Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

TEKİRDAĞ-M.Ereğlisi LÜFER Ve İstavrit İçin Yardım!!!

huylu

Yeni Üye
Adı
srkn
Merhabalar Ben yeni bir balıkçı adayıyım ustalara birkaç sorum olucak. Limandan istavrit ve lüfer avlamak istiyorum canlı yem olmadan bu yapay balığa benzetilmiş yemlerle nasıl balık tutabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar..

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
Aramıza hoşgeldin serkan, bu işe senin gibi yeni başlayan bir çok arkadaşımız var, emin ol araştırarak çok güzel avlar yapmaya başladılar...

Sitemizde kafana takılan sorular ile ilgili bir sürü konu var,bunların bir kaç tanesinin linkini aşağıda veriyorum. boş bir vaktinde araştırarak kafandaki soru işaretlerine yanıt bulabilirsin, eğer hala tereddütlerin varsa biz elimizden geleni seve seve yaparız emin ol.

Rastgele.....:)

https://www.baliksevdam.com/forum/hangi-balik-hangi-yem-ve-takimla-avlanir-2197.html

https://www.baliksevdam.com/forum/rapala-hakkinda-yardim-lutfen-1801.html

huylu

Yeni Üye
Adı
srkn
çok teşekkür ederim. Bugün birkaç deneme yaptım ama başaramadım:) hatta 10 TL verdiğim rapala kayalara takılıp koptu ama olsun bende yedeğide vardı :)))

huylu

Yeni Üye
Adı
srkn
bana lüfer levrek çinekop gibi türler için ortak kullanabileceğimiz bir sahte yem markası boyutları ve dallış özelliği vs... yazabilirmisiniz? ayrıca oltaya bağlarken kurşun kaç gr. fırdöndü sahte yem sırası uzunluğu ne olmalıdır?

huylu

Yeni Üye
Adı
srkn
Alba Tobby no 3 kaşık var bu kaşık turna avında kullanılıyormuş deniz levreği için olmazmı acaba ?

huylu

Yeni Üye
Adı
srkn
bişey sorucam boru kurdunu oltaya bağlarken kesip ufak parçalar halindemi takıcaz yoksa koca boru kurdunu tüm bi şekilde oltayamı takıcaz? biraz büyük gibi geldi 5-6 no iğneler çok ufak nası olcak anlatırmısınız_?

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Toby kaşık ile özellikle bulanık denizde levrek avlanabilinir.

Boru kurdunu nasıl takacaksınız sorusuna cevap gayet basit,iğneye ve hedef balığa göre yem takılır.
Büyük yem büyük balık demektir.

huylu

Yeni Üye
Adı
srkn
birol bey tşk ediyorum tereddütte kaldığım boru kurdunu kesip küçültürsek canlı yem olmaktan çıkar diyeydi. ama canlı ölü farketmiyor demekki ufak iğne için kesmemiz icap ediyor ve bu sekildede balık geliyorsa mesele yok demektir. tşkler. birde birsey isteye bilirmiyim sizden kıyıdan balık avcılığı bölümüne Tekirdağ-ÇORLU-M.Ereğlisi-Silivri Kıyı raporları ve Bilgi Paylaşımı diye bir konu açsam sabitleyebilirmisiniz? veya siz açabilirmisiniz? bu mümkünmü?

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Siz açın sabitleriz, sorun değil.