Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Zargan azmanı

fenerli

Aktif Üye
Adı
Cüneyt yetgin
Bu adam kafayı yemiş diye düşünebilirsiniz ama ben bu balığı kıyıdan yakalamayı düşünüyorum bu av için çeşitli ağırlıkta su üstü rapalalar aldım ama sonuç sıfır.Bu konuda fikirlerinizi ve tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim. http://img.mynet.com/ha2/zargana_dev_200.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

emrepasa

Aktif Üye
onlar kılıçbalığı deil mi yav :S

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Balığın kıyıladığı yeri biliyorsanız şahsi fikrim büyükçe bir popper ile hızlı sarım atçek işe yarar. Okyanusta yapılan GT popping tarzı... Tabi yüksek kapasiteli sağlam bir makina ve yine sağlam bir kamış şart.

m1976k

Aktif Üye
Adı
murat keleş
egede be kiloya yakın tuttum fakat sahte ile değil zargana topunun arkasına 1mt civarı misina ve tek iğne ucuna teke atıp bir 10 saniye bakle ve yavaş yavaş çek...

fenerli

Aktif Üye
Adı
Cüneyt yetgin
Balığın kıyıladığı bölgeyi buldum kulladığım ekipmanla poperları 100mt çivarında uzağa atabiliyorum.En önemlisi vakitsizlik avlak istanbuldan 400 km uzakta hedefim 30 kg üzeri bir balık yakalamak.

Volkan

Daimi Üye
Adı
Volkan
Arkadaşlar kanımca bunlar zargana değil, bu haberi daha önce de görmüştüm. Güney Egede mızrak balığı diyorlar, orjinal adı "Mediterrianean Spearfish" yani "Akdeniz Mızrakbalığı". Bence zarganadan çok buna benziyorlar.

Mızrak balığı ise eğer Yelken balığı da denilen merlin'le aynı familyadan. Yelken balığı avından gördüğümüz kadarıyla büyük, janjanlı, püsküllü müsküllü :) sahtelerle, yüksek süratle çekilerek yakalanıyor.

avcihan

Aktif Üye
Adı
Cihan SARI
Küçücük bir zargana bile o kadar hareketli ve mücadeleciki bu büyüklüktekini yakalamadan tahmin bile edemem sanırım.Umarım en yakın zamanda yakalarsınız, ballandıra ballandıra güzel bir raporla da bize sunarsınız :) Rastgele.