Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

kızına bak anasını al

mrt55

Daimi Üye
Adı
murat
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Metro ya tebrikler. Darısı diğerlerinin başına.

cihan drums

Daimi Üye
Adı
cihan
s.a. kararınızdan ötürü tebrikler umarım lüfer popülasyonu nun tam beli kırılmadan diğer işletmeler ve kurumsallaşmış şirketlerde böyle idealist yaklaşımlar gösterirler..

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bu Balıklar en çok sokaktaki balıkçılarda satılıyor. Büyük markaların desteği önemli ama asıl etkili olacak olan mahalle ve semt balıkçılarının bilinçlendirilip denetlenmesi.

arslantunc

Aktif Üye
Adı
Tunç Arslan
Bütün balık satan balıkçıları da bilinçlendirsek de bu işin ticaretini yapanlar tutup satamayınca çöpe de atıyorlar. İşi en baştan çözmek gerekir. TUT TUR MA YA CAK SIN.

Adı
Seydi ESER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar. Yeni konu açmamak için konu ile en alakalı başlığın altına yazmak istedim. Dün akşam Migros'a cicibebe almak için gitmiştim. Balık tezgahında gördüklerim beni dehşete düşürdü. 10 adet kadar kefal vardı, size yemin ederim o balığı pişirip yerseniz, tuvaletten önce acile gitmek zorunda kalırsınız. Balıklarda tazelik için göze bakılır ya bu balıklarda göz yok. Gözleri çukurlarının içine düşmüş, yok olmuş. Pulları kurumuş, kıvrılıp yukarı kalkmış. En tazeleri tezgahtaki turnalardı, onlar da yiyene muhakkak zarar verecek kadar bayat görünüyordu. Tezgahta çipura, istavrit, barbun, kalamar, somon fleto vs. daha vardı, ama insanı balık yemekten soğutacak bir durumdaydı. Ama bundan daha acı bir şey varsa o da balıkların boylarıydı, çok üzüldüm, çok sinirlendim. Tezgahın başında kimse yoktu, olsa belki çenemi tutamazdım... Bu fotoğraflarla beraber nereye başvurabiliriz? Buna bir dur dememiz gerekiyor.
IMG_20200108_204726.jpg IMG_20200108_204739.jpg

cazcıh

Üye
Adı
talip
Kan Grubu
A Rh Pozitif
alo 1751'i arayabilirsiniz. ben bir kere pazarda görüp aradım, tezgahın adını, numarasını filan sordular. tabii o arada balıklar satılmıştı.

Nedim Ceylan

Daimi Üye
Adı
Nedim Ceylan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar. Yeni konu açmamak için konu ile en alakalı başlığın altına yazmak istedim. Dün akşam Migros'a cicibebe almak için gitmiştim. Balık tezgahında gördüklerim beni dehşete düşürdü. 10 adet kadar kefal vardı, size yemin ederim o balığı pişirip yerseniz, tuvaletten önce acile gitmek zorunda kalırsınız. Balıklarda tazelik için göze bakılır ya bu balıklarda göz yok. Gözleri çukurlarının içine düşmüş, yok olmuş. Pulları kurumuş, kıvrılıp yukarı kalkmış. En tazeleri tezgahtaki turnalardı, onlar da yiyene muhakkak zarar verecek kadar bayat görünüyordu. Tezgahta çipura, istavrit, barbun, kalamar, somon fleto vs. daha vardı, ama insanı balık yemekten soğutacak bir durumdaydı. Ama bundan daha acı bir şey varsa o da balıkların boylarıydı, çok üzüldüm, çok sinirlendim. Tezgahın başında kimse yoktu, olsa belki çenemi tutamazdım... Bu fotoğraflarla beraber nereye başvurabiliriz? Buna bir dur dememiz gerekiyor.
Ekli dosyayı görüntüle 102860 Ekli dosyayı görüntüle 102861
Migros o balıkları Hal'den almıştır. Gidip kendi tutup satacak değil. Doğrudan teknecilerden de almaz.
Bu balıkları tutan kişiler hale getirmiştir. Hal müdürlüğü tespit edip el koyduysa ceza yazar ve balığı da satar.

Önemli olan tutulmaması. Denizde kol gezilmesi lazım. Tekneye balığı aldığı anda başına dikilecek ekip.
Hale getirdiyse, getirenin teknesine el koyacaksın. Hale küçük balık girmeyecek ve çıkmayacak.
O zaman tezgahta gördüğün anda yakasına yapışabilirsin. Şu an şikayet etseniz de cezası yok, çünkü yasal (tırnak içinde).

Adı
Seydi ESER
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Migros o balıkları Hal'den almıştır. Gidip kendi tutup satacak değil. Doğrudan teknecilerden de almaz.
Bu balıkları tutan kişiler hale getirmiştir. Hal müdürlüğü tespit edip el koyduysa ceza yazar ve balığı da satar.

Önemli olan tutulmaması. Denizde kol gezilmesi lazım. Tekneye balığı aldığı anda başına dikilecek ekip.
Hale getirdiyse, getirenin teknesine el koyacaksın. Hale küçük balık girmeyecek ve çıkmayacak.
O zaman tezgahta gördüğün anda yakasına yapışabilirsin. Şu an şikayet etseniz de cezası yok, çünkü yasal (tırnak içinde).
Bu agresif, ofansif tutumunuzu anlamak mümkün değil. Çözümü yok diye dile getirmeyelim mi? Anlayamadım.

omertbk34

Aktif Üye
Kan Grubu
O Rh Negatif
Öncelikle Metroyu tebrik etmek lazım. Umarım genele yayılan bir örnek teşkil edip tüm tezgahlarda görmek nasip olur.
Şöyle bir gerçekten bahsetmek istiyorum. Metronun yaptığı gibi şu sıra çinekop ve lüfer satışını durduran balıkçı tezgahlarıda var. Ama işin çakallığı av yasağı kalktığından bu yana 2-3 aylık süreçte çok da güzel yaprak satıyorlardı. Sezon ivmesini kaybetmeye başlayınca hoş görünme adına böyle bir adım atıyorlar. Öncesini bilmediğim için Metroyu tenzih ediyorum..Bu katliam konusunun sürekli takipçisi olup tepkiyi sıcak tutmakta fayda var.