayıyordu.Bölgeyi iyi tanıyorsun sanırım,gözüme kestirdiğim birkaç nokta daha var oraları da deneyeceğim.Dediğin gibi havası değildi,su çok yatık ve cam gibiydi.Ona rağmen 2 vuruş aldım.İki haftada bir pazarım var onda da dur havasını bekliyeyim deme şansım yok,ne çıkarsa bahtımıza artık.Özellikle tavsiye edeceğin bir nokta varsa orayı da deneyebilirim.