Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Turnayı Gözünden Vurduk :D

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ilgazpetcom tarafından paylaşıldı.

1. ilgazpetcom

ilgazpetcom Aktif Üye

Merhabalar,

Sonunda ailece Turna avı organizasyonumuzu gerçekleştirdik.

sabah 05:00 de aracımızla avlağımıza doğru yola çıktık. yolda dura kalka mola vere vere saat 09:00 gibi avlağımıza ulaştık. ben kamışımı hazırlarken sağolsun hanımda çayı demledi ve kahvaltı hazırladı. Güzelce kahvaltımızı yaptık ve başladık at çek yapmaya.

Saatler ilerliyordu ama nedense bir vuruş bile alamıyordum hanım ve çocuk gayet mutlu eğlenirlerken ben kendimi tamamen balığa konsantre etmiştim çok güvendiğim sahte yılanımı acemilikten dolayı sallarken koparıp gölün serin sularına hediye ettim. :)

Tam umutsuzluğa kapıldım olmayacak herhalde diye düşünürken Arkadaşım Murat Sezal aradı gayret et çekeceksin trofeyi diye motivasyonunu yaptı sağolsun birazda taktik verdi. :) başladım yine at çek yapmaya saat öğlen 13:30 olmuştu haliyle acıktık benmangalı yakmak için topladığımız odunları alevlendirdim baktım köz olmasına çok var daha hanıma dedim sen ateş köz olunca seslen ben at çek yapacağım.

başladım at çek yapmaya biraz da umutsuz o sırada olta birden zınk etti dedim takıldı heralde biraz asıldım bir baktım hareket var suda heyecanla çekerken acemilik işte kaçtı güzelim balık :D 5 dakika geçti hanımda seslendi gel ateş köz oldu diye dedim son bir kez daha bir salladım başladım çekmeye yine zınk etti ama bu sefer tecrübeliydim ve başladım usulca çekmeye sağolsun oda beni hiç yormadı hooop geldi kıyıya günün tek ve güzel balığı.

hanıma seslendim bak diye çocukla ikisi sanki sayısal tutmuş gibi sevindiler :D yedik yemeğimizi ben biraz daha şansımı denedim ama olmadı. döndük evimize.

harika bir gün geçirdik ve bu balıkta günün hediyesi oldu.

Balığın Boyu : 72 cm
    Kilosu : 2.255gr

Makine : Daiwa Laguna 400FD
    Misina : Reactör İp Misina
    Kamış : Fladen Eco 240 2 parça spin
    Rapala : Husky Jerk 12 cm

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Kasım 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Hayırlı olsun.Güzel avlarda kullanırsın umarım.

4. ilgazpetcom

ilgazpetcom Aktif Üye

Teşekkür ederim Mert abi turna avına çıkacağım inşallah bu hafta ama turnayı yakalamadan rapor yazmaya başladım düşün artık heyecanı....:D

5. Hasan3480

Hasan3480 Yeni Üye

Merhaba Coşkun kardeşim, Öncelikle mlzemlerin hayırlı olsun, keyifli avlarda kullanman dileğiyle.
    Hedef avın ile ilgili kendi tecrübelerimden bir kaç bilgi eklemek gerekirse; Turnanın av verdiği yerler genelde göldeki sazlık veya çalılık dipleridir. Bu nedenle avcılığı biraz meşakatli olabilir özellikle sahte balıklar hafif olduğundan atış hedefinde rüzgarında etkisiyle sapmalar olacak muhtemelen bu çalıklara takılacak ve ciddi rakamlar verdiğin o sahteler orada kalacaktır, çektiğin sıkıntı da cabası. bunun yerine daha etli kaşıklar kullanmanı tavsiye ederim. Hem ağırlık olrak atış hedeflerin yerini bulacak, olası takılmalarda daha rahat kurtaracaksın, kurtaramasanda maliyeti az olduğundan bütçede fazla sitres oluşturmayacaktır. Linkini verdiğim kaşığın sarı renk olanı ile sakaryada ile turnamı yakalamıştım. Rast gele... LINEAEFFE Lineaeffe h.catch slim kaşik 30gr BALIKÇILIK MALZEMELERİ - Olta Kaşıkları - Muhtelif marka kaşıklar AVmarketi.com

6. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Ekipmanınız hayırlı olsun. Güle güle iyi avlarda kullanın inşallah. Rastgele.

7. ilgazpetcom

ilgazpetcom Aktif Üye

bilgi ve tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. kaşık araştırması yapıyorum zaten link içinde teşekkürler. farklı 4 5 adet kaşık götüreceğim yanımda. :)

8. ilgazpetcom

ilgazpetcom Aktif Üye

Teşekkür ederim.

9. zokacı

zokacı Aktif Üye

gülegüle kullan hayırlı avlar

10. sabora

sabora Daimi Üye

Coşkun hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullan inşallah. Artık trofe turna raporu bekliyoruz senden. :D

11. ilgazpetcom

ilgazpetcom Aktif Üye

teşekkürler