Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

LRF Takımı

Adı
Abdulkadir ÇİFTÇİ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Deniz de kıyıdan bir çok balık aldım , oldukça hassas.Benim işimi çok iyi görüyor fakat tek kullandığım kamış ve makine bu.Daha iyisi şudur desek yalan olur.
Bütçene göre olanı al yada markette eline tut hoşuna gideni al.
150-200 Fiyat arası al bütçen düşükse aşmaya gerek yok.
peki yardımlarınız için teşekkür ediyorum

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif

Engin Daiwa

Aktif Üye
Adı
Engin
Kan Grubu
B Rh Pozitif
bugun bir kamis aldim decathlondan. Caperlan wixom 9, 2-10 gr atarli 200 cm uzunlugunda. Fiyati da 209 tl. Istersen sen de bir incele. Wixom 5 220 cm 2-10 atarli modeli ise 260 tl. Fena kamislar sayilmaz. Denemekte fayda var.

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
bugun bir kamis aldim decathlondan. Caperlan wixom 9, 2-10 gr atarli 200 cm uzunlugunda. Fiyati da 209 tl. Istersen sen de bir incele. Wixom 5 220 cm 2-10 atarli modeli ise 260 tl. Fena kamislar sayilmaz. Denemekte fayda var.
Kamışlar güzel fakat lrf için çok tercih etmezdim.Decathlon lrf konusun da çok kısır kamışlar daha çok tekne gibi alanlar içim.

Adı
Abdulkadir ÇİFTÇİ
Kan Grubu
O Rh Pozitif
teşekkür ederim bakacağım

CanBaykan

Aktif Üye
Adı
Can Baykan
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim daha rahat atmak ve gidecegim yerler çok geniş bir yer olmadığı için daha rahat atarım diye düşünmüştüm 0-8 çok mu hafif kalıyor diye düşünmüyor değilim sizce albastarın o set olarak sattığı lrf mi alayım yoska yukarda yazdıklarımı mı
Benim boyum 175 cm gerekince , yuksek dakga boyu, karasal katlanti, uzak kaya su orantisi olunca 4 metre surf kamisi atiyorum.
Nerede ve ne avlamaya calistiginiz boyunuzdan daha onemli sanirim.

MehmetÇağan

Daimi Üye
Adı
Mehmet Çağan ÖZCAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
3gr kaşık konuşması olmuş ama şunu da belirteyim sonradan canınız yanmasın. Kelebek kaşıklar (mepps) ağırlıkları çok düşük olmalarına rağmen çekerken suyu tuttukları (döne döne gelmelerinden sebep) çok ağır hissedilir. Bu yüzden tatlı suda alt atarı mümkün mertebe 5 grdan başlayan kamışlar tercih edin ya da üst atarı 15-20gr olsun. Yani biraz sert kamış olsun. Aynı şey rapala için de geçerli, derin dalarlı rapala atarsınız mesela, rapalanın ağırlığı 4gr yazar ama çekerken 20gr çekiyormuş gibi hissedersiniz.

Wily Nash sormuşsun gördüğüm kadarıyla, en azından bu modeli sert olacaktır, tatlı suya daha uygun. Boyu tatlı su için uzun olabilir ama bütçe de kısıtlı olunca fazla bir şey gelmiyor elden.