Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Küçükyalı sahil rezaleti

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
:mad: :mad: :mad:

Herkese selamlar.

Az önce takım taklavatı alıp bizim sahile (küçükyalı barıkçı barınağı) indim. Amaç yemli dip balıkları denemesiydi. Sahile ulaştığımda 25 30 kişilik bir insan (!) sürüsünün çapari attığını gördüm. 3er 5er, bazen de iğne iğne balık çekiyorlardı. Ve inanın kraça bile denilemeyecek balıkların boyları 5 cm'yi geçmiyordu.

Tuttuğu yavrucakları kovasına atan bir adama (!) sordum; "Abi onlar çok küçük değilmi ?" Yine o lanet olası pis sırıtma ile klasik cevap geldi;
"bunlar çıtır çıtır olur kardeş". Hay Allah senin çıtır kere :mad: :mad: :mad:

İstavritin yasal boy limiti 13cm bildiğim kadarıyla. Yani bu adamlar düpedüz suç işliyorlar. Ve ilerde kıvamına gelince yakayacağım balıkları resmen katlediyorlar.

Sinirlerim bozuldu, hepsini Allah'a havale edip olta atamadan geri döndüm.

Ya abilerim ablalarım kardeşlerim şimdi sizlere soruyorum; bu hayvanları kime şikayet edeceğiz ? Ben bu hayvanların ceza almalarını ve bunların takım taklavatlarına el konulmasını istiyorum. Kısacası canlarının yanmasını istiyorum.

Bu işin şikayet mercii neresidir ?

Tolga

Daimi Üye
Adı
Tolga Özgür
Emir Kardeşim bu hayvanların maalesef şikayet edilebileceği bir yer yok, olsada işe yaramaz. Galata köprüsünde herkesin gözü önünde levrek diye yakaladıkları ispendek bile olmayanları, istavrit diye çektikleri kıraça bile olmayan balıkları çektikçe kimse birşey yapmıyorsa bunları yakalaynlara da kimse birşey yapmaz yapamaz. Kim kiminle uğraşacak bu memlekette? Bunu söylerken okadar üzülüyorum ki ama maalesef yapacak bir şey bu GÜZEL ÜLKEMDE YOK...

necmi fidan

Aktif Üye
Adı
Necmi Fidan
Emin bunlar hayatta adam olmazlar.Onlar aç gözlü insanlar.Uyardığın zaman nerdeyse kavga edecekler.Biz yinede uygun bir dille onları uyarmaya devam edeceğiz.

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Yok Necbi ağabey adamlar laftan anlamıyor. O 4-5 santimlik balıkları bile bir hırsla tutuyorlar. Bir de çaparileri dolu gelince bir havalar, artis artis laf atmalar, garip sesler çıkarmalar.... Sanırsınız radarın önünden lüfer çekmiş.. İnanın tutulan balıkları canlı yem yapıp boğaza sallasanız iri istavrit alırsınız, o derece minik balıklar. Hani gözüm kararsa bir ikisine dalsam bu sefer ben suçlu duruma düşeceğim. Devletin kolluk güçlerini olaya dahil etmek gerek ama yolunu yordamını bilmiyorum ayrıyetten ilgileneceklerini de sanmıyorum. Hatta şikayet etsem telefonu kapadıktan sonra arkamdan yapacakları muhabbeti de biliyorum.

löngöz

Daimi Üye
Adı
BÜLENT GÜNER
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Emir kardeşim..,,biz 70 li yıllarda bazı gerçekleri anlatmak için duvarlara yazılar yazardık diyesim geliyor (hay allah aklıma neler geliyor) ama siz gençlere kötü örnek olmak istemem...
en iyisi sen duyduğunu değilde bildiğini yap...
yani o balık avlayanların arasına geç ve tutduğun her balığı küçük diyerek denize at ...hatta yanına birkaç arkadaş da al hep birlikde yapın bence....

