Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şile, Ağva, Kerpe, Kefken Balık Durumu

Murat Kayadelen

Aktif Üye
Adı
Murat Kayadelen
şilede aralik 2010 tarihinden beri denizlerde yengeç bile yok eyer tatlisu avi düşünenler varsa denemesin 15mart itibariyle zaman yasağina uymak gerekiyor
denizciler 15mayisi
tatlicilar 15hazirani beklesin

Doğru söylüyorsun cem, bu mevsimlerde oralarda su sıcaklığı çok düşüktür ve bırak balığı kıyıda yengeç bile bulamazsın..
Benim düşüncem; ocak şubat-mart haricinde her zaman kalkan, lüfer, kefal, eşkina ve sürpriz levrek avlarını mevsimine göre değişen verimlilikte yapabileceğimiz yönünde.., hepimize rastgele

cemreis

Aktif Üye
Adı
cem seven
Doğru söylüyorsun cem, bu mevsimlerde oralarda su sıcaklığı çok düşüktür ve bırak balığı kıyıda yengeç bile bulamazsın..
Benim düşüncem; ocak şubat-mart haricinde her zaman kalkan, lüfer, kefal, eşkina ve sürpriz levrek avlarını mevsimine göre değişen verimlilikte yapabileceğimiz yönünde.., hepimize rastgele
mayis haziran eylül ekim kasim aylarina çok dikkat etmek gerekiyo
tanişalim birgün yolun düşerse kabakozdayim devamli

Murat Kayadelen

Aktif Üye
Adı
Murat Kayadelen
mayis haziran eylül ekim kasim aylarina çok dikkat etmek gerekiyo
tanişalim birgün yolun düşerse kabakozdayim devamli
Zamanlama önermene tamamen katılıyorum cem,
Ahhh o kadar özledim ki memleketimi, eskiden tüm taz tatilimi oralarda geçirirdim, bozgoca'da yakın akrabalarım vardır, sürekli ağvaya gider gelirdim. Ben de koltu köyündenim, yaşlar ilerledikçe iş-güç ekmek kavgası insanı bu hale getiriyor işte, iç geçirip duruyorum..:):)
O tarafa geldiğimde muhakkak uğrayacağım...

Murat Kayadelen

Aktif Üye
Adı
Murat Kayadelen
Hay Allah, bugün gecen bu olay tam üstüne geldi..:):)
Çok sevdiğim Akif Abi'm akşamüstü 5 gibi aradı ,
- oğlum çok güzel bir mera buldum Agva tarafında , harika bir yer, hem bakir hem dere falan akıyor
- abi senin ne isin var oralarda, tam olarak nerdesi ?
- islerim erken bitti, atladım arabaya açtım gps" i Spin için mera aramaya çıktım. Buradaki tesiste bir çocukla tanıştım, balık çıkıyormuş zama zaman, Balik sevdası diye bir siteden Cem reis diye bir arkadas varmış onu bulun buraların piri odur dedi..
- abi ne diyosun , sen ....... dasın o zaman...

Bu konuşmadan sonra buradaki yazışmayı anlattım, sevindik , güldük , ilginç oldu ..
Cem, havalar biraz ısınsın ilk fırsatta misafiriniz...

Moderatör tarafında düzenlendi:

cemreis

Aktif Üye
Adı
cem seven
Hay Allah, bugün gecen bu olay tam üstüne geldi..:):)
Çok sevdiğim Akif Abi'm akşamüstü 5 gibi aradı ,
- oğlum çok güzel bir mera buldum Agva tarafında , harika bir yer, hem bakir hem dere falan akıyor
- abi senin ne isin var oralarda, tam olarak nerdesi ?
- islerim erken bitti, atladım arabaya açtım gps" i Spin için mera aramaya çıktım. Buradaki tesiste bir çocukla tanıştım, balık çıkıyormuş zama zaman, Balik sevdası diye bir siteden Cem reis diye bir arkadas varmış onu bulun buraların piri odur dedi..
- abi ne diyosun , sen ....... dasın o zaman...

Bu konuşmadan sonra buradaki yazışmayı anlattım, sevindik , güldük , ilginç oldu ..
Cem, havalar biraz ısınsın ilk fırsatta misafiriniz...
sen şileyi bilen birisin kabakoz köyü gel balik de
kahvelerde tanimayan yol göstermeyen olmaz beklerim
sonuçta seninde hemşeriniz abi

cemreis

Aktif Üye
Adı
cem seven
şile de deniz için gelecek arkadaşlari tekrar uyariyorum mayis itibariyle levrek kalkan avlari yapila bilir
kalkan şu anda mevcut ama yerli balik olduğu için havyara çikmayan ufak limit alti baliklar geleceği süphesiz
mayisi bekmelekte fayda var

melih_boyaci

Aktif Üye
Adı
MELİH BOYACI
Yılmadan usanmadan yine şile liman yapacağım bu perşembe!!!kumsalda tutmak mı limanda tutmak mı daha mantıklı bilen var mı acaba