Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Turnayı Gözünden Vurduk :D

ilgazpetcom

Aktif Üye
Adı
Coşkun Çiçek
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar,

Sonunda ailece Turna avı organizasyonumuzu gerçekleştirdik.

sabah 05:00 de aracımızla avlağımıza doğru yola çıktık. yolda dura kalka mola vere vere saat 09:00 gibi avlağımıza ulaştık. ben kamışımı hazırlarken sağolsun hanımda çayı demledi ve kahvaltı hazırladı. Güzelce kahvaltımızı yaptık ve başladık at çek yapmaya.

Saatler ilerliyordu ama nedense bir vuruş bile alamıyordum hanım ve çocuk gayet mutlu eğlenirlerken ben kendimi tamamen balığa konsantre etmiştim çok güvendiğim sahte yılanımı acemilikten dolayı sallarken koparıp gölün serin sularına hediye ettim. :)

Tam umutsuzluğa kapıldım olmayacak herhalde diye düşünürken Arkadaşım Murat Sezal aradı gayret et çekeceksin trofeyi diye motivasyonunu yaptı sağolsun birazda taktik verdi. :) başladım yine at çek yapmaya saat öğlen 13:30 olmuştu haliyle acıktık benmangalı yakmak için topladığımız odunları alevlendirdim baktım köz olmasına çok var daha hanıma dedim sen ateş köz olunca seslen ben at çek yapacağım.

başladım at çek yapmaya biraz da umutsuz o sırada olta birden zınk etti dedim takıldı heralde biraz asıldım bir baktım hareket var suda heyecanla çekerken acemilik işte kaçtı güzelim balık :D 5 dakika geçti hanımda seslendi gel ateş köz oldu diye dedim son bir kez daha bir salladım başladım çekmeye yine zınk etti ama bu sefer tecrübeliydim ve başladım usulca çekmeye sağolsun oda beni hiç yormadı hooop geldi kıyıya günün tek ve güzel balığı.

hanıma seslendim bak diye çocukla ikisi sanki sayısal tutmuş gibi sevindiler :D yedik yemeğimizi ben biraz daha şansımı denedim ama olmadı. döndük evimize.

harika bir gün geçirdik ve bu balıkta günün hediyesi oldu.

Balığın Boyu : 72 cm
Kilosu : 2.255gr

Makine : Daiwa Laguna 400FD
Misina : Reactör İp Misina
Kamış : Fladen Eco 240 2 parça spin
Rapala : Husky Jerk 12 cm

Ekli dosyalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hasan3480

Yeni Üye
Adı
Hasan Uzunali
Merhaba Coşkun kardeşim, Öncelikle mlzemlerin hayırlı olsun, keyifli avlarda kullanman dileğiyle.
Hedef avın ile ilgili kendi tecrübelerimden bir kaç bilgi eklemek gerekirse; Turnanın av verdiği yerler genelde göldeki sazlık veya çalılık dipleridir. Bu nedenle avcılığı biraz meşakatli olabilir özellikle sahte balıklar hafif olduğundan atış hedefinde rüzgarında etkisiyle sapmalar olacak muhtemelen bu çalıklara takılacak ve ciddi rakamlar verdiğin o sahteler orada kalacaktır, çektiğin sıkıntı da cabası. bunun yerine daha etli kaşıklar kullanmanı tavsiye ederim. Hem ağırlık olrak atış hedeflerin yerini bulacak, olası takılmalarda daha rahat kurtaracaksın, kurtaramasanda maliyeti az olduğundan bütçede fazla sitres oluşturmayacaktır. Linkini verdiğim kaşığın sarı renk olanı ile sakaryada ile turnamı yakalamıştım. Rast gele... LINEAEFFE Lineaeffe h.catch slim kaşik 30gr BALIKÇILIK MALZEMELERİ - Olta Kaşıkları - Muhtelif marka kaşıklar AVmarketi.com

Can_Ordu

Daimi Üye
Adı
Can ÖNEL
Ekipmanınız hayırlı olsun. Güle güle iyi avlarda kullanın inşallah. Rastgele.

ilgazpetcom

Aktif Üye
Adı
Coşkun Çiçek
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba Coşkun kardeşim, Öncelikle mlzemlerin hayırlı olsun, keyifli avlarda kullanman dileğiyle.
Hedef avın ile ilgili kendi tecrübelerimden bir kaç bilgi eklemek gerekirse; Turnanın av verdiği yerler genelde göldeki sazlık veya çalılık dipleridir. Bu nedenle avcılığı biraz meşakatli olabilir özellikle sahte balıklar hafif olduğundan atış hedefinde rüzgarında etkisiyle sapmalar olacak muhtemelen bu çalıklara takılacak ve ciddi rakamlar verdiğin o sahteler orada kalacaktır, çektiğin sıkıntı da cabası. bunun yerine daha etli kaşıklar kullanmanı tavsiye ederim. Hem ağırlık olrak atış hedeflerin yerini bulacak, olası takılmalarda daha rahat kurtaracaksın, kurtaramasanda maliyeti az olduğundan bütçede fazla sitres oluşturmayacaktır. Linkini verdiğim kaşığın sarı renk olanı ile sakaryada ile turnamı yakalamıştım. Rast gele... LINEAEFFE Lineaeffe h.catch slim kaşik 30gr BALIKÇILIK MALZEMELERİ - Olta Kaşıkları - Muhtelif marka kaşıklar AVmarketi.com
bilgi ve tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. kaşık araştırması yapıyorum zaten link içinde teşekkürler. farklı 4 5 adet kaşık götüreceğim yanımda. :)

zokacı

Daimi Üye
Adı
nejdet
gülegüle kullan hayırlı avlar

sabora

Daimi Üye
Adı
Sabahattin BORA
Coşkun hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullan inşallah. Artık trofe turna raporu bekliyoruz senden. :D