Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çanakkale sokakağzı yem tavsiyesi

• Konbuyu başlatan BS Okuru
  • Başlangıç tarihi
B

BS Okuru

Misafir
Selam arkadaşlar 4 gündür Çanakkale babakale sokakağzında tatildeyim. Şehir merkezine oldukça uzak olduğu için canlı yem temin etmek çok zor. Gelirken merkeze uğrayıp biraz boru kurdu almıştım. Zor saklama koşullarında 2 gün muhafaza edebildim. Gündüzleri balıkçı arabaları geziyor sardalya alsam sonuç alabilirmiyim. Şnorkel ile dalış yaptım Karagöz mırmır sarpa ve ispari tanıyabildiklrrimdi. Birde gezer kurşunlu takım önerisi alabilir miyim tek kancalı.

Sent from my iPhone using Tapatalk

hawk17

Aktif Üye
Adı
mehmet şahin
Sardalya al tuzla bir gün beklesin(turşu tuzu kullanırsan iyi olur) sonra kullanacağın kanca boyuna göre üç yada dört parçaya kes(yüzük yem şeklinde)..Yada sokakaağzı balıkçı barınağı kayalarından kayalara yapışmış midye istiridye benzeri kabuklular vardır onlardan topla ama geceleri sahil hattı boyuna ağ dökerler bu sebeple pek şansın olmayabilir..Yine de rast gelsin arkası her daim bol gelsin

B

BS Okuru

Misafir
Bende diyorum 3 gün önce olan balık şimdi neden olmuyor.

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Sen çanakkaleye gel arama ondan sonra yem de

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Sardalya başarılı bir yemdir. Gezerli olta takımı ile levrek bile yakalama şansın var.
Sabah gündoğmadan önce ve hava aydınlanana kadar mendirek ve liman içinde ya da dışında levrek için at çek yapabilirsin.
Her ne kadar bu mevsimde olmaz deseler de aslı olmaz değil de biraz zor olduğudur.
Ayrıca bulunduğun yer Sivrice'ye sadece bir kaç km mesafede. Sivrice'de Vedat Abayoğlu ile tekne avı yapabilirsin. Mevsim olarak kısır bir zaman olmasına karşılık kolyozla karışık olarak arada uskumru, yine bu mevsim çok seyrek olan mercan ve diğer dip balıklarından yakalayabilirsin. Avlak yolunda sürütme ile palamut/torik yakalama şansı da mevcut. Değerlendir derim. Üstelik Vedat Abi'de gereğinden fazla kamış makina vs de mevcuttur eğer yanında yoksa.

B

BS Okuru

Misafir
45 dakikadır kaşık ile at çek yapıyorum tık yok. Aşırı rüzgardan rapala çalışmıyor. Dün bu saatlerde 70 80 cm civarı bir zarganayı kayalıklarda düşürdüm. Dünden beri onu düşünüp deliriyorum.

bkirgic

Daimi Üye
Adı
Barış
Kan Grubu
O Rh Pozitif
zaten balıkcılar için en kötü iki olay var ,
1.kaçırdığın balığı düşünerek daha bir gaza gelmek ve meradan ayrılamamak
2.takımı toplayıp tam gideceğim zaman bir-iki kişinin dişli alması (ya başladıysa).

Son düzenleme:

scorpion26

Daimi Üye
En kötüsüde bir süre mücadele edip son aşamada balığın ne olduğunu göremeden kaçırdığın balık. Yeşilköyde böyle bir balık kaçırmıştım hala kafama takılır bu neydi diye. :D

B

BS Okuru

Misafir
Zarganayı almıştım düşmezdide ama sağ olsun merada bulunan bir amca neden oldu desem yalan olmaz. Tam dalga kıran ın en üstüne savuruyordum baktım arkamda o amca. İğne batmasın diye aşağı indirdim ve ipi elimle tutmaya çalıştım ne olduysa o anda oldu.