Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Aliexpress

hknrgn

Aktif Üye
Adı
hakan
Digitaka.com uzerinden aliyorum..
Selam Digitaka.com da fiyat ortlama yarı yarıya. Mesela duo tetra work 48 modelleri yaklaşık 75 tl. bize türkye ye gelişi ne civarda oluyor? gümrük vergidi kargosu v.s.

hamdialev

Daimi Üye
Adı
Hamdi ALEV
Kan Grubu
O Rh Negatif
Selam Digitaka.com da fiyat ortlama yarı yarıya. Mesela duo tetra work 48 modelleri yaklaşık 75 tl. bize türkye ye gelişi ne civarda oluyor? gümrük vergidi kargosu v.s.
Kargo fiyatları da bir o kadar tutar.. aliexpress gibi mektup ile gönderim yapmıyorlar galiba.

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Eger ems (ptt) ile gelicek olursa kutuya yazan tutarin uzerinden %20 vergi oduyorsunuz.. biraz pazarlik yaparsaniz eger kutu ustune istediginiz fiyati yazdirma sansiniz var.. dhl ve fedex ile geliyor su siralar kargolar, onlarda oyle birsey oluyor mu bilmiyorum.. kargo tutarlari ise sadece sahte alicaksaniz eger digitakada hemen 2000 yen gibi birsey ekleniyor, plat’ta ise sonradan gelen maille ogreniyorsunuz.. 2000 yen ortalama 140-150 tl gibi birsey yapiyor..

Fisher07

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Gümrüğe sunum bedeli 8 lira
damga vergisi 80 kuruş.
Vergi 7.80 kuruş.

Ürün bedeli 4,49 $ güncel kurla 34.92 lira

gün geçtikçe daha beter hale getirmek adına çabalıyorlar.

zaad

Daimi Üye
Adı
ZAFER A.
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Aliexpress de kargo ücretlerinde değişim mi olmuş? Bedava kargo kalmamış, parça başı 3-4 dolar kargo bedeli var. 10 dolarlık alışverişe 10 dolarlık kargo bedeli çıkıyor :S

hamdialev

Daimi Üye
Adı
Hamdi ALEV
Kan Grubu
O Rh Negatif
Aliexpress de kargo ücretlerinde değişim mi olmuş? Bedava kargo kalmamış, parça başı 3-4 dolar kargo bedeli var. 10 dolarlık alışverişe 10 dolarlık kargo bedeli çıkıyor :S
Bir çok firma takipli kargoya geçmiş, onlarda genelde ücretli oluyordu zaten.

Bazıları fiyatları abartmış tabii.

smucuk

Daimi Üye
Adı
Selçuk
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Yaklaşık 400TL'lik son siparişimde 14 TL kargo bedeli çıktı. Satıcı tm ürünler için tek kargo bedeli yansıttı, hem kargo fiyatı uygun hem her ürüne ayrı ayrı yansıtmıyor. Bu satıcıları bulursanız faydalı olur.

simetri

Aktif Üye
Adı
Murat
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Tek satıcıdan bile olsa her ürüne ayrı kargo ücreti çıkıyor. Son siparişimde satıcıyla görüşüp tüm ürünleri tek pakette istediğimi ve kargo ücretini makul bir seviyeye çekmesini istedim, kargo ücretini düzeltti.

Sistem kargo ücretini otomatik olarak arttırsa dahi satıcılarla görüşüp düzelttirebiliryorsunuz.

smucuk

Daimi Üye
Adı
Selçuk
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Tek satıcıdan bile olsa her ürüne ayrı kargo ücreti çıkıyor. Son siparişimde satıcıyla görüşüp tüm ürünleri tek pakette istediğimi ve kargo ücretini makul bir seviyeye çekmesini istedim, kargo ücretini düzeltti.

Sistem kargo ücretini otomatik olarak arttırsa dahi satıcılarla görüşüp düzelttirebiliryorsunuz.
Size öyle denk gelmiş. Ben zaten tüm pakete tek kargo bedeli yansıtan satıcıları bulursanız daha iyi olur yazmıştım. Satıcıların yarısı bu şekilde satıyor.

Agestis

Üye
Adı
Ali Can Işık
Yaklaşık 400TL'lik son siparişimde 14 TL kargo bedeli çıktı. Satıcı tm ürünler için tek kargo bedeli yansıttı, hem kargo fiyatı uygun hem her ürüne ayrı ayrı yansıtmıyor. Bu satıcıları bulursanız faydalı olur.
Hangi satıcılar bizimle de paylaşırsanız sevinirim. Genel olarak aldığım balık malzemelerinde aynı dükkan olsa bile her kalem de kargo ücreti de ekleniyor.