Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Suya bırakılan ispendeğin sürüyü dağıtması hakkında!!

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında fatih33 tarafından paylaşıldı.

1. fatih33

fatih33 Üye

Merhaba Sevgili Balık Sevdalıları,
    Avlak bölgesinde yakalanan ispendek suya geri bırakıldığında o bölgedeki diğer levrekleri oradan götürür düşüncesi doğrumudur ???
    Arkadaşlarla balığa gittiğimizde yakaladığım ispendeği suya bırakma isteğim olmasına rağmen diğer arkadaşlar yukarıdaki nedenden dolayı bıraktırmamaya çalıştılar. Bu konu uzun zamandır aklımı kurcalıyordu. Siz saygıdeğer abilerimin ve kardeşlerimin fikirlerine sunuyorum..

Teşekkürler/Saygılar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Ben şahsen öyle bir şey olacağını düşünmüyorum.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Yakın zamanda karşılaştığım bir durumu anlatayım.
    Ben merada at çek yaparken yanıma bir kişi daha geldi ve o da başladı at çek yapmaya.
    Derken bir tane yasal limitlere uygun ama yakalayanın limitlerine uygun olmayan bir boydaki ispendeği fotoğraf bile çekmeden suya salıverdi.
    Yaklaşık 10 dakika sonra da 1.5 kg civarındaki bir levreği yakalayıp avına son verdi.

5. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bende liman içinde avlanıyorum (levreği tuttuğum bölge sabit) saldığım ispendekler öyle bir hıyarlık etmediler daha :)

6. ozi

ozi Aktif Üye

Salmadan önce balıkları nasıl tehdit ettiğinide anlatsana Hüseyin.
    Seni salıyorum ama başkasına burda olduğumu söylersennn...

7. Cüneyt Hoca

Cüneyt Hoca Aktif Üye

İskele, mendirek, Liman içi gibi yerlerde zıpkınla yaralanmış İspendek ve Levrekler civardaki diğer türdeşlerini kaçırabiliyorlar. At çekle, oltayla yakalanmış, akabinde salınmış balıklar diğer balıkları kaçırmazlar.

8. oktay16

oktay16 Moderatör

Sevgili evren'in karagöz avı ile ilgili raporunda, kaçan karagöz'ün merayı dağıttığı ile ilgili bir bilgi hatırlıyorum sanki, aynı durum levrek için geçerlimidir.:confused:

9. BİROL

BİROL Daimi Üye

Eee adam 10 dakikada 2 levrek tutarken sen ne yapıyordun :D

10. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Ben böyle bir tarafı olduğu noktasına katılmıyorum.Aynı gün defalarca ispendek saldığım avlaktan güzel balıklar aldığım çok olmuştur.Özellikle kış aylarında ispendeğin bol olması yakında irilerinde olduğu bir sürünün habercisidir.

11. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Salınan levrek,yakalanmanın stresinin ardından açığa doğru kaçma,kurtulma deparı atacağı için diğer levrekleri de tedirgin edip peşinden sürükler tezinden bahsediyorsun Sevgili Fatih.
    Bulanık suda mümkün olabileceğini düşünmüyorum.Fakat meraklı levrek yine de merakına yenilecek,tadına bakmak için atak yapacaktır.Merakının kurbanı olmaya devam edecektir.Açlık,hayvanlar dünyasında karşı konulamaz en önemli dürtü.

Levrek,su üstü bir kandırıcının cazibesinden kendini karaya atacak kadar hırslıdır.Kıskandırılınca gözü kararan bu korkak yırtıcı,avlarınızda kullandığınız ve daha önce takip ettiği bir kandırıcıyı yemeyecek kadar da akıllıdır.