Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tekne kamara yapımı Yardım

Mucanlı

Yeni Üye
Adı
Gökhan Şahin
Merhaba, bir teknem var rota storm 520. bunun ön tarafına bir kamara yapma planım var resimlerde daha detaylı görebilirsiniz. Sorum Şudur ki, kamara yaparken su blagajı ve fiberle kaplamayı düşünüyorum. yapacağım kamaranın üstüne birileri çıkacak. Taşıma kapasite hesabını yapamıyorum. Taşıyabilmesi için ne tür malzeme ve kalınlık destek kriş vb. neler yapmama lazım fikre ihityacım var bilen yapan arkadaşalr ustalar varsa nacizane bilgi ve tecrübenize ihtiyacım var.

Ekli dosyalar

hawk17

Aktif Üye
Adı
mehmet şahin
Bu tekneye bir kamara YAPMAYIN derim..Teknenizin durumu gayet iyi görünüyor...Satın kamaralı bir model alın...Lakin sizin teknenizi kalıbı vede kullanım amacı kamaralı tekneye müsait değildir.Attığını taş ürküttüğünüz kuşa değmez çok pişman olursunuz..Canım teknenin de canına okur akabinde de geri almaya kalktığınızda eski haline getiremezsiniz..Şahsi fikrimdir takdir sizin....Çanakkale'den selamlar sevgiler

Mucanlı

Yeni Üye
Adı
Gökhan Şahin
Bu tekneye bir kamara YAPMAYIN derim..Teknenizin durumu gayet iyi görünüyor...Satın kamaralı bir model alın...Lakin sizin teknenizi kalıbı vede kullanım amacı kamaralı tekneye müsait değildir.Attığını taş ürküttüğünüz kuşa değmez çok pişman olursunuz..Canım teknenin de canına okur akabinde de geri almaya kalktığınızda eski haline getiremezsiniz..Şahsi fikrimdir takdir sizin....Çanakkale'den selamlar sevgiler
Aleyküm Selam. Hocam ben uzun yol tepecek değilim, yarışada girecek değilim balığı tutup keyfimi yapmak istiyorum o kadar. Yapacağım kamara sökülebilinir olacak o dediğiniz aklımda bişe olursa söküp atacam :D . O yüzden ön tarafta hiç bir şeyi kesmiyorum. dışarda yapıp ön tarafa monteleyecem. Kamaralı bir modelede güç yetmedi :D Kıbrıstan selamlar

Yakamoz

Daimi Üye
Adı
Kenan Ahıska
Konuyu ilk okurken sayın Çanakkaleli kaptanın yazdıklarını içimden geçirdim vallahi :) Çok güzel bir tekneniz var yazık etmeyin derim. Kamara balıkçılık düşmanıdır. Teknenin kullanım alanını yok eder.

Sökülüp takılabilir kolayca açılıp kapanabilir çadır kamara modelleri var. Birçok tekneye hatta Zodiak botlara bile takanlar gördüm. Fırtınada dalgada ıslanmamak ve içerde kısa sürekli konaklamak için ideal.

Öbür taraftan Kıprisliyım inadim tuttu yapacağim onu derseniz:) fiber ve benzeri malzemeyle üstünde duracağınız bir kamara yapamazsınız, kırılır yada çatlar. Ahşaptan iskelesini planlayıp su kontrasıyla örtersiniz. Evladiyelik bir model olur. Tabi söküp takılabilen birşey olmaz. Teknenin baş kısmına fazladan takibi bir 100kg yük demektir. Dengeyi nasıl etkiler bilinmez.

Eskiden heryer fiber den Anadol araba hurdası doluydu. Yarım kamara isteyen yarısını çok uygun fiyata kestirip tekneye takı verirdi Mübarek sanki tekne için yapılmış gibi de uyardı her sandala. Artık onlardanda kalmadı.

Ayvalıktan selamlar saygılar