Hür MOL

Aktif Üye
Adı
Hür MOL
Emin bunlar hayatta adam olmazlar.Onlar aç gözlü insanlar.Uyardığın zaman nerdeyse kavga edecekler.Biz yinede uygun bir dille onları uyarmaya devam edeceğiz.
Sevgili Necmi Abicim, defalarca ben de uyardım ama malesef arkadaşımla aynı cevabı aldım, biraz daha ileri gittiğimde ise aldığım cevap '' kardeşim senin işin gücün yok mu yaaaa, baksana işine.'' oldu. Yazık çok yazık. bir-sıfır olsun benim olsun mantığı ile battıkça daha da batıyoruz malesef.
Sahil Korumaya telefon açıyorum , '' kıyıya 20 metreye 700 metre ağ atttılar'' diyorum. Bana, ''Tekne büyük mü küçük mü.?'' diye soruyor adam. Yahu kardeşim neye göre büyük , böyle izafi bir yaklaşım olur mu? Diyorum ki; ''6 metre balıkçı teknesi'' . Cevap geliyor, '' 6 metre balıkçı teknesi ise yasak değil kardeşim'' :)
Güler misin, ağlar mısın. Yahu koyulan yasağın içeriği ve amacı nedir? ben şimdi o 700 metre ağı 22 metre tekne ile atsaydım yasak olacaktı da , aynı ağı 6 metre tekne ile atınca mı yasak olmuyor. neyi korumaya çalışıyoruz, bu yasağın amacı nedir.? Zor çok zor. Hayıflanıyorum vesselam.

ahmetkerem

Yeni Üye
Adı
Ahmet SAVCI
:mad: :mad: :mad:

Herkese selamlar.

Az önce takım taklavatı alıp bizim sahile (küçükyalı barıkçı barınağı) indim. Amaç yemli dip balıkları denemesiydi. Sahile ulaştığımda 25 30 kişilik bir insan (!) sürüsünün çapari attığını gördüm. 3er 5er, bazen de iğne iğne balık çekiyorlardı. Ve inanın kraça bile denilemeyecek balıkların boyları 5 cm'yi geçmiyordu.

Tuttuğu yavrucakları kovasına atan bir adama (!) sordum; "Abi onlar çok küçük değilmi ?" Yine o lanet olası pis sırıtma ile klasik cevap geldi;
"bunlar çıtır çıtır olur kardeş". Hay Allah senin çıtır kere :mad: :mad: :mad:

İstavritin yasal boy limiti 13cm bildiğim kadarıyla. Yani bu adamlar düpedüz suç işliyorlar. Ve ilerde kıvamına gelince yakayacağım balıkları resmen katlediyorlar.

Sinirlerim bozuldu, hepsini Allah'a havale edip olta atamadan geri döndüm.

Ya abilerim ablalarım kardeşlerim şimdi sizlere soruyorum; bu hayvanları kime şikayet edeceğiz ? Ben bu hayvanların ceza almalarını ve bunların takım taklavatlarına el konulmasını istiyorum. Kısacası canlarının yanmasını istiyorum.

Bu işin şikayet mercii neresidir ?
Emir arkadaşım çok haklısın,, Bu sadece denizlerimizde değil:confused::confused::confused:
Her mevkiide aç yammam kılıklı bir ırkla karşı karşıyız:mad::mad:
Yani insan olamıyoruzzz. Devam ettikçe geleceği kötü bir ırk bekliyor,,,,, ne yazıkkii

coredon

Daimi Üye
Adı
FERHAT SARI
Ben sahile 100 metre mesafede oturuyorum ve iğrençleri görmemek için sahile inmiyorum olay çözülmüş oluyor.Ben şemsipaşada 20 sene orada balık tutmuş adamdan aynı lakırdıları duydum ve şok oldum kyalı sahilde duymak normal.

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
arkadaşlar 155 i arayarak ihbar edebiliriz limit altı balık avlamak yasaktır bu şikayetler ne kadar artarsa o kadar konuya el değerler
geçen gün ankara dan gelen müsafirlerimi denize getirdim dere ağzı na adam dere ağzına milletin yüzdüğü plaja ağ çekti :) yahu gülermisin ağlarmısın polisi aradım ihbar ediyorum polisin sorusuna kayık büyük mü küçük mü :):):):)
büyükse bizden der gibi ?
voliyi vurdu bizde plajcanak ona vurduk voliyi ama pişkin çare olmadı az ileri yine attı
en üzücüsü polis bakmaya bile gelmedi bu memlekette sömürgenler çoook
ama pes etmeyeceğiz

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
İstanbul içinde evet 155 ama polis'in umurunda değil. İl dışında ise Jandarma o da eeh işte.