Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Arkadaş tekne almadan önce lütfen bana bizzat danışın

Adı
bahattin akkaya
Tekne güzel gözüküyor yalnız 20 hp küçük gelmezmi
Bugün firma ile görüştüm 3 kişi 20 bg ile 22-23 mil hız videosu paylaştı. 40 bg ile 46 mil hız videoları mevcut. Bende aynı şeyleri düşünüyorum ancak bütçem bu kadar. Tohatsu fiyat listesini paylaştı MFS20EPTL modeli Kdv siz 29900 tl. Kendi karından da vazgeçip 27 bin e veriyor. Teknede full aksesuar 14000 tl toplam 41000 yapıyor. Motorlar zamlanmış maalesef, römork 3500 tl balık bulucu 5-6 bin Maliyet 50000 e geldi yani.

Adı
Hasan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba Bahattin bey,
Aslında ilk mesajiniza cevap yazacaktım fakat iştahınızı görünce yazmak istemedim fakat biraz piyasa araştırması yapmışsınız ve gerçeklerle yuzlesmissiniz gibi sanki.

Madem yazmaya başladım devam edeyim.Oncelikle balık hobi amaçlı bile olsa oldukça masraflı bir hobidir.tekneyle veya kıyıdan sürekli masraf içinde bulursunuz kendinizi bu bakımdan bütçeme göre tekne alicam derken yani fiyatı bu kadar 1.planda tutarsanız performans veya verim kismini iskalarsiniz.

5 6 bin liraya alacağınız balikbulucular verimli çalışmaz aslında onlar daha çok tatlı su için kullanılıyorlar.30 m üstü yerlerde balık arayacaksaniz 600W bı ayna muhakkak olmalı ki balık bulucuyu da ekledik mi balık bulucu için 10bin lira civari bir rakamı gözden çıkarmalısınız.
5 6 bin lira verip performans alamazsanız üzülürsünüz.
Minkota ise 10 bin lira civarında...

Ayrıca bahsettiğiniz teknenin 40 bg motor ile 46 knot hız yaptigindan bahsetmişsiniz videosunu izlesem de şüphe ederim bende 60 HP arkadaşımda 90 HP motor var bizim tekneler biraz daha ağır sizin teknenizden fakat Karina yapısı sizin teknenize göre çok daha spor bir tasarımda fakat arkadasim 42 knot ben 38 knot üstünü göremedik

Adı
bahattin akkaya
Merhaba Bahattin bey,
Aslında ilk mesajiniza cevap yazacaktım fakat iştahınızı görünce yazmak istemedim fakat biraz piyasa araştırması yapmışsınız ve gerçeklerle yuzlesmissiniz gibi sanki.

Madem yazmaya başladım devam edeyim.Oncelikle balık hobi amaçlı bile olsa oldukça masraflı bir hobidir.tekneyle veya kıyıdan sürekli masraf içinde bulursunuz kendinizi bu bakımdan bütçeme göre tekne alicam derken yani fiyatı bu kadar 1.planda tutarsanız performans veya verim kismini iskalarsiniz.

5 6 bin liraya alacağınız balikbulucular verimli çalışmaz aslında onlar daha çok tatlı su için kullanılıyorlar.30 m üstü yerlerde balık arayacaksaniz 600W bı ayna muhakkak olmalı ki balık bulucuyu da ekledik mi balık bulucu için 10bin lira civari bir rakamı gözden çıkarmalısınız.
5 6 bin lira verip performans alamazsanız üzülürsünüz.
Minkota ise 10 bin lira civarında...

Ayrıca bahsettiğiniz teknenin 40 bg motor ile 46 knot hız yaptigindan bahsetmişsiniz videosunu izlesem de şüphe ederim bende 60 HP arkadaşımda 90 HP motor var bizim tekneler biraz daha ağır sizin teknenizden fakat Karina yapısı sizin teknenize göre çok daha spor bir tasarımda fakat arkadasim 42 knot ben 38 knot üstünü göremedik
Hasan Bey Merhabalar,

Ben firmanın beyanını belirttim kendim denemedim. Aşağıya ilgili videonun linkini paylaşacağım. Firma yetkilisine sorduğumda 40bg mercury ile 42 mil yaptığını söyledi ve bu videoyu paylaştı.

Balık bulucu konusunda ise muhtemelen Raymarine Element 7HV modelini alacağım. 1.2 MegaHertz görüntüleme yetisinin yanında hem SV hemde DV özelliği olan aynaya sahip. Kendi sitesinde belirtilen ayna özellikleri Derinlik (max): CHIRP (274m), DownVision (183m), SideVision (91m), RealVision 3D (91m) şeklinde ama RMS değerini göremedim.

Selamlar Saygılar

barracudas

Yeni Üye
Adı
Erhan ongun
Selamlar herkese, sormak istediğim bir durum var sizlere,
Yer tekirdağ /kumbağ
Sandalla balığa giderken max 3, gezmeye koylara giderken genelde 3 yetişkin 1 çocuk gidiyoruz.. ortalama 10/15 dk lık mesafeler ,

şuan siparişim 450 safter + 20 hp tohatsu ama aklım 465 safter + 20 hp tohatsu de kaldı çünkü daha derin ve oturaklı gözüküyor..
Ama genelde 465 sandala ile 30 hp görüyorum,
20 hp ile kullansam üzermi beni hız konusunda?

Önceki sandallarım 4m 9.9hp ve 4m 6hp

ercan48

Üye
Adı
Ahmet Ercan
Kan Grubu
O Rh Negatif
Birşey olmaz biraz daha yavaş gider o kadar 4,50 tekne ile 4,65 tekne arasında tekneyi değiştirecek kadar bir fark yok .bence hiç değiştirme düzenini

Alper0126

Yeni Üye
Adı
Alper
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba, Aypol 4.50 m tekne alma arefesindeyim. Ve bu tekneyi 20 hp Mercury ile kombinlemeyi düşünüyorum. 4.50 teknelerin genelde 3 aşağı 5 yukarı aynı olduğundan bahsediliyor, ancak ben yine de kulaktan dolma bilgiler yerine tecrübeli abilerimin ve kardeşlerimin yorumlarını almak istiyorum Teknenin dengesi, malzeme kalitesi v.s ile ilgili bilgiler benim için önemlidir.

ercan48

Üye
Adı
Ahmet Ercan
Kan Grubu
O Rh Negatif
4,50 teknelerin hepsi neredeyse aynı kalıp ,eni 1,70 civarı birtek rivarın ortada olup olmaması önemli ben ortada olan rivarı beğenmiyorum.1,70 genişliğindeki teknede 2 kişi tek tarafa geçinçe yan yatar fakat devrilmez .Ben 4,65 viyaboat tekne kullanıyorum eni 2,10 iki kişi yan tarafa geçse bile farkına varmıyorsun 3kişi tek taraflı durunca biraz yana yatıyor fakat hiçbir sakıncası olmuyor .netice olarak teknenin dengesi genişlikle orantılı

ümit akbal

Yeni Üye
Adı
ümit akbal
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Selamlar herkese seneye tekne alma düşüncem var. Uzun zamandır pazarimizdaki tekneleri takip ediyorum.
Genel amacım Aydın Muğla civarında balık tutmak 2 kişi 3 kişi. İleride de nasip olursa da fiber kamarali aile teknesi sahibi olmak. Şimdilik kafamda viyaboat moonday anıl marin var. 30bg motor düşünüyorum. Burada merak ettiğim konu :
1) ileride büyütmek istediğim de hangi firmanın ürününü daha kolay ve az değer kaybı ile satabilirim.
2) Kaya marin buddy 495 cc veya Big game fishing 495 fiber tekneler hakkında bilgisi olan kullanan varsa (memnunluk derecesi artıları eksileri dalgaya karşı tavrı vs vs) paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar herkese.

Son düzenleme:

GURKANKALKAVAN

Aktif Üye
Adı
GÜRKAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
hemen danışayım ozaman... selamlar evvela... 7 metre cobra 110 hp yi sattım sonunda çok şükür.. ayvalıkta 8 mere zodiac 175 hp var uzun zamandırda sorunsuz kullanırım.. şimdi istanbulda arabanın arkasına takmak için garajda yer kaplamayacak 4.90 isatek + 60 hp düşünüyorum 72.000 tl ye ne dersiniz. hem yormaz hem üzmez.

Saltan07

Yeni Üye
Adı
Sami
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba. Bende Tekne alma arifesindeyim. Yıldız marin star 500 modeli hakkında bilgisi olan var mı? Artı ve eksi yönleri nedir? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler