Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

TEKİRDAĞ-M.Ereğlisi LÜFER Ve İstavrit İçin Yardım!!!

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında huylu tarafından paylaşıldı.

1. huylu

huylu Yeni Üye

Merhabalar Ben yeni bir balıkçı adayıyım ustalara birkaç sorum olucak. Limandan istavrit ve lüfer avlamak istiyorum canlı yem olmadan bu yapay balığa benzetilmiş yemlerle nasıl balık tutabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim. Saygılar..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. oktay16

oktay16 Moderatör

Aramıza hoşgeldin serkan, bu işe senin gibi yeni başlayan bir çok arkadaşımız var, emin ol araştırarak çok güzel avlar yapmaya başladılar...

Sitemizde kafana takılan sorular ile ilgili bir sürü konu var,bunların bir kaç tanesinin linkini aşağıda veriyorum. boş bir vaktinde araştırarak kafandaki soru işaretlerine yanıt bulabilirsin, eğer hala tereddütlerin varsa biz elimizden geleni seve seve yaparız emin ol.

Rastgele.....:)

http://www.baliksevdam.com/forum/hangi-balik-hangi-yem-ve-takimla-avlanir-2197.html

http://www.baliksevdam.com/forum/rapala-hakkinda-yardim-lutfen-1801.html

4. huylu

huylu Yeni Üye

çok teşekkür ederim. Bugün birkaç deneme yaptım ama başaramadım:) hatta 10 TL verdiğim rapala kayalara takılıp koptu ama olsun bende yedeğide vardı :)))

5. huylu

huylu Yeni Üye

bana lüfer levrek çinekop gibi türler için ortak kullanabileceğimiz bir sahte yem markası boyutları ve dallış özelliği vs... yazabilirmisiniz? ayrıca oltaya bağlarken kurşun kaç gr. fırdöndü sahte yem sırası uzunluğu ne olmalıdır?

6. montoya

montoya Üye

7. huylu

huylu Yeni Üye

Alba Tobby no 3 kaşık var bu kaşık turna avında kullanılıyormuş deniz levreği için olmazmı acaba ?

8. huylu

huylu Yeni Üye

bişey sorucam boru kurdunu oltaya bağlarken kesip ufak parçalar halindemi takıcaz yoksa koca boru kurdunu tüm bi şekilde oltayamı takıcaz? biraz büyük gibi geldi 5-6 no iğneler çok ufak nası olcak anlatırmısınız_?

9. BİROL

BİROL Daimi Üye

Toby kaşık ile özellikle bulanık denizde levrek avlanabilinir.

Boru kurdunu nasıl takacaksınız sorusuna cevap gayet basit,iğneye ve hedef balığa göre yem takılır.
    Büyük yem büyük balık demektir.

10. huylu

huylu Yeni Üye

birol bey tşk ediyorum tereddütte kaldığım boru kurdunu kesip küçültürsek canlı yem olmaktan çıkar diyeydi. ama canlı ölü farketmiyor demekki ufak iğne için kesmemiz icap ediyor ve bu sekildede balık geliyorsa mesele yok demektir. tşkler. birde birsey isteye bilirmiyim sizden kıyıdan balık avcılığı bölümüne Tekirdağ-ÇORLU-M.Ereğlisi-Silivri Kıyı raporları ve Bilgi Paylaşımı diye bir konu açsam sabitleyebilirmisiniz? veya siz açabilirmisiniz? bu mümkünmü?

11. BİROL

BİROL Daimi Üye

Siz açın sabitleriz, sorun değil.