Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sormayacağım.....

MADMAN

Aktif Üye
Adı
kemal
malesef yazdıklarına üzülerek katılıyorum diyecek laf söz bulamıyrum ...

B

BS Okuru

Misafir
Fatih sekiz sene evvel sormuyorum demişsin ve güzel sorular çıkartmışsın.
Ben sormadan edemeyeceğim
  1. En çok tv mi seyreden bir toplum muyuz yoksa kitap okuyan mı
  2. Kitap okumaya vakit mi bulamıyoruz yoksa tv seyretmeye mi
  3. Cep tel ve sosyal medyaları kullanmayı en iyi beceren toplumlardan biri olduğumuz halde neden kişisel gelişimde en arka sıralardayız
  4. Neden yok etmeyi,talan etmeyi,kirletmeyi,önemsememeyi,kavgayı,gürültüyü,gıybeti,dedikoduyu, kendimize düstur ediniyoruz
  5. Öğrenmek için neden çaba göstermiyoruz öğrenmemek için kıçımızı yırtıyoruz
  6. Geçmiş ile övünüp neden günlük yaşayıp gelecek için sağlıklı bireyler olmaya çalışmıyoruz
  7. Neden her şeyi Allah'a havale etmekten vazgeçip Allah'ın takdir ettiği akıllı bilinçli bir toplum olamıyoruz

B

BS Okuru

Misafir
Fatih sekiz sene evvel sormuyorum demişsin ve güzel sorular çıkartmışsın.
Ben sormadan edemeyeceğim
  1. En çok tv mi seyreden bir toplum muyuz yoksa kitap okuyan mı
  2. Kitap okumaya vakit mi bulamıyoruz yoksa tv seyretmeye mi
  3. Cep tel ve sosyal medyaları kullanmayı en iyi beceren toplumlardan biri olduğumuz halde neden kişisel gelişimde en arka sıralardayız
  4. Neden yok etmeyi,talan etmeyi,kirletmeyi,önemsememeyi,kavgayı,gürültüyü,gıybeti,dedikoduyu, kendimize düstur ediniyoruz
  5. Öğrenmek için neden çaba göstermiyoruz öğrenmemek için kıçımızı yırtıyoruz
  6. Geçmiş ile övünüp neden günlük yaşayıp gelecek için sağlıklı bireyler olmaya çalışmıyoruz
  7. Neden her şeyi Allah'a havale etmekten vazgeçip Allah'ın takdir ettiği akıllı bilinçli bir toplum olamıyoruz
Bu soruları ben de dönem dönem kendime sorarım lakin net cevabını şu ana kadar bulamadım,
Bizlere özgü bir durum bu maalesef ki...
Kodumuza yazılmış sanki :(
Her geçen nesil bir öncekini aratır oldu ne yazık ki,
Rastgelsin

fthdmr

Daimi Üye
Adı
fatih demir
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Öncelikle herkesin cuması mübarek olsun Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah
4 sene önce kaynağını da belirterek paylaştığım oldukça güzel bir yazıydı tekrar tamda mevsimde konunun hortlaması güzel olmuş bir kaç örnek vereyim

Tüm Müslüman kardeşlerimizin bildiği üzere Kuran'ı Kerim'in ilk emri "OKU"dur.
Ama ne yazık ki biz okumayan bir toplumuz
Genelde arkadaş ortamlarımızda bir araya toplanırız. Kafelerde otururuz, muhabbet ederiz. Sinemaya gideriz. Evde toplanıp oyunlar oynarız. Peki arkadaşlarıyla toplanıp kitap okuma etkinliği yapan var mı hiç? Varsa bile bu sayı Oldukça azdır

İnsana saygı hayvana saygı gün geçtikçe azalıyor keşkeler çoğalıyor hayata dair ben 83 doğumluyum çocukluğum gençliğim erenköyde geçti sokakta çılgınlar gibi koşar top oynardık şimdi evlatlarımızı tek başlarına dışarıya çıkaramıyoruz ne oldu da bu hale geldik bende inanamıyorum eskiden dönem ödevi için kütüphanelere gider ödev araştırırken şimdi Google araştırıyor eskiden pilot kalemle düz beyaz kağıda kapak dahil 7 sayfa yazardık şimdi yazıcılar hallediyor eskiden balık için çaba sarfedilir emek harcanırmış şimdi balık bulucu var herşey kolaylaştı insanlık zorlaştı vesselam okumakla da bitmiyor aslında kişi kendini yetiştirmeyi bilmeli evlatlarımıza kirli bir dünya bırakacağız üzüntüm bundandır son zamanlarda cinayetler cinsel istismarlar çoğaldı. Geçen bir haberde doktor bir baba evladına cinsel istismarda bulunmuş. Bunu hangi kitap öğretir o şerefsize nedir bu hal? Bilemiyorum saygıyı kaybettik, sevgiyi kaybettik yeni yetişen nesil bulabilir mi? inanın sormayacağım... Bitirdik ne varsa

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Bu sorunların çözümü için benim iktidar olmam lazım ama böyle bir şey olamayacağına göre bu balık 3 vakte kadar biter..

angvil

Daimi Üye
Adı
ibrahim üzül
Herşey ailede başlar. Yani çocukların eğitimi ile başlar. Maalesef ki şu anki yetişmiş nesil için çok yapacak birşey yok.
Ama acı olan şudur ki, bundan sonra yetişen nesiller de aynı zihniyette yetişiyor. Çünkü bu ana babadan çocuklara aktarılıyor. Zihniyet birebir kopya ile aktarılıyor.
Yani , misal benim çocuğum benim limit altı balık tutup saldığımı görürse, o da salar, ama ben salmıyorsam , onun da salmasını bekleyemeyiz.

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Herşey ailede başlar. Yani çocukların eğitimi ile başlar. Maalesef ki şu anki yetişmiş nesil için çok yapacak birşey yok.
Ama acı olan şudur ki, bundan sonra yetişen nesiller de aynı zihniyette yetişiyor. Çünkü bu ana babadan çocuklara aktarılıyor. Zihniyet birebir kopya ile aktarılıyor.
Yani , misal benim çocuğum benim limit altı balık tutup saldığımı görürse, o da salar, ama ben salmıyorsam , onun da salmasını bekleyemeyiz.
Eğitim ailede başlar.
Nasıl ki bir evin temeli düzgün atilmazsa üzerine inşa ettiğin yapı ne kadar iyi olabilir ki.
Çocuğun eğitimi de ailede başlar. Anne baba ilgilenmezse ya da yanlış örnek olursa çocuk ta ondan gördüğünü yapacak haliyle

Bahtsız Balıkçı

Aktif Üye
Adı
Berke Çınar
Kan Grubu
O Rh Negatif
Marmara kanun maddesi ile trole yasak sahaysa (tüm yasak sahalarda ) neden bulunan limanlarda trol ruhsatlı kayıklar var, sormayacağım.
sarıyerde geçen gitiğimde 5 atnesini toplanmış avcılık yapıyorlardı bide sahil güvenliğin tarafında

B

BS Okuru

Misafir
Öncelikle herkesin cuması mübarek olsun Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah
4 sene önce kaynağını da belirterek paylaştığım oldukça güzel bir yazıydı tekrar tamda mevