Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Avşa adasından canlı yayın.

necmi fidan

Aktif Üye
Adı
Necmi Fidan
AVŞA...

1975 1986 Yılları arasında yaz tatillerinde hem çalışıp hem de tatil yaptığım Marmara da güneşin en güzel battığı ,temiz denizi,üzüm bağları,zeytin bahçeleri ve gece sayısız eğlence mekanlarının bulunduğu Balıkesir e bağlı çok güzel bir ada.O yıllarda saçlarım 50 cm pantolon paçamda 50 cm idi.Lise yıllarında kurduğumuz orkestrayla taverna,disco ve otellerde bass ve klavye çalıp şarkı söylüyordum.O zamanlar oltacılığı bilmediğimden sabah suyunda zıpkınla çok güzel karagöz,eşkina ve levrek avlıyorduk...Küçük oğlum Alphan ın sürekli olarak “Baba Avşa yı çok merak ediyorum beni götürürmüsün “ sözlerinden sonra Aydın da okuyan abisinin gelmesiyle işyerini hanıma bıraktık.Hanımdan gerekli izini alarak :D:D:D Erdek ten 2 saat gemi yolculuğundan sonra Avşa adasına geldik.Avşa hep aynıydı..Aynı koku ,aynı sokaklar.Sadece Meşhur Avşa oteli yıkılmış yerine dinlenme parkı yapılmış,,sokaklar granit taş döşenmişti.İskele karşısında kalacağımız pansiyona eşyalarımızı koyarken okunan ezan sesi bizi Cuma namazına çağırdı.Çocuklarla beraber cumadan cıktıktan sonra şortlarımızı giyerek Avşanın büyülü dünyasına kapıldık.

Önce emniyet..:D:D:D Madem yüzme bilmiyorsun niye çıktın kavak ağacına demesinler diye tedbirimi alıyorum.:rolleyes:

Sonra Adanın cıvıl cıvıl sahili..

Çocuklarım Aybars ve Alphan..ALLAH hepimizin çocuklarını korusun ve bahtlarını açık eder inşallah.

Alphan çok yer görmesine rağmen burası çok hoşuna gitti.Mutlu ve şaşkın.”Baba sen benim yaşımdaykenmi buralarda kaldın”diyor..:)

Çocuklar denizin keyfini çıkarırken bende telefonla Tayfun ağbiyi arıyorum ve ada cafede beklediğimi söylüyorum.Tayfun ağbi internetten tanıştığım çok canayakın bir amatör balıkçı ağabeyim.Güzel bir sohbetten sonra yarın akşam çapari yapmak için sözleşiyoruz ve gelen gemiden misafirlerini karşılamak için ayrılıyor .(En kısa zamanda çapari raporunuda hazırlayacağım.)

Çocuklar eğlenirken bende Jetskyle tehlikeli hareketler yapan bir artist delikanlıyı görüntülüyorum.Sanki kıyıya bu kadar yaklaşmasa olmaz.:mad:

Aybars”Baba şu ilerde kızlar var belki yüzme bilmiyorlardır,tehlike anında onlara yardımcı olurum “diyerek mevzi değiştiriyor..:confused:Eee nede olsa delikanlı yerinde duramıyor..Bir an gençliğimi hatırladım.
Atalarımız ne demiş.”Armut dibine düşer”:rolleyes:

Çocuklar denizin ve Avşa nın güzelliğini doyasıya çıkarıyor ve artık benim isteklerime sıra geliyor iskeleye doğru gidiyoruz.
Avşa iskelesi..Yine aynı sahneler..Herkez mutlu..Dünyanın en güzel zevkini yapıyorlar..

İşi bilenler..

İşi bilenlerin tuttukları izmarit ve istavritler..

İşe yeni başlayanlar.ALLAH yavrularını bağışlasın.

İzmarite takım bağlayanlar..12 no kısa pala sarı iğne.0.18 misinaya bağlanıyor.Ayakların boyu 20 cm.Ayaklar 0.25 bedene bağlanıyor.Kurşun armut 40 gr civarları.Yem olarak sülüne,karides,ve tavuk göhsü nohut büyüklüğünde kesiliyor…Salla ağbi..Attım ağzına gitsin boğazına..:D:D:D

Karidesin güzelliğine bakarmısınız..Balıklar nasıl yemesin..Benim bile canım çekti..:D:D:D

İyiki balık olarak dünyaya gelmemişim.Benim sonumda bunlar gibi olabilirdi.:D:D:D

ALLAH bağışlasın.Küçük Doğa..Hem arkadaşlarını bekliyor hemde onlar gelmeden takım hazırlıyor.:)

Çapariler açılıyor.12 no uzun pala siyah sinek oltası,yeşil simli,aralarında beyaz simlerle süslenmiş.

Baba Ali bey oğlu Aykut kamış açıyorlar.Ama yanlış açtıklarını görünce bu fırsat kaçarmı.? Biraz bilgi paylaşımı ve sonunda kazanılan dostluklar..:)

Anne baba ve kızları hem sohbet hem fikir alışverişi..

Doğa bu işi öğrenmiş.Çok güzel kamış atıyor ve gelen arkadaşına takım hazırlamasında yardımcı oluyor.:)

Tuttuğu izmariti tutamayan arkadaşına göstererek”hey yavrum hey.derya kuzusu bunlar”diye mutlu olan bir ağabeyimiz.

İskelede olta atanlarla muhabbetten sonra iskele karşısında önceki yıllarda sürekli oturduğum çay bahçesindeki yeni dizayn edilmiş köşe masayı görüntülüyorum.Akşama sana oturmaya geleceğiz diye haber veriyorum ve çocuklarımla akşam yemeğine gidiyoruz.:)

Yemek sonrası Avşa nın sokakları..Her yerde müzik başlamış.Sahilde restaurantlar müşterilerini bekliyor.Zamanında altında oturup yemek yediğimiz , arkadaşlarla sohbet ettiğimiz 15 yıldır doğallığından hiçbirşey kaybetmemiş benimde en çok sevdiğim mekan birden karşıma çıkıveriyor.İğde ağacı altında gelişigüzel saksılara dizilmiş çiçekler.Masalarda fesleğenler.Ve sahnenin hemen arkasından gelen dalga seslerinin eşliğinde tek kemanıyla hüzünlü şarkılar söyleyen bir müzisyen..:)

Sahil boyunca sıralanmış barlar ve eğlence mekanları..Alphan da “Acaba babam bizi buraya sokarmı?” diye düşünüyor.Ama hiç heveslenme Alphan..Burası bize göre değil.Zaten alkol kullanmıyoruz.(1984 askerden sonra tövbe ettim).Buraya girdiğimizi annen duyarsa üçümüzünde kafasını kırar.:D:D:DYerin kulağı var..:cool:

Gürültülü ortamdan kaçıyoruz ve iskele karşısındaki çay bahçesindeki masamıza geliyoruz.Çocuklarla eski Avşa muhabbetlerimizi konuşuyoruz.Aybars ta bu arada hemen altımızda gezen kefal sürülerini görüntülüyor.

Saat 0230..Avşa sokaklarında hayat devam ediyor.Düğün salonu çalıştırdığım yıllarda bizimle iş yapan müzisyenler karşıma çıkıyor..:confused:O abi hoş geldin deyip bize kısa bir müzik ziyafeti çekiyorlar.:)

Saat 0300.Evin balkonundan sahilde denize ve gökyüzüne vuran lazer ışıklarını seyrediyoruz. Artık yatmamız lazım.Yarın deniz ve akşamüstü Tayfun ağbiyle çapari avımız var.

Avşa da 1 günümüz böyle geçti.Çok eğlendik.En güzelide çocuklarımla uzun süredir yapmadığımız sohbeti yaptık.ALLAH a şükrettik bize bu güzelliği yaşattığı için.İnşallah herkez bu güzelliği yaşar.:)

Az kalsın unutuyordum. Çiçekçi kız.:cool::p:D

çılgınbalıkçı

Aktif Üye
Adı
Şaban Akın
Necmi abi yine harika bir konu olmuş,eski günleri arasıra yad etmek lazım,yeni nesile de tanıtmak lazım:)
muhabbetiniz daim olsun:)

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Güzel bir gün olmuş.
Hem de fotoroman tadında.
Sanırım arkası da yarın. :)
Çaparide rastgelsin

Aybata74

Daimi Üye
Adı
Gökhan Polat
Necmi abim,
Eline emeğine sağlık harika bir rapor olmuş zevk ile okuyup resimlerine baktım, çok teşekkürler her daim rastgele...

BİROL

Daimi Üye
Adı
Birol
Daha yeni geldin dışarıdan.Birkaç aile ziyareti felan.
Oturdum PC başına ve seninle Avşa turu attım.
Teşekürler Necmi USta,ellerine sağlık.
Devamını dört gözle bekliyoruz..

whitefoxss

Aktif Üye
Adı
T.KIRTMAN
Çok güzel,teşekkür ederim.Bende ne zamandır gidemiyorum(20 sene kadar oldu:D)

rüzgarcan

Yeni Üye
Adı
Abdullah aydemir
buna av raporu denmez Necmi abi, hayatın en güzel karelerinden bazı görüntüler. ellerine, yüreğine sağlık.

enis59

Daimi Üye
Adı
Enis
Necmi Abi tebrikler gerçekten çok güzel gün geçirmişsiniz

ishak BALLICA

Daimi Üye
Adı
İshak Ballıca
Oh...Oh....Oh...Sevgili Necmi abiciğim paylaştığın resimler ile aldın götürdün bizi oralara...:)

DrEjO

Aktif Üye
Adı
Tamer
Çok güzel tur olmuş uzun yıllardır Avşa'ya gitmiyorum, sayenizde tekrar anılarım canlandı. Devamını merakla bekliyorum.