Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Şile Surf avı hakkında

Oozer3466

Yeni Üye
Adı
Ömer Özer
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar Şile de surf takımı ile avlanılabilir mi acaba daha önce tecrübe eden veya bilgisi olan bilgi verebilirse çok sevinirim.

Erdem82

Daimi Üye
Adı
ERDEM
Surf ile yemli av yapabilirsin. 200-250gr kurşun takıp kumsaldan atabildiğin kadar ileriye atıp balığın gelmesini bekle. Mevsimine göre çinekop, lüfer, levrek, kalkan yakalama şansın var. Mendireğe çıkıp palamut çaparisi atabilirsin. Kurşun arkası rapala verimli olmuyor orada.

Oozer3466

Yeni Üye
Adı
Ömer Özer
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Surf ile yemli av yapabilirsin. 200-250gr kurşun takıp kumsaldan atabildiğin kadar ileriye atıp balığın gelmesini bekle. Mevsimine göre çinekop, lüfer, levrek, kalkan yakalama şansın var. Mendireğe çıkıp palamut çaparisi atabilirsin. Kurşun arkası rapala verimli olmuyor orada.
Teşekkür ederim bakalım sık gidebilirsem eğer daha sonra spin takımı almayı düşünüyorum

Erdem82

Daimi Üye
Adı
ERDEM
Teşekkür ederim bakalım sık gidebilirsem eğer daha sonra spin takımı almayı düşünüyorum
Ben çok uğraştım şilede günlerce. Kışın ayrı gittim yazın ayrı gittim. Spin olayı sıkıntılı orada. Kumsal sığ olduğundan su geçirmez tulum giyip diz kapaklarınıza kadar suya girip öyle atış yapmanız lazım. Kullandığınız sahtelerde en az 20g ve üzeri olmalı çok dalgalı ve rüzgarlı oluyor kış aylarında. Gidebilirseniz sofular köyü, sahil köy ve ağva da av yapmanızı öneririm. Şile merkez balık konusunda çok kısır boşa vakit kaybı.

Oozer3466

Yeni Üye
Adı
Ömer Özer
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ben çok uğraştım şilede günlerce. Kışın ayrı gittim yazın ayrı gittim. Spin olayı sıkıntılı orada. Kumsal sığ olduğundan su geçirmez tulum giyip diz kapaklarınıza kadar suya girip öyle atış yapmanız lazım. Kullandığınız sahtelerde en az 20g ve üzeri olmalı çok dalgalı ve rüzgarlı oluyor kış aylarında. Gidebilirseniz sofular köyü, sahil köy ve ağva da av yapmanızı öneririm. Şile merkez balık konusunda çok kısır boşa vakit kaybı.
Tamam çok teşekkür ederim bilgi ve önerileriniz için.

cazcıh

Üye
Adı
talip
Kan Grubu
A Rh Pozitif
şile'ye ben de çok gittim, hep boş döndüm. merkeze de gittim, sofular sahilköy vs de gittim (kalkan için), kayda değer bir şey tutamadım. bir keresinde adamın biri gittiğim bir yerde birisinin geçen hafta 3 kiloluk levrek tuttuğunu söyledi. o gazla bir iki kere de levreğe gittim ama o da boş, üstelik mis gibi rapalamı kayalara taktırdım. yol yakın olsa daha sık gidip deneme yapılabilir ama benden bu kadar diyelim.