Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Balik bulucu fikir danisma

Konu, 'Balık Bulucular ( Sonarlar ) Fish Finder' kısmında mnzr16 tarafından paylaşıldı.

1. Marmarasinariti

Marmarasinariti Aktif Üye

dediğim gibi 30 metreye kadar çalışıyor yanallar, işinizi görmez! birde ne kadar ekran geniş olursa yanal taramada o kadar iyi olur, daha ayrıntılı bir şekilde görüp incelersiniz görüntüleri (tebrübe ile sabittir)

Aslında bunun kadar önemli başka bir fark var aralarında! 9 inch ve daha büyüklerinde autochart live diye bir sistem var! Bu sistemle kendi haritanızı gerçek zamanlı çizdirebiliyorsunuz, Bu muhteşem bir özellik! şu linkten inceleyebilirsiniz;

http://www.humminbird.com/Category/Technology/AutoChart-Live/

Daha sonra minn kota alırsanız, çizfirdiğiniz harita üzerindeki kontürlerden istediğiniz hızda oyomatik trol çektirebilirsiniz bu aletle!

yani sadece ekran büyüklüğü farkı yok aletlerde farklı iki dünya.

Son düzenleme: 18 Şubat 2016
    Spinlevrek bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. süheyl

süheyl Aktif Üye

4. mnzr16

mnzr16 Üye

Evet inceledim ciddi fark var arada. Urunu yurt disindan alma ihtimalim var. Amerikadan alinan bir cihazda metre secenegi oluyor mu? Bir de gps burada sorunsuz calisir mi?

5. mnzr16

mnzr16 Üye

Yorumun icin tesekkurler abi. Ben de bu cihazla ilgileniyordum fakat almisken yanal tarama da olsun dedik. Hala daha da karar verebilmis degilim :) Down vision ozelliginden baligi ayirt edebiliyor musunuz?

6. süheyl

süheyl Aktif Üye

şu yanal tarama nedir acaba bir bilsem açıklarsanız iyi olur

7. Marmarasinariti

normal sonarlar sadece kayığımızın altında ne olduğunu gösterirken yanal taramalı sonarlar giderken kayığımızın mesela 200 metre sağ 200 metre soluna kadar tarama yapıp neler var olduğunu gisterebilirler, yani giderken 400-500 bir alanı tarayarak gidersiniz. şu videoda anlatıyor;

Spinlevrek ve semih bunu beğendi.
  8. Marmarasinariti

metre yerine feet, km yerine mil görürsün. birde yurtdışından alırsan sakın güncellemeleri avrupa modelleri için çıkan yazılımlarla yapmaya kalkma! makinan birdaha çalışmaz amerikaya göndermek zorunda kalırsın! Humminbird lerde avrupaya giden ürünler matrix, amerikanlar linux tabanlı yazılım kullanırlar.

Spinlevrek bunu beğendi.
  9. Adonis

Adonis Üye

Balık bulucu kadar , kullanılan aynada çok önemlidir , satıcılarında bu konuya tam hakim olmadıklarınada görüyoruz...

10. mnzr16

mnzr16 Üye

Amerikadan alma işi sakat o zaman.
    TR'de de çok pahalı cihaz. Kafa karışıktı şimdi karma karışık oldu :)

11. Marmarasinariti

yazılım konusunda kafan karışmasın! sen sitesine girip kayıt olursun seri kodunu yazıyorsun oda sana uygun olan yazılımı sunar, şunu söylemek istedim, ben buna avrupa update ini yükleyeyim türkçe olsun birimler değişsin gibi birşeyin olma olasılığı yok humminbird de. ama sen dersenki ben feet, mil, hatta ısı derecesi olarak C yerine F kullanmam dersen o zaman buradan alıcaksın.

Sayfayı Paylaş