Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Gokcetepe Tabiat Parki Civari Balik Turleri

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında fatih0686 tarafından paylaşıldı.

1. fatih0686

fatih0686 Aktif Üye

Gokcetepe ye yarin gidiyorum. Bu mevsimde hangi balik turleri hangi yemlerle avlanur. Yardimci olabilecek var mi. Hem spin hem syrf takim var

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. SKARPİ66

SKARPİ66 Daimi Üye

Lrf veya spin ile yakalanırmı bilemiyorum ama şu sıralar minekop mırmır eşkina bol. Benim bulunduğum kıyı fazla derin değil bu nedenle olabildiğince açık atmak gerekiyor. Yem olarak borukurdu ve karides kullanıyorum. Akşam saat 20.00 - 01.00 arası balık yapıyor. Ve denk gelirse bulutlu geceler..

fatih0686 bunu beğendi.
  4. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Mırmır, karagöz, eşkina, çipura, zargana, lambuka gibi balıklar denk gelebilir.

fatih0686 bunu beğendi.
  5. fatih0686

fatih0686 Aktif Üye

yem ne kullaniyorsunuz tavuk gogsu var elimde su an is yapabilir mi tesekkrler

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Lrf ile de av yapabilirsin. Tavuk olır ama kurt, karides ve sülez kadar verimli olmaz.

fatih0686 bunu beğendi.
  7. SKARPİ66

SKARPİ66 Daimi Üye

Keşanın içinde av bayileri var. Sülünez çok kötü. Taze olup olmadığına bakın. Ama borukurdu ve karides var. Karidesleri ayıklayıp tuz ve şekerle harmanlayın iş yapıyor.
    İki haftadır kıyıdan yanlızca iki adet çupraya denk geldim. Ağırlık eşkina minekop ve mırmır. İsparilet bıktırıyor. Yem dayanmıyor isparilere.
    Tavuk göğsünüde kullanabilirsiniz. Yinede tuz ve şekerle harmanlayın. Çok uzun zaman bekletmeyin. Üç dört saat kalsın yeter. Çıkaranilirseniz midyede çok iş yaptı. Midyeyide harmanlayın derim.
    Yanınıza mutlaka 100-150 atarlı bir kamış zil fosfor ve tripot alın pişman olmazsınız.
    Rast gelsin.

fatih0686 bunu beğendi.
  8. fatih0686

fatih0686 Aktif Üye

lrf disiplinin cok iyi bilmedigim icin soruyorum spin de yapabilir oyleyse merada? lrf de hedef ispari falan mi oluyor . son olarak lrf veya spinde belli saatler var mi

Hamdi bunu beğendi.
  9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Beniö yazlık oraya çok yakın, arada lrf yapıyorum bahsettiğim balıkların çoğu geldi. Spin de yapabilirsin ancak şuan boyutlar küçün balıklarda.

fatih0686 bunu beğendi.
  10. fatih0686

fatih0686 Aktif Üye

Evet Hamdi Bey. Bugun dalis yaparken dipte bir yemli takim buldum ve ucunda bi ispari sanirsam. Baliklar dediginiz gibi kucuk boyutta cogunlugu ispari ve kucuk boyutta karagoz mirmir var gozlukle gordugum kadariyla. Aksam at cek yaptim bisi gelmedi. Gece birazdan elimde olan kasikla at cek yapacam. Yarin da yemli dip yapabilrim ama ispariden baska bisi gelemz tahminim

Ekli Dosyalar:

Hamdi bunu beğendi.
  11. Nedim Ceylan

Nedim Ceylan Daimi Üye

Gökçetepede tabiat parkında bulunan iskelelerde ağırlıklı mercan tutuluyor. Ben de bi tane tutmuştum kamp yaparken. Yalnız orda lrf yapacaksanız dikkatli olun çünkü kıyılar tamamen kayalık. Jigheadler takılacaktır. Uzun köstekli üçlü takım kullanın ve iskeleden surf kamışla atın. Oralar kumluk olduğu için takılmaz. Ama lrf ile oraya kadar atamazsınız.

Gözlükle daldığımda suyun dibinde kocaman bir balık kafası görmüştüm. Torik veya akya kafasına benziyordu. Artık gece ne oldu, o balığı yiyen neydi bilmiyorum.

Hamdi ve fatih0686 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş