Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

SULTANS OF THE SEA

CAHİT ACUN

Daimi Üye
Adı
CAHİT ACUN
Yine güzel bir gece ve yine avım deniz ana'ın sultanları.Onlarla artık bakışarak konuşuyoruz."Naber lan,keyfin nasıl" gibi konuşamıyorsakta,derdimizi birbirimize o bakışlarla anlatabiliyoruz.Onu avladığımda,"Bırak lan beni,kökümüzü kuruttun" deyişini bile hissediyorum.O derece yani..Şaka bir yana,Çok eskilere dayanan bir dostluğumuz var.Birbirimizi çok iyi anlıyoruz..Onlarla beraber olmanın ve onları seyretmenin bir ayrıcalık olduğunu düşünüyorum,artık.Belgesel izler gibi seyrediyorum onları.Bu gece bir Zargana'ya saldırılarına şahit oldum.O müthiş saldırıyı,oltamı bir köşeye bırakarak,seyretmenin tadına vardım..Yem olması fazla uzun sürmedi.Birkaç saniye içinde bir-iki parçaya bölündü.O Zargana'nın orda ne işi vardı,bilemiyorum ama kendi kendime "herhalde bu hayvanın psikolojik sorunu var,intihar etmeye gelmiş"dedim ve Zarganayı bir daha görmedim..Şaşkındım ..Bir müddet öylece kala kaldım.Onu hayranlıkla izledim.Tanrımın, denizin bu vahşi yaratığına verdiği güç inanılmaz.Güzellik ve asalet ise, hiç tartışılmaz.Hele avlanmasına rağmen, hiç ödün vermeyişine, ne demeli? O korkusuzca saldırışı tam anlamıyla takdire şayan.Yüceler yücesi Tanrım çok büyük.Ne diyeyim...

Eve dönüşüm muhteşem oldu.Kapıda kızım Selin'im karşıladı beni.Lüfer'leri görür görmez "Anne! babam Lüferi boğmuş yine" diye başladı sevincini haykırmaya.Eşim koşup,hemen yanımıza geldi."Ne yapmışsın be adamım,kırmışsın yine balığı" diyerek mutluluğunu paylaştı bizimle.Bu arada ailemin nasıl balıkçı terimleri kullandıklarını görüyormusunuz."Lüferi boğmak" ve "balığı kırmak"..Hoşumada gitmiyor değil hani..Yine evimize Lüfer geldi ve yine hepimizi çok mutlu etti.Sevinç yumağı olduk hepimiz.Onların sevincini görünce, Lüfer'lere bakıp ."Dünya tatlıları neşemize neşe kattınız,Yüce Allah'ım sizi hep var etsin.Hep benimle olun."diye kendi kendime mırıldandım..Onlar herşeyi fazlasıyla hakediyor..

Yüce rabbimin yarattığı denizin en görkemli,en asil varlığı, sana sesleniyorum! İyi ki rabbim seni yaratmış,İyi ki varsın.İyi ki benimlesin.Yüce rabbim izin verdiği müddetçe, seninleyim.Senden vazgeçersem namerdim...
Saygılarımla...

Kullanılan Takım....Zokalı-hırsızlı Takım..

Kullanılan zoka....Fındık Zoka,Sarımsak Zoka

Kullanılan hırsız iğne....Mustad 1799 1/0,You Wella 1304 1/0 Galvanizli iğne

Kullanılan ana beden misinası..Okuma sea bass 0.23.5 mm

Kullanılan beden misinası...Okuma shotaı Fluoro Carbon 0.18 mm

Kullanılan yem..İstavrit Yaprak Yem..

Kısa ve önemli hatırlatmalar...

1."Balıkçılıkta avlak yeri söylenmez,istenmez"..Avlak yerini istemek,karşınızdakine hakarettir.Onun avlak yerini bulmak için yaptığı mücadeleyi hiçe saymaktır.

2.Balık avı esnasında yanınızdaki kişiye,"İğne'mi bağlar mısın" "Zoka'mı bağlar mısın" gibi garip sorular sormayın.Kendinize güldürmeyin..Öğrenin..

3.Balık avı esnasında"bir yem verir misiniz"ya da "yeminiz var mı"gibi acayip sorular hiç sormayın.Balık avına yemsiz çıkılmaz.

4.Yine yanınızdaki kişiye"Bıçağınızı kullanabilir miyim" ya da "beziniz var mı" gibi sorularda balıkçılıkta hiç hoş karşılanmaz.Bıçak ve bez balıkçılığın olmazsa olmazlarıdır..

5.Acemiliğinizi atlatmadan,balık avlayanların yanında olta atmayın.Hakarete uğrayabilirsiniz..

6.Balık av mahalline geldiğinizde, ortam kalabalık ise, aralara dalmaya çalışmayın..İşiteceğiniz sözler sizi çok üzebilir.

Sağlıcakla kalın,mutlu kalın...

Deniz'in sultanları için...ŞEREFE..

sabora

Daimi Üye
Adı
Sabahattin BORA
Tebrikler Cahit ağabey, yine Sultanlarla karşılıklı sevgi saygı dolu bir av güncesi olmuş. Yarasın. :)

guray.85

Aktif Üye
Adı
güray
cahit abi tebrık ederım yine super ava ımza atmısınız ben surekli şoktayım bu yoklukta boyle bır guzel ava ımza atmak herkese nasıp olmaz maşallah.:)

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
Tebrikler abi, allah neşenizi bozmasın afiyetle :)

frenist

Daimi Üye
Adı
Cihan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ustalik, maharet, sans vs. Hepsi bir tarafa, sizin avlarinizin gizli oznesi ask :) luferlerle Cahit abinin aski. Guzel tarafi karsilikli olmasi. Ellerin kollarin dert gormesin ustam, harika kareler yine. Bir gun nasip olurda sizi izlerim, birlikte olta atmak zaten hayalim. Saygilarimla.

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Tebrik ediyorum Cahit abi.
Saha ile ilgili öğütler de harika.

Ben de ekleyeyim birkaç tane:
1-İstavrit kıyıdan çıkıyor mu?
2-Balık açıkta mı?
3-Balık kıyıya mı geldi?
4-Hala gelmedi mi?
5-Tuttun mu?
6-Tutamadın mı?
7-Kovanı açsana,bir bakayım mı?
Hele balık tutmaya başladığınızda tutamayan dingillerin
yanınıza yanaşıp oltalarını sizin attığınız yerin dibine ,yanına sokmaları yok mu?
Kamışlarını alıp............!!!
Adamı delirtir bunlar....:)

omrglc

Yeni Üye
Adı
Ömer GÜLEÇ
Tebrik ederim Cahit abi. Merak ettiğim bişey var, bu kadar lüferi nerede stokluyorsun :)

CAHİT ACUN

Daimi Üye
Adı
CAHİT ACUN
Tebrikler Cahit ağabey, yine Sultanlarla karşılıklı sevgi saygı dolu bir av güncesi olmuş. Yarasın. :)

Teşekkürler ediyorum,sevgili Sabahattin.Onunla avda başbaşa kaldığımda, dünya ile bağlantım kopuyor.Yalnız ikimiz varız,sanki.Onu avladığımda duyduğum hazı anlatamam.Bir başka balık avında aynı hazı bu kadar duyamıyorum.Lüfer başka bir şey.Avıda,asaletide,güzelliğide,lezzetide...

Teşekkürler ediyorum,sağlık,huzur ve mutluluk diliyorum.Herşey gönlünce olsun.

CAHİT ACUN

Daimi Üye
Adı
CAHİT ACUN
cahit abi tebrık ederım yine super ava ımza atmısınız ben surekli şoktayım bu yoklukta boyle bır guzel ava ımza atmak herkese nasıp olmaz maşallah.:)

Evet,haklısın Güray.Bu yoklukta böyle guzel bir ava ımza atmak, herkese nasıp olmaz.Onu avlamak için gösterdiğim çabayı sana anlatsam,şaşırırsın.Saatim belirsiz.Herşeyimi ona endexledim.Bazen gece,bazen gündüz,bazen sabahın ilk ışıklarında,bazende akşam karanlığında, onula beraberim.Sabah su yememiş yemi bulmak için oraya buraya koşarım.Yemi bulduktan sonra 2 kilo yemi keser,hazırlarım.Zokalarımı ve hırsız iğneleri ve misinalarımı tekrar gözden geçiririm.Onu bulmak için Boğazın hemen hemen her tarafını gezerim.
Saatlerce olta sallarım vs vs...Kolay değil anlayacağın.Bu emeği kim sarfederse oda bulur,Lüferi.Azim ve sabır gerek..Bunlarda bende fazlasıyla var.Hepsi bu...

Teşekkürler ediyorum ve sevgilerimi gönderiyorum..