Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ufak botlar hakkında bilgi

Konu, 'Botlar ve Bot Motorları' kısmında Revolt07 tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Revolt07

Revolt07 Yeni Üye

merhaba arkadaşlar, iki arkadaş ufak bir bot alarak balık avı denemeleri yapmaya karar verdik. Tam botlara bakarken yönetmeliğe tabi olduklarini öğrendik ; konu kirliliği yapmamak için araştirdim öncelikli olarak ancak tam olarak kavrayamadim.

2,50 cm üstü her botun kaydı olmasimi gerekir ?
    2,50 cm altı bir araçla iki kişi kıyıdan 100 mt açılıp rahat avlanıla bilinirmi ?
    Her hangi bir avcılık belgesine ihtiyaç duyulurmu ?

Zaman ayıra bilen arkdaşlara şimdiden teşekür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Spinlevrek

Spinlevrek Aktif Üye

Geçmişte botum vardı. Fakat, balık tutmak için böyle bir yasal izin alındığını ilk kez duydum.

4. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

2.5 m ve üstü her deniz aracının liman kaydı gerekir. Motorlu yada motorsuz şekilde kayıt yaptırılmalıdır. Liman başkanlıklarına faturaları ile birlikte başvurmanız gerekir. Ancak uygulamada küçük botları çok sıkıştırmıyorlar. Yine de kullanılan bölge önemli. Liman kaydından daha zoru kontrollerde istenilen aksesuarlar. Can yelekleri yangın söndürme tüpü fişekler vs. bir çok şeyi küçücük ota sığdırmak imkansız. İş resmiyete bindimi aksesuar çok zor iş.

Amatör balıkçılık için herhangi bir belgeye ihtiyaç yok. Limitler dahilinde yasak olmayan her yerde avlanabilirsiniz. Yalnız limit üstü avlara hiç afları olmaz onu söyleyeyim.

Malum ülke sorunu Suriyeli göçmenlerin geçiş yaptığı bölgelerde bot işinden uzak durmanızı öneririm. Oralarda bot gördüler mi bi panik oluyor sahil güvenlik.

Spinlevrek bunu beğendi.