Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

At Çek İle Torik Avı 08 Ocak 2012

CAHİT ACUN

Daimi Üye
Adı
CAHİT ACUN
Harika av ve anlatımı, görselliği ile harika bir rapor.Tüm ekibi candan kutluyorum.Sevgiler...

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Oh maşallah:)
Tüm ekibi kutlarım,keyifli bir av günü olmuş.Toriklerde babacanmış.Kısmetiniz daim olsun.:)
Teşekkürler Erdal :)
hamdi abi hepinizi tek tek tebrik ediyorum.harika bir ortam ama bir okadarda zorlu bir meraya benziyor..tüm avlarınızın bereketli olmasını dilerim..ayrıca bugün yanınıza uğradık ve sıcak sohbet ilginizden çok memnun kaldık çok çok teşekkür ediyorum.birde sedat(lüferoski) ile akşam fenerbahçe sahilinde öylesine atçek yapalım dedik ama vuruş alamadık..okuma flame makine kayaların arasına düştü alamadık.canımız sağolsun.iyi bir makina için bahane oldu.saygılar..:harika::harika:
Teşekkürler Ozan, tanıştığıma çok memnun oldum. Her zaman beklerim :) Makinan için üzüldüm, sağlık olsun :)
Hamdi bey sizi ve ekip arkadaşlarınızı kutlarım
sarozun bereketli denizinden kısmetinizi almışsınız
bu güzel avlarınızın devamını dilerim
rastgele
Teşekkür ederim :)
Yeni yılın trendi Saroz Gizemli Mera :) Maşallah gideni boş çevirmiyor,muhabbet baştan sona çok keyifli geçmiş anlaşılan...Eee ıslanmayana,yorulmayana av yok artık :) Daha iyi raporlar gelecek inşallah...Katılan tüm ekip arkadaşlarını canı gönülden tebrik ederim...Selamlar...
Sağol Mehmet, daha iyileri senin oltana denk gelsin :)
Türkiyedeki eğitim sistemi çok yanlış diyorlar ya valla ilk defa hak verdim...

Böyle tarihe final mi koyulur allahın aşkına ?? Finallerim olmasaydı kesin bende de vardı kallavi bi tane...Neyse abilerim tutmuşlar ya kendim tutsaydım belki bu kadar sevinemezdim.

Gerçi yılların verdiği deneyimle , çok sayıda trofe ava imza atan (özellikle levrek)Selçuk Abim için bu tür avlar biraz hafif kaçıyor ama olsun.Daha senden öğreniceğimiz çok şey var Selçuk Abim...
Teşekkürler Uluç, bir dahaki sefere senin raporunu okuruz :)
Hamdicim güzel avcılık olmuş ve oralara kadar gittiğinize deymiş.Tüm ekibi kutlarım.Usta bir levrek avcısı olan Selçuk kardeşimde ekibinize yer aldığı için artık bundan sonraki avlarınızda torik ve orkinosların hiç kurtuluş yok.Tüm ekibe selam ve sevgiler.
Sağol Burak abi, kısmetimizde olanı yakalamak nasip oldu. :)
güzel ve zevkli adrenalin yüklü bir av tebrikler..
Teşekkürler :)
Güzel bir av harika bir rapor devamını da görürüz inşallah
Teşekkürler, inşallah :)
valla bu avlak bizim evin arka bahçesi gibi oldu:) bu avlağı görünce sanki bizim bogazda biyer gibi gelmeye başladı süper balıklar alınmış güzel muhabet olmuş daha ne olsun dönüşte araba sürmek çok kötü olmuştur herhalde:)
Oraya Balık Sevdam adı verilecekmiş, belediye öyle bir karar almış :p
Evet dönüş zordu, sağolsun Yaşar'ım bizleri sağ salim evimize ulaştırdı.
Tüm ekibi senin nezdinde kutlarım Hamdi başarılı bir av güncesi olmuş tekrar tebrikler afiyet olsun.

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Tebrik yok size kaçak org.cular.
Zaten tutulan balıklarda limit altı ,sirkülere uygun değil.:cool:
Totem oldu sanırım Birol abi, kaçak org yapınca balık yakalıyoruz :p
Tebrik ederim..
zorlu mücadele ve zorlu balıklar..
Okurken, bakarken bile heyecan veriyor..
Tüm ekibi kutlarım..
Ve geçmiş olsun..
Teşekkürler Fatih, senin avlarının heyecanını izleye izleye gaza gelip gittik ava :)
Tüm ekibi canı gönülden kutluyorum. Torikler çok güzel:harika:
tebrikler;başlığı, hikayeyi,resimleri okuyup incelediğimde sanki bu macerada bende rol almıştım.Öylesine güzel anlatmış ve resimlemişsinizki tüm ekibi canı gönülden kutluyor daha bereketli avlar temenni ediyorum.
Teşekkürler, heyecanımızı bir nebze olsun yansıtmaya çalışıyoruz inşallah sizlerede denk gelir.
Helal olsun diyorum... Mükemmel bir av ve hikaye.
Spin takımla bu balıklarla mücadele nekadar zevklidir tahmin edebiliyorum.
Rastgele
Teşekkürler Birol, evet spin takımlarla bu tarz avlar çok heyecanlı oluyor :)
Yine maşallah. Hamdi abinin olduğu yerden boş dönmek yok. Tüm arkadaşlara tebrikler. Hep rastgelsin.
Sağol Akın'cım, bu programı yaparken sen de yanımızdaydın. Hava tahminlerin doğru çıktı :)
Mera güzel,ekip güzel,balıklar güzel
Teşekkürler Emre :)
Tebrikler Hamdi Bey, torik furyasından nasibinizi almanıza sevindim :)
Evet gidip kısmetimi alayım dedim, şansımızada denk geldi :)
tebrikler
torik kalmadı meralarda yaaaa
Ayırdım sana bir kaç torik :p
tebrikler ve bol şanslar diliyorum

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Fotoğraflar herşeyi ne kadar güzel anlatmış. Tebrikler gerçekten de herkezin bulunmak isteyeceği bir ortam ve av grubu olmuş.
Tekrar tebrik ederim hep rastgelsin rastgelmese de bu keyfi sürekli yaşamak nasip olsun...;)
İyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)
Gercekten cani gonulden tebrikler ederim hamdi abi mukemmel bir av yapmissiniz devami bizede nasal our insallah
Teşekkürler fatih, umarım sende kısmetini alırsın :)
tebrik ederim herzamanki gibi güzel ve keyifli av olmuş ( umarım birdahaki seferde bende aranızda bulunabilirim)
Sağol Zafer, inşallah gideriz birliktede.
Tebrikler, çok keyifli ve güzel bir av olmuş. Resimlerle içimizi açtınız. Devamını dilerim. Teşekkürler.
Teşekkür ederim. :)
sen hiç haber verme bakalım Hamdi abi:)Bu arada tulumun rengine bayıldım:)hemde Burcu soruyor facebooktan yorumumu niye sildi diye haberin olsun;)
Sen çok yoğun çalışıyorsun Evren :p Ben yorum silmedim, bir yanlışlık var sanırım. Burcu'ya mesaj attım.
hamdi abi kesin guantamalo dan firar kayalıklar felan :D site de bolca torikçi doldu mübarek :D tebrik ederim abi önerdiğiniz tavsiyelere de kesinlikle katılıyorum hatta bir sohbet sırasında bunları bende aktarmıştım bir TORİKÇİ abiye :D ı love :)
Sağol Hızır, senin gibi her zaman balıkta olamıyoruz :) Kısmetin açık olsun :)
Tebrikler güzel bir hafta sonu olmuş ellerinize sağlık,balıkta var daha ne olsun ,sitede bir torik bolluğu dur gidiyor hayırlısı olsun :):)
Sağol Faruk Usta :)
Saroz Balık Sevdam ekibinin ikinci adresi oldu artık :) Toriksiz gelen yok maşallah...Ekibi kutlarım güzel bir gün geçirmişsiniz devamını dilerim...
Teşekkürler Gökhan :)
Harika av ve anlatımı, görselliği ile harika bir rapor.Tüm ekibi candan kutluyorum.Sevgiler...
Teşekkür ederim Cahit abi, anlattığın gibi bayağı bir mücadeleci bir av oldu :)

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
bende her zaman balıkta değilim abi 13 saat gibi bir iş maratonumun ardından geride kalan power le bu kadar

Cevat ERGİN

Aktif Üye
Adı
Cevat Ergin
Tebrikler arkadaşlar, devamı dileği ile her daim rastgele. :)

Çağatay Yılmaz

Aktif Üye
Adı
Çağatay Yılmaz
Çok güzel bir av, harika bir anlatım. Fotoğraflardan dem vurmaya bile gerek yok. Ellerinize, kollarınıza sağlık. Tüm ekibi tebrik ederim.

Merak ettiğim bir şey var, aynı meraya ilişkin diğer av raporlarında da benzer durum oluşmuş, merada gezinen canavarlar fişeklediği gibi misinayı kopartmıştı. Ancak o merada yapılan avlarda da yakalanabilen balıklar bakımından hedef balık için misinanın yeterli olduğu da görülmüş oldu. Tahmin ettiğim misina koparan canavarlar boy olarak en az 1 metre civarı orkinoslar ya da kılıçlar. 20 librelik (aşağı yukarı 8 kiloya denk gelmesi lazım) misina bunlar için yetersiz değil mi? Söz konusu olan at-çek disiplini olunca çok fazla fikir de yürütemiyorum, bu disipline ilişkin tecrübem yok, ancak genel kurallardan kalın misinanın savurma zorluğu yarattığını da biliyorum sadece. Belki bu çelişki bir biçimde çözülebilirse, ben bu ekibin, benzerlerini ancak yabancı televizyon programlarında gördüğümüz devasa balıklara ait avların raporlarını bize sunacağına inanıyorum. Benimkisi biraz da sesli mırıldanma oldu sanırım. :)

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
bende her zaman balıkta değilim abi 13 saat gibi bir iş maratonumun ardından geride kalan power le bu kadar
Her zaman derken bize nazaran daha çok balığa gidiyorsun demek istedim :)
Tebrikler arkadaşlar, devamı dileği ile her daim rastgele. :)
Teşekkürler Cevat abi. :)
Çok güzel bir av, harika bir anlatım. Fotoğraflardan dem vurmaya bile gerek yok. Ellerinize, kollarınıza sağlık. Tüm ekibi tebrik ederim.

Merak ettiğim bir şey var, aynı meraya ilişkin diğer av raporlarında da benzer durum oluşmuş, merada gezinen canavarlar fişeklediği gibi misinayı kopartmıştı. Ancak o merada yapılan avlarda da yakalanabilen balıklar bakımından hedef balık için misinanın yeterli olduğu da görülmüş oldu. Tahmin ettiğim misina koparan canavarlar boy olarak en az 1 metre civarı orkinoslar ya da kılıçlar. 20 librelik (aşağı yukarı 8 kiloya denk gelmesi lazım) misina bunlar için yetersiz değil mi? Söz konusu olan at-çek disiplini olunca çok fazla fikir de yürütemiyorum, bu disipline ilişkin tecrübem yok, ancak genel kurallardan kalın misinanın savurma zorluğu yarattığını da biliyorum sadece. Belki bu çelişki bir biçimde çözülebilirse, ben bu ekibin, benzerlerini ancak yabancı televizyon programlarında gördüğümüz devasa balıklara ait avların raporlarını bize sunacağına inanıyorum. Benimkisi biraz da sesli mırıldanma oldu sanırım. :)
Düzeltme için teşekkürler :)

Orada yazarken mm yerine lb yazmışım :p

İp misinanın kalınlığı en az 20mm olmalı, o kalınlıkta iplerin genelde lb kuvveti daha çok oluyor.

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol

Sıkıntı şurada;
Tüm gün atçek yapmak için hafif takım kullanılıyor.Yani spin kamış ve spin makina.Spin makina olarak tabii küçük kalibre yani 25 kafa yada 30 kafa kullanılıyor.
kalın misina kullanılınca bu kalibre makinalar çok az metrajda misina sarılabiliniyor.
Bunun çözümü 40 yada 50 kalibre makinalar kullanmaktır ama onlarda ağır oluyorlar.Tüm gün ağır bir makina ile taçek yapmak ise yorar.
İşte bu 2 ters orantıda dengeyi sağlamak lazım.Ya misina kalınlığından ödün vereceksiniz ya hafiflikten.

Barbar Kenan

Yeni Üye
Adı
kenan halic
süper bir av oldu yorucu olmasına ragmen mukemmel bır avdı kacırdıgımız balıklar bızı uzsede yılmadan calısarak torıgımızı tuttuk ekip arkadaslarıma hersey icin tesekkur ederım