Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Istanbul boğazı ve çevresi balık avı raporları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

finansaldanışman

Aktif Üye
Adı
Erdem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Cuma dan beri boğaz yakasını takip ediyorum.Bolca istavrit var.Hatta bir kişi 10 lt lik damacanayı ağzına kadar doldurmuştu.Cezalar malum arttı.Bir zabıta gelse tonla para cezası yiyecek.Dişli için yemli akşam üstü atanlar vardı ama çekeni göremedim.
Ben niye çıkmadım diye sorarsanız meralardaki saf tutma düzeni cuma namazında yoktu.Hatta o kadar kişi bile camii de yoktu.Zaten 5 dk da bir birileri birilerine oltalarını takıp tartışıyorlar hatta bazıları mera sahibi gibi davranıyorlardı ki ben orada olursam o kişileri marmara denizinin serinletici sularıyla buluşturma ihtimalim hayli yüksek olurdu.Malum balık tutma benim için keyif olayı,balık olup olmaması bir önem taşımıyor.Ama keyfe tecavüz eder gibi gelip bir de ahkam kesmeleri beni benden alıyor.Bu nedenle diğer hobim olan üç bant bilardo ile ilgilenmek sinirlerim açısından daha cazip gelmekte.Zaten işim stres yüklü,ekstra stres ve sinire gerek yok.Ama bu ortamda bile avlanan tüm hobidaşlarıma rastgele...

piperka106

Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Cuma dan beri boğaz yakasını takip ediyorum.Bolca istavrit var.Hatta bir kişi 10 lt lik damacanayı ağzına kadar doldurmuştu.Cezalar malum arttı.Bir zabıta gelse tonla para cezası yiyecek.Dişli için yemli akşam üstü atanlar vardı ama çekeni göremedim.
Ben niye çıkmadım diye sorarsanız meralardaki saf tutma düzeni cuma namazında yoktu.Hatta o kadar kişi bile camii de yoktu.Zaten 5 dk da bir birileri birilerine oltalarını takıp tartışıyorlar hatta bazıları mera sahibi gibi davranıyorlardı ki ben orada olursam o kişileri marmara denizinin serinletici sularıyla buluşturma ihtimalim hayli yüksek olurdu.Malum balık tutma benim için keyif olayı,balık olup olmaması bir önem taşımıyor.Ama keyfe tecavüz eder gibi gelip bir de ahkam kesmeleri beni benden alıyor.Bu nedenle diğer hobim olan üç bant bilardo ile ilgilenmek sinirlerim açısından daha cazip gelmekte.Zaten işim stres yüklü,ekstra stres ve sinire gerek yok.Ama bu ortamda bile avlanan tüm hobidaşlarıma rastgele...
Ben orada orkinos tutsam duramam. Sabah üç kişi arka arkaya olta atıyordu. Hayır nasıl başarıyorlar onu anlamıyorum. Zamanımız yok mecbur pazar sabahları gitmek zorundayız ama gerçekten dayanılır gibi değil.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

empatiq

Üye
Adı
Cem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Bende sizinle aynı fikirdeyim. Orada konuşmasını bilmeyen adamlar bile ahkam kesiyor. Sırf o yüzden 1 kg istavrit için o stresi çekmeye gitmiyorum. Balık varsa var yoksa yok sakin yer olsun beklemesi bile güzel.

Zargana1903

Aktif Üye
Açıkçası 8 yaşindan beri bogazda aktif balikçilik yapiyorum , biri gelip öyle ahkam çekerse çok sert cevabini alir ki son 3 senedir birçok kez yaptim . Sahiller kimsenin tapulu malı değil , dolayısiyla çekinmeyin ve sizde nasibinizi arayın derim ben .

uzunjohn

Yeni Üye
Adı
ilhan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Herkese Selam.Bugün 15:00 - 16-30 arası tarabya.Çok kalabalıktı.Istavrit bol bol tutuldu.Kalabalığı sevmediğimden biraz uzaklarındaydım.Misinam 12-30 olduğundan biraz kalın geldi.Toplamda 3 adet tutabildim.Kızımla olduğumdan,misina değiştirip kalabalığada girmedim.3 adet balığıda özgürlüklerine kavuşturdum.Yanlız insanların balık tutarken zevk aldıklarını düşünmüyorum.Her an misina karışma ihtimali,somurtan suratlar.Valla ben daha çok zevk aldım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...