Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tekneniz ve Memnuniyetiniz

Zaptinamumkun

Aktif Üye
Adı
ozan argun
Böyle bir konuyu acma sebebim benimde tekne almadan evvel ülkemizde bulunan bir sürü tekne üreticisini araşdırmam ve kendi yaptıkları tekneleri (ZAYIF OLSADA) methetmesinden duyduğum rahatsızlıgı bir nevi kullanıcısından dinleyerek memnuniyetini veya memnuniyetsizliğini yeni tekne alacak olan arkadaşları daha iyi bilgilendirmek formumuzu paylaşan diğer teknesi olan arkadaşlarda teknelerinin fotograflarını ve artılarını eksilerini paylaşırlarsa güzel bir arşivlik bir konu çıkarabiliriz diye düşündüğüm icin acmaya kara verdim ....

Benim sahip oldugum tekne izmir yapımı ..EGE TEKNE firmasının ürettiği 4.70 boyunda 190 iç genişliği boş agırlığı 400 kilo acıkcası taş gibi bir tekne ...Teknenin artıları burunda çapa yeri hemen arkasında geniş bir livar yanlarda çok daha geniş 2 livar daha var arka oturma yerinin altında bulunan bölme ise gercekden çok BÜYÜK 1.80 X 1.10 kapasitede her şeyi ortadan kaldırıyor çok rahat kimse kimseyi rahatsız etmeden 4-5 kişi rahat rahat balık avlaya biliyor tekne gayet güzel denizci bir tekne ama 3-4 havada dalgaya karşı gidiyorsanız biraz ıslanırsınız bu tekneyi 2 motorla deneme fırsatım oldu birincisi 4 zamanlı suzuki 9,9 hplik motorla tek başıma bile 8 mil hız yapabiliyordum motor çalınınca yeni motorum 2 zamanlı 25 hp lik mercury motorla 23 mil hız yapıyorum en son 3 arkadaş tekne ağzına kadar dolu 18 mil yaptıkı buda cok memnun edici BENİM İCİN....Teknenin eksilerine gelirsek teknenin ağır olması kıyıya cekerken ve denize atarken biraz zorluk yaratıyor ırgat yardımıyla bile olsa gercekden zorlanılıyor yağmur esnasında brandası yok ise yandaki 2 livara su dolması ve bu suyun yağmur sonrası balıga cıkmadan evvel transfer edilmesi kötü tarafları bu kadar kusur kadı kızında bile olur diyorsanız EGE TEKNE YAPIMI OLAN http://egetekne.com.tr/4.70.html BU TEKNEYİ GÖNÜL RAHATLIGI İLE TAVSİYE EDERİM.....

Moderatör tarafında düzenlendi:

ASEM

Üye
Adı
Erhan alkaya
Güzel bir konu açmışsınız,
bende bu konuda bazı bildiklerimi paylaşmak isterim. tekne çeşidi ve sayısı olarak çok sayıda değişik küçük teknem oldu...
şu an kullanmakta olduğum (orjinal)whaler 17 fit ağırlığıda 450 kg teknem güvenlik açısından beni tatmin edecek düzeyde , ortalama 3-5 hava şiddetinde denize açılıyoruz. zaten yaz döneminde de çok nadiren 2-4 havayı yakalamak mümkün ,
enbüyük artısı içi dolgu köpük olması ve ağırlığı 40 hp makinayla boşken 24 mil hıza çıkıyor
2 sene önce kış aylarında rahat çıkabilmek için burun kısmına yarım kamara montajını yaptım teknemin rahatlığı daha iyi duruma geldi.
eksisi ise bana göre yan küpeştelerin sudan çok yüksek olmaması..firmanın bunu yapma sebebide tekne ağzına kadar su dolarsa teknenin batmaması için bir arşimet prensibi taba nın 2 cidarı arası oldukça mesafeli..sonuçta bir dünya markası..teknem şu anki koşullarda 3 kişiyle balığa çıkmaya elverişli....

ASEM

Üye
Adı
Erhan alkaya
bende bu konuda bazı bildiklerimi paylaşmak isterim. tekne çeşidi ve sayısı olarak çok sayıda değişik küçük teknem oldu...
şu an kullanmakta olduğum (orjinal)whaler 17 fit ağırlığıda 450 kg teknem güvenlik açısından beni tatmin edecek düzeyde , ortalama 3-5 hava şiddetinde denize açılıyoruz. zaten yaz döneminde de çok nadiren 2-4 havayı yakalamak mümkün ,
enbüyük artısı içi dolgu köpük olması ve ağırlığı 40 hp makinayla boşken 24 mil hıza çıkıyor
2 sene önce kış aylarında rahat çıkabilmek için burun kısmına yarım kamara montajını yaptım teknemin rahatlığı daha iyi duruma geldi.
eksisi ise bana göre yan küpeştelerin sudan çok yüksek olmaması..firmanın bunu yapma sebebide tekne ağzına kadar su dolarsa teknenin batmaması için bir arşimet prensibi taba nın 2 cidarı arası oldukça mesafeli..sonuçta bir dünya markası..teknem şu anki koşullarda 3 kişiyle balığa çıkmaya elverişli....
bazı resimleri .........
[DM][/DM]

Ekli dosyalar

ASEM

Üye
Adı
Erhan alkaya
whaler 12345

Ekli dosyalar

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bende katkıda bulunayım :D benimde bir motor boat 400 fiber teknem var ağırlığı 120 kg çok ta memnunum 9,9 mercury 2 zamanlı motorum var bayağı yaşlı ancak bakımları tastamam batmanı düşük teknemin 5 havada mutlaka su size vuracaktır ancak 4 deli 5-7 rüzgarda istavrite çıktığımızı bilirim :D yüzeri çok çok iyi bana göre tabii başka tekne deneyimim olmadı ama kıyıya paralel kumsallarda dalgaların kırıldığı yerlerde ! çok rahat cesurca uzun olta çekiyordum alabora olmadığım sürece içinin tamamen su dolmasında bile batmayacağını biliyorum
büyük yağmurlarda tecrübem olmuştu :D sadece orta livarı açık olduğu için alt iki katman arasında su alacağı yer yok açmadım açmam da hatta önüne yarım kamara yapıp daha rahat kullanımı diye düşünüyorum

Ekli dosyalar

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
ehh 1,5 yıldır bensiz kusuruna bakmayın resimler berbat :D

Fatih Koç

Daimi Üye
Bu güzel konu için Teşekkürler..
Tekne almayı düşündüğüm şu günlerde bana rehber olacagınızı ümit ediyorum..
Tekneleriniz gerçekten çok güzel Hızır seninki çok öksüz kalmış :D ilgilen lütfen arkandan ağlar bak sonra :D
İlk iki tekne baya ilgimi çekti ama fiyat aralığı konusunda bi fikir beyan ederseniz memnun olurum.. yani sıfırı ne kadardır 2. el temini söz konusu olsa nedir gibi..

Zaptinamumkun

Aktif Üye
Adı
ozan argun
Bu güzel konu için Teşekkürler..
Tekne almayı düşündüğüm şu günlerde bana rehber olacagınızı ümit ediyorum..
Tekneleriniz gerçekten çok güzel Hızır seninki çok öksüz kalmış :D ilgilen lütfen arkandan ağlar bak sonra :D
İlk iki tekne baya ilgimi çekti ama fiyat aralığı konusunda bi fikir beyan ederseniz memnun olurum.. yani sıfırı ne kadardır 2. el temini söz konusu olsa nedir gibi..
Benim tekne için yardımcı olayım Ege tekneden aldığım tekne sıfır fiyatı tente dahil 4000 tl gecen Kasım ayında acizane tavsiyem arada 500 tl oynuyor diye ici bomboş teknelerden almayın 2.el ege tekne yok denecek kadar azdı benim araştırdığım zaman birde rota fisher 5.20 var oda güzel tekne diyor kullananlar...

Fatih Koç

Daimi Üye
Benim tekne için yardımcı olayım Ege tekneden aldığım tekne sıfır fiyatı tente dahil 4000 tl gecen Kasım ayında acizane tavsiyem arada 500 tl oynuyor diye ici bomboş teknelerden almayın 2.el ege tekne yok denecek kadar azdı benim araştırdığım zaman birde rota fisher 5.20 var oda güzel tekne diyor kullananlar...
Teşekkürler hızlı yardımınız için..
Sizin dediğiniz gibi düşünüyorum parça parça 700 e almaktansa ilk sefrde 500 faala verip tam takım almak daha mantıklı bencede..
Rota fidherları inceledim bi kaç gün önce fakat içten takma motorları oldgunu görünce çok ses yapacagını düşündüm öneriniz nedir bu durumda.. ve tekneleri güzel güzel olmasında istediğimiz ilavelerle şekliyle biraz fiyat ucuyor gibime geldi sanki

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
rota fish alınır abi dıştan da tercih edilebiliyor motoru en denizci teknelerden diye bahsi geçiyor bende bayağı araştırmıştım benim tekneye gelince abi 1,5 yıldır orada kıyıda duruyor ben rize de kayık yalova da nasıl bakayım ki :( mustafa abiye bakar o iş sonrası kolay bana ulaşsın ben ona ne cicili tenteler alacam bi bilsen :D