Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Daiwa lateo 7 35 daiwa exceler 3000 uyum sağlarmı?

EnesBozkus

Yeni Üye
Adı
Enes
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Arkadaşlar daiwa lateo 259 7 35 kamış ve daiwa exceler 3000 alıcam uyum sağlarmı acaba

Erdem82

Daimi Üye
Adı
ERDEM

EnesBozkus1421

Aktif Üye
Adı
Enes Bozkuş
Kan Grubu
AB Rh Negatif
Arkadaşlar Bir arkadaş saltist almamaı söyledi lateodan daha iyiymiş bu bilgi doğrumudur acaba

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Arkadaşlar Bir arkadaş saltist almamaı söyledi lateodan daha iyiymiş bu bilgi doğrumudur acaba
Enes kardeşim hep savunduğum gibi bunlar biraz kişisel meseleler. Öncelikle 2 kamışın biri diğerinden iyi demek için her ikisini de tecrübe etmiş olmak lazım. İkincisi her ikisini de tecrübe etmiş biri lateo daha iyi diyebilir bir diğeri saltist iyi diyebilir. Her ikisi de çok benzer teknolojilere sahip kamışlar. Ben saltist yakından görmedim bile bırak denemeyi ne iyi diyebilirim ne kötü. Kendi adıma lateo dan memnunum sadece. (yatırım tavsiyesi değildir)

Erdem82

Daimi Üye
Adı
ERDEM
Saltist Orta sert (MH) aksiyonlu bir kamış, lateo orta light (ML)aksiyonlu bir kamış. Bütçen yetiyosa saltist al.

OmerAydın

Aktif Üye
Adı
Ömer Aydın
Yaklaşık 20 km lik bir sahil şeridinde ( Üsküdar - Beykoz arası ) bilindik 10 15 merada av yapıyorum hali hazırda kullandığım 3 farklı karakterde spin kamışım var bir merada 7-35 yumuşak kamış ile çok daha rahat sahte yüzdürürken diğer bir merada akıntıdan dolayı daha sert olan 14-42 kamışla çok daha rahat ve verimli av yapıyorum şimdi hangi kamış daha iyi diye sorsan sana cevap veremem çünkü 2 Side farklı karakterde kamışlar yani benim anlamakta güçlük çektiğim kısım bu bir kamış diğerinden nasıl siyah ile beyaz kadar kesin bir şekilde diğerinden iyi yada kötü kanısına varılıyor 7-35 SGS6 ile 7-35 lateo yu kıyasla desen lateo biraz daha sert sgs6 ya göre derim ayrıca sap kısmı daha kısa olduğu için aksiyon vermek da biraz daha kolay ve rahat oluyor ama ben yumuşak bir kamış ile uzun jerkler vererek av yapmayı seviyorum elim buna alışmış diyemem ki lateo kötü yada SGS6 iyi

Son düzenleme:

Apathetic

Daimi Üye
Adı
Kyhn Kygl
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Aksiyon hissetme acisindan lateo daha basarili, saltist daha rijit yapisiyla one cikiyor.. ikisini de kullandim, ben lateo’yu daha cok seviyorum ancak halkalarinda paslanma soz konusu.. saltistte boyle bir sorun gozlemlemedim.. ikisi de levrek kamisi ancak su daha iyi ya da bu daha iyi diyebilecegim bir durum yok.. birden cok kamis kullaniyorum, bazen uzun zamandir kullanmadigim spin kamisi elime alip meraya gittigimde yaw bunu neden kullanmamisim diye hayiflaniyorum.. lateo ben de 86ml var, boyu ve atar araligini hissettirme acisindan enfes ancak uzun kullanimda paslanma oluyor, buna dikkat ederek almanizi tavsiye ederim..

Adı
Ersin
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Apathetic bendede lateo 86ml var halklarında paslanma olmuştu temizledim geçti fakat oksitlenme mevcut çok da ava gitmediğim halde böyle oldu bu sorunları bende yaşadım, ayrıca böyle üst düzey bir kamışın kılıfı şanına yaraşır derecede kötü ,savage gear kamış kılıfları bin basar daiwa firmasına bu kamış silikon ve maket sahte hissiyatında iyi , jig ile verim alamadım yumuşak kalıyor.