Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Levrek Iğnesi Tavsiye

cupraavı

Üye
Adı
gökhan acar
Kan Grubu
A Rh Pozitif
merhaba arkadaşlar. bu siteden edindiğim bilgiler çok işime yarıyor. tekneden ava çıkıyoruz. levrek avları için beyaz iğnenin daha etkili olduğuna dair bir görüş var çevremde. ne kadar doğru bilmiyorum. birkaç sorum olacak.
1- ben mustad 1523 d no: 4 iğne almayı düşünüyorum. ne dersiniz. veya levrek için tavsiye edebileceğiniz çapraz yapılı beyaz renk iğne tavsiye eder misiniz.
2- çupranın ağız yapısına göre levreğin ağız yapısı daha mı küçüktür.

egemenozbeyli

Aktif Üye
Adı
Egemen
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Konu askıda kalmış bildiğim kadarıyla yardımcı olayım
Levrek için bende araştırma yapıyorum şu ana kadar en iyi iğne araştırmamda Mustad 505 önde gidiyor.
Çipura için VMC 7210 , Mustat 496 iş görüyor

mohac

Daimi Üye
Adı
Aykut
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Konuyu canlandırayım. Bende şamandıralı canlı teke ile liman içinde avlanmak istiyorum. Tekeyi öldürmeyecek kadar ince yapılı ve sağlam iğne marka, model ve numara tavsiyesinde bulunursanız çok mutlu olurum.

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mardek

Aktif Üye
Adı
ali sür
Konuyu canlandırayım. Bende şamandıralı canlı teke ile liman içinde avlanmak istiyorum. Tekeyi öldürmeyecek kadar ince yapılı ve sağlam iğne marka, model ve numara tavsiyesinde bulunursanız çok mutlu olurum.

Tekeyi, yem ipiyle iğneye nazikçe bağlamak daha verimli olur sanki. Vücuduna iğne girmeyen teke daha uzun zaman canlı kalır ve daha hareketli olur diye düşünüyorum.

mohac

Daimi Üye
Adı
Aykut
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tekeyi, yem ipiyle iğneye nazikçe bağlamak daha verimli olur sanki. Vücuduna iğne girmeyen teke daha uzun zaman canlı kalır ve daha hareketli olur diye düşünüyorum.
Kuyruk hareketini yapamaz o zaman canlı takmanın bir mantığı kalmaz. Birde çok narin sıkı sarılmaz bu nedenle de çabuk düşer diye düşünüyorum.

mardek

Aktif Üye
Adı
ali sür
Kuyruk hareketini yapamaz o zaman canlı takmanın bir mantığı kalmaz. Birde çok narin sıkı sarılmaz bu nedenle de çabuk düşer diye düşünüyorum.

Yem ipini çok sıkmadan sadece kafa / ense kısmına bir kaç tur sarıp sonra da ipi iğneye bağlasak olur mu. Kuyruk kısmına hiç ip gelmemiş olacak ve kuyruk hareketine engel olmamış olacak yani.

mohac

Daimi Üye
Adı
Aykut
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yem ipini çok sıkmadan sadece kafa / ense kısmına bir kaç tur sarıp sonra da ipi iğneye bağlasak olur mu. Kuyruk kısmına hiç ip gelmemiş olacak ve kuyruk hareketine engel olmamış olacak yani.
Kafa kopar veya zedeler hocam yem ipi incecik birşey laslikli illa sıkacaktır diye düşünüyorum. Hiç iş yapmaz demiyorum ama kuyruktan takılan kadar çalışmaz bence. İkili dip takımında oluyor yem az olduğunda yapıyorum.

mardek

Aktif Üye
Adı
ali sür
Kafa kopar veya zedeler hocam yem ipi incecik birşey laslikli illa sıkacaktır diye düşünüyorum. Hiç iş yapmaz demiyorum ama kuyruktan takılan kadar çalışmaz bence. İkili dip takımında oluyor yem az olduğunda yapıyorum.

:harika::harika::harika: