Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soğan salatası

sabriyazici

Daimi Üye
Adı
sabri yazici
Soğan salatası
Malum balık yok derken güzel haberler gelmeye başladı öncelikle herkese rast gelsinnn
Gelelim pişirdiğimiz balığın yanına yakışan guzel bir tarife tabi Ciğerin yanına da on numara yakışır

Malzemeler
2 adet soğan kırmızı makbul yoksa renk farketmez
Bir iki yemek kaşığı tuz (tuz kalmiyor işlem sonunda)
Bir yemek kaşığı sumak
1/2 limon
1/4 maydanoz
Bir yemek kaşığı sızma zeytin yağı

Yapılışı
Soğanlarımızı soyup ince ince dogradıkdan sonra direk tel suzgecin içine koyun sonra üzerine tuz ekleyip guzelcene ovalayin elinizle soğanın suyunun iyice çıktığını göreceksiniz bütün karışımı oduysaniz bir iki dakka yeter musluktan akan soğuk suyun altinda iyice yıkayın altını üstünü iyice karistirarak butun karışımın iyi ce yıkandığından (tuzu gittiginden ) emin olduktan sonra suyu süzdürüp üzerine sumağımızı atıp iyice karıştırıyoruz sonra ince ince kiydigimiz maydanozları da ekliyoruz ve karistirmaya devam ediyoruz sonra sevis tabağına alıp en üste zeytinyağı ve limonu ekleyip karıştırıp afiyet ile gömüyoruz
20170322_183636-01.jpeg

Hamdi

Admin
Site Admin
Adı
Hamdi TEKBIYIK
Kan Grubu
O Rh Negatif
Afiyet şeker olsun abi olmazmı şifa olsun çok severek tuketirim incelerken konulari eksikliğini fark ettim basit tarif diye olmamasi hayret verici hemen paylaşalım millet faydalansin dedim
Edirne tava ciğeri yapmıştım yanına da bunu yaptık harika oldu :D

sabriyazici

Daimi Üye
Adı
sabri yazici
Yanında mangalda pişmiş cızzbızz köfte olmadan olmaz o iş.:)
Abi karnım yine acikmaya başladı :) ama köftenin yanına oldumu soğanı öldürmeden sadece maydonoz ile karıştırıp az tuz ile servis edilse daha güzel olur bence tabi tamak tadi taktir sizin

Edirne tava ciğeri yapmıştım yanına da bunu yaptık harika oldu :D
offfg yapma be abi bittiğim an dır şu an yanına birde kızarmış kuru biber varsa oy oy oy :D

İsottevfik

Daimi Üye
Adı
İsot Tevfik SARI
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Abi karnım yine acıkmaya başladı :) Ama köftenin yanına oldu mu, soğanı öldürmeden sadece maydanoz ile karıştırıp, az tuz ile servis edilse daha güzel olur bence; tabii damak tadı, takdir sizin.
Sabri kardeşim, affına sığınarak belirteyim isterim. :) Adıyamanlı olduğumu ve G.Antep mutfak kültürüne dolu dolu sahip olduğumu, bu konuda, 40 yıl bilimsel olarak ihtisas yaptığımı unutmamalısın.:D:D:D

zaad

Daimi Üye
Adı
ZAFER A.
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Bende haftasonu okulun pansiyonunda kalan çocuklara mangal partisi yaptım, yanında da böyle soğan salatası vardı. Gençler, et pişene kadar salatayı ekmekle ...:mad:

Son düzenleme: