Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Eşkina Balığı Avı ve Av Teknikleri

Turuncu

Aktif Üye
Adı
Tamer
Sevgili dostlar çarşamba günü gittiğim avda saat 16.00 civarında bir tane çipura ve bir tane de eşkina aldım. Takımım: gezer kurşunlu önünde 60-70 cm lik 0,30 mm FC misina 4 numara kısa pala iğne.
Balik Minekop galiba. Cok lezzetlidir tebrikler.

Turuncu

Aktif Üye
Adı
Tamer
Öyleymiş. Ben de bugün öğrendim. Bir arkadaşa gösterdim o da öyle dedi. Buralarda farklı adlarda anılıyormuş bu balık. Hırmırdar mı ne dediler.
Teşekkürler.
Hirmirdar degil de Mirmir baligi ama Mirmir cok farkli senin yakaladigina gore.

trkc44

Üye
Cuma gecesi eşkina avı için çekmece taraflarına gideceğiz, şamandıralı takım olayını yeni yeni çzmeye başladım, şansımızı debeyeceğiz umarım yakalarız burada paylaşırım..

Turuncu

Aktif Üye
Adı
Tamer
Cuma gecesi eşkina avı için çekmece taraflarına gideceğiz, şamandıralı takım olayını yeni yeni çzmeye başladım, şansımızı debeyeceğiz umarım yakalarız burada paylaşırım..
Istavrit cogalmaya basladi o yuzden borukurdu yemlerini calmaya baslar.
Takimin bir ignesine Teke takmayi unutmayin

Merhaba.
Av malzemesi satılan yerlerde kurutulmuş boru kurtları var, bu kurtlar eşkina avında iş görürmü?
Teşekkürler.

poyraz

Daimi Üye
Merhaba.
Av malzemesi satılan yerlerde kurutulmuş boru kurtları var, bu kurtlar eşkina avında iş görürmü?
Teşekkürler.
eşkina avında genelde canlı yemle takılmanızı tavsiye ederim bu balık cansız yeme rabet etmiyo kurutulmuş boru kurdunu benimde deneme fırsatım oldu ama verim olmuyo genelde iskorpit ve gelincik geliyor şu aralar işin kötü kısmı tekede çıkartamadığımız için biraz ara verdik çünkü teke saysı bu aralar çok az.:(

Turuncu

Aktif Üye
Adı
Tamer
eşkina avında genelde canlı yemle takılmanızı tavsiye ederim bu balık cansız yeme rabet etmiyo kurutulmuş boru kurdunu benimde deneme fırsatım oldu ama verim olmuyo genelde iskorpit ve gelincik geliyor şu aralar işin kötü kısmı tekede çıkartamadığımız için biraz ara verdik çünkü teke saysı bu aralar çok az.:(
Son 30 gundur boru kurdu falan hikaye Teke istiyor hayvan. Tekelerde bu ara havyarli oldugundan bulmak zor gercekten 15 gune kadar beklemekte fayda var. Yemli Cinekop, Sarikanat ugrasan yakaliyor