Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

şok misina kullanımı

gelibolu

Daimi Üye
Adı
Tezcan.Bozkurt
Merhabalar,

Arkadaşlar tecrübesi ve deneyimi olan arkadaşlara bir sorum olacak.Şok misina eklediğimizde atılan düğümün, kamışın halkalarına veya fincanlarına,sürtünmesinden dolayı, atış esnasında veya atıştan sonra makina ile sararken zararı olmuyormu?

KARINCA

Aktif Üye
Adı
Ant M.
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Yaptigin dugumun kalinligina bagli bir durum takilmalar olabiliyor ancak duzgun bir dugumle cokta sorun olmaz

Skunet

Aktif Üye
Adı
Metin
Şu ana kadar şok düğüm açısından bir sorunla karşılaşmadım.
Düğümü biraz araştır bir kaç denemeden sonra yapabilirsin.

KARINCA

Aktif Üye
Adı
Ant M.
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Ben modified albright kullaniyorum

zarg

Aktif Üye
Adı
Mustafa
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Şok misnayı halkalardan içeri girmeyecek uzunlukta eklerseniz bir problem olmaz. Temiz sularda işe yarıyor mutlaka ama bulanık su ve gece avında pek önemi kalmıyor.

gelibolu

Daimi Üye
Adı
Tezcan.Bozkurt
Şu ana kadar şok düğüm açısından bir sorunla karşılaşmadım.
Düğümü biraz araştır bir kaç denemeden sonra yapabilirsin.

Teşekkürler.Şok düğüm olarak bu düğümü biliyorum.

gelibolu

Daimi Üye
Adı
Tezcan.Bozkurt
Şok misnayı halkalardan içeri girmeyecek uzunlukta eklerseniz bir problem olmaz. Temiz sularda işe yarıyor mutlaka ama bulanık su ve gece avında pek önemi kalmıyor.
Galiba sizin bahsettiğiniz leader misina balık ana misinayı göremesin diye.Benim sormuş olduğum şok emici boğazda kullanılan düğüm ve misina.Teşekkürler.

KARINCA

Aktif Üye
Adı
Ant M.
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Misinalari birbirine baglamak degil mi amac, atis esnasindaki darbeyi emmek icin plastik kursundan onceye takilan plastik aparatlar , yada sok emici silikonlar var, neyse saygilar :)

gelibolu

Daimi Üye
Adı
Tezcan.Bozkurt
Misinalari birbirine baglamak degil mi amac, atis esnasindaki darbeyi emmek icin plastik kursundan onceye takilan plastik aparatlar , yada sok emici silikonlar var, neyse saygilar :)
Aslında amaç tam olarak misinaları birbirine bağlamak değil.Örneğin makinamızda 0,14 ip misina sarılı atış esnasında elimizi kesmemesi ve sağlıklı atış yapmamız için şok misina yapmamız gerekiyor sanırım.Bu durumda şok emici aparatlarında özelliği ortadan kalkıyor.