Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

spin başlangıç öneri bekliyorum :)

SEMSS

Aktif Üye
Adı
Bülent
Kan Grubu
O Rh Pozitif
öncelikle herkese selam sevgi ve saygılarımı sunarım

genellikle yemli veyahut çapari ile av yapıyorum.Uzun zamandırda spin avcılığına merak sardım ve araştırıyorum.
Konu ile ilgili gerek forumumuzda gerekse farklı iletişim bölgelerinde birçok öneri yorum okudum.Ve en son aileme danışma gereği duydum.Değerli bilgi ve tecrübelerinize istinaden benim tercihlerim konusunda veya alternatif ne olabilir konusunda fikir ve bilgilerinize ihtiyaç duyuyorum.

kamış olarak terchim bu iki modelden biri : http://www.cengizbalikcilik.com.tr/...9-2-74CM-SOFTLURE-10-30-GR-2-PARCA-SPIN-KAMIS

SAVAGE GEAR MPP 8'3 2,51CM SOFTLURE 7-23 GR-2 PARÇA SPİN KAMIŞ SAVAGEAR - SAVAGEAR KAMIŞ cengizbalikcilik.com.tr

makine olarak tercihim 3 modelden biri :

http://www.cengizbalikcilik.com.tr/asp/product/633/OKUMA-CEYMAR-CY-40-OLTA-MAKINESI

https://www.avmarketi.com/asp/product/171150/Daiwa-Megaforce-3000-A-Olta-Makinesi

https://www.avmarketi.com/asp/product/171157/Daiwa-Procaster-3000-A-Olta-Makinesi

boyum 1,83 kullanacağım bölge istanbul anadolu yakası kayalık üzerinden atış olacak kullanacağım sahtelerim 7 ila 21 gr aralığı hedef balık mevsiminde sarıkanat -lüfer

spin başlangıç olarak düşündüğüm takım bu şekilde üzerine trabucco supersoft misina saracağım 0,20.
ileride edineceğim yaşayacağım tecrübeler ışığında daha kaliteli ürünlere yöneleceğim elbette o aşikar zira aşı tuttumu kurtuluş yok :)

şimdiden değerli paylaşımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim Saygılarımla... !

Levreko

Daimi Üye
Adı
FATİH
Kan Grubu
A Rh Pozitif
en çok cevap alabileceğiniz malzeme konusunu açmışsınız SPİN :D şimdi herkes kendi zevkine kullandığı malzemeye göre birşeyler yazar kafanız hepten karışır :D eklediğiniz linklerdeki makinalardan ceymar çok tutuyor çok kullanıcısı var kullanan herkeste memnuniyetini belirtiyor daha şikayet edeni duymadım herhangi bir arıza durumundada cengiz balıkçılık çok iyi yardımcı olur başınız ağrımaz, başlangıç için ceymar iyi olur, kamışıda kendi boyunuza göre değilde avlağa göre seçin kayalık yerde 3 mt kamış iyi olur çünkü sahte kıyıya geldimi kayalara takılma ihtimali yüksek oluyor 3mt lik kamışla sahteyi kıyıya geldimi kayalara takmadan kaldırabilirisiniz size avantaj sağlar

sessizdenizci

Daimi Üye
Benim önerim: Başlama

Şaka bir yana zevkli ama masraflı bir uğraş. Makinelerin hiç birini demedim. Birde okuma avenger 40'a bak derim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lazarus

Daimi Üye
Adı
Enez elveren
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Al ceymar al catana kamis yada major craft girme hic fantaziye bide 2.70 asagisi kamis alma

MaarKOM

Aktif Üye
Adı
Bahadır
Heralde anadolu yakasında ikamet ediyosunuz anadolu yakasında avlanıcam dediğinize göre tabiki eminim burdanda güzel öneriler gelicektir ama pendik tarafına doğru hedef balığa hamdi abinin yanına bi uzanının derim hem görerek hemde bilgi alarak orada istediğiniz türden makina ve oltayı bulabilirsiniz.Şimdiden hayırlı olsun alıcağınız ekipman.

KARAHANLI07

Aktif Üye
Adı
Metin Özgür Doğan
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bülent arkadaşım merhaba kullanacağın sahtelerin ağırlığına en uygun alternatif bu linkteki olacaktır...

SAVAGE GEAR MPP 9' 2,74CM SOFTLURE 10-30 GR-2 PARÇA SPİN KAMIŞ SAVAGEAR - SAVAGEAR KAMIŞ cengizbalikcilik.com.tr

Makina olarak okuma ceymar da daiwa megaforce da kendisini kanıtlamış fiyatına göre güzel makinalardır.Misina olarak 0.20 den ziyade 0.25 altına inmemeni öneririm.Diğer kamış,kullanacağın sateleri atman için fazla esnek olacak ve atış esnasında oluşan gücü abzorbe edecek ve erimde yeterli mesafeye ulaşamayacaksın.Kırılma riski bile mümkün.Sevgiler,

duke_nukem

Aktif Üye
Adı
akif
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Anadolu yakasında ikamet ediyorum ve 10-40 atarlı v-system 2.40 kamış + ceymar 40 lık makine kullanıyorum. Allah' ı var hiç sıkıntı çıkarmadı. Tabi ki diğer seçenekleri de göz önünde bulundurabilirsiniz. Ben gayet memnunum.

coner

Daimi Üye
Adı
Eşref
Kan Grubu
O Rh Negatif
öncelikle herkese selam sevgi ve saygılarımı sunarım

genellikle yemli veyahut çapari ile av yapıyorum.Uzun zamandırda spin avcılığına merak sardım ve araştırıyorum.
Konu ile ilgili gerek forumumuzda gerekse farklı iletişim bölgelerinde birçok öneri yorum okudum.Ve en son aileme danışma gereği duydum.Değerli bilgi ve tecrübelerinize istinaden benim tercihlerim konusunda veya alternatif ne olabilir konusunda fikir ve bilgilerinize ihtiyaç duyuyorum.

kamış olarak terchim bu iki modelden biri : SAVAGE GEAR MPP 9' 2,74CM SOFTLURE 10-30 GR-2 PARÇA SPİN KAMIŞ SAVAGEAR - SAVAGEAR KAMIŞ cengizbalikcilik.com.tr

SAVAGE GEAR MPP 8'3 2,51CM SOFTLURE 7-23 GR-2 PARÇA SPİN KAMIŞ SAVAGEAR - SAVAGEAR KAMIŞ cengizbalikcilik.com.tr

makine olarak tercihim 3 modelden biri :

OKUMA CEYMAR CY-40 OLTA MAKİNESİ OKUMA - OKUMA MAKİNELER cengizbalikcilik.com.tr

Daiwa Megaforce 3000 A Olta Makinesi Daiwa olta makineleri Daiwa en iyi fiyat 9 taksitle

Daiwa Procaster 3000 A Olta Makinesi Daiwa olta makineleri Daiwa en iyi fiyat 9 taksitle

boyum 1,83 kullanacağım bölge istanbul anadolu yakası kayalık üzerinden atış olacak kullanacağım sahtelerim 7 ila 21 gr aralığı hedef balık mevsiminde sarıkanat -lüfer

spin başlangıç olarak düşündüğüm takım bu şekilde üzerine trabucco supersoft misina saracağım 0,20.
ileride edineceğim yaşayacağım tecrübeler ışığında daha kaliteli ürünlere yöneleceğim elbette o aşikar zira aşı tuttumu kurtuluş yok :)

şimdiden değerli paylaşımlarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederim Saygılarımla... !
https://www.hedefbalik.com/
Hamdi bey yardımcı olacaktır.

eakayy

Üye
Adı
eakayy
abisi madem istanbullusun.istanbul ve yörelerinde benim gibi av yapacaksın.
buralara yazmayan, paylaşım ,ekonomik endişesi olmayan ustalarla geziyorum..
heryerden av aldık..ben alamadım onların takımlarını aldıkça av almaya başladım.,
sana bi kıyak yapıcagım..
çok efendisin. uzun uzun uzun yazmıssın.
gönlünden belli.
kamış .kesinlikle okuma helios .v system çok yumuşak .amatör işi.
helios dönüş balıgında kıyıdan 2.70 uzaga atar.
2.40 ise suya girilip bel hizasında çalışmalar için idealdir.,oda helios ..,
makina için tavsiyem öncelikle stella ,2.500 tl.
bütcene uygun istersen shimano stardic hagene 4000 650 tl.civarı.
ip misina ise varivas 100 metresi 160 tl.

bütün bunları aldın.oldumu?
salak bi sahte atttın.saatlerce ugraş balık vurmazz.

sahte çok önemli.
özel mesajınla talep edersen nerde ne iş yapar yazarım.