Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

yine bir fethiye pazarı ve yine mercan :)

bacteria

Aktif Üye
Adı
mahmut
Kan Grubu
O Rh Pozitif
yem teke
hava bulutlu
8.00 - 13.00 arası
50-60 metreler

yaklaşık 1 saatlik tekne yolculuğunun ardından meraya ulaştım.. oltayı ilk atışımda tık tık bir şey tuttu.. kılkuyruk mercan gibi bir vuruş.. çekeyim derken daha 4-5 metre çekmeden birden ağırlaştı ama ne ağırlaşma ve kuvvetli 1-2 asılma.. 2-3 metre kadar çekebildim sonra saldı olta kendini...iğneler üstünde yemler boş geldi :( .. denizin altında ne oldu bilmiyorum ama sanırım kaçan herneyse büyüktü her zamanki gibi :D mercanları arka arkaya aldığım da oldu arada 30 - 40 dklık kesintiler yaşadığım da... ancak nasibimi yeterince aldım bu pazar sabahı da çok şükür ..

bir ara daha yemi indirirken olta 30 metrelerde birden ağırlaştı.. kalem gibi uzun uzun 3 adet sardalya yakalanmış (okyanus sardalyası deniyor burda tam adını bilmiyorum) ..

bir ara da uzun bir sessizliğin ardından baktım tık yok.. yemlere bakmak için yukarı çekerken olta tak tak tak kademeli olarak ağırlaştı :S .. neyse çektim yavaş yavaş.. tam yüzeyde 2 si bıraktı :( kalan 3.kolyozu aldım tekneye neyse ..hemen kolyoz çaparisini hazırladım attım her derinliği denedim 30 dk kadar... ama nafile sonuç çıkmadı.. gece kolyoza gitmişliğim var ama gündüz bir tecrübem yok.. turunculu simli bir çaparim vardı geçen yaz kullandığım... 7 kg ya balık aldığımız oldu bu çapari ile.. ama gündüz olay farklı mıdır? yanlış yaptığım bir şey mi var? bilmiyorum artık..

bu olaylar günden kalan 2 süpriz olarak geçti kayıtlara.. güzel anlardı :)

bu tarz olağan dışı bir olay adrenalini yükseltiyor.. balığın keyfini artıyor haliyle.. az derin yerlerde avlanmanın en güzel tarafı da bu olsa gerek.. denizden ne çıkacağı belli olmuyor.. bir seferinde de mercanın peşisıra oltaya atlayan 50 60 cmlik kalamar çekmiştim :p

sağlıcakla kalın.. herkese rastgelsin...

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Mahmut
Tavalıklar çıkmış.
Afiyet olsun

okcuer

Yeni Üye
Adı
Ayhan
Hocam tebrik ederim, ben de Fethiyede kıyıdan atıp atıp bol bol takım bırakıyorum denizde, maalesef. Murat abimizden de ses yok bu aralar

hakan3506

Daimi Üye
Adı
Hakan sarıkaya
Tebrikler gzl av olmuş mercanlar küçük geldi sanki yada fotodan her daim rastgelsin

bugraahmet

Aktif Üye
Adı
BUĞRA AHMET BEŞİR
ne güzel bir balık çeşitliliği var öyle.
tebrikler. mercanlar da süper olur hani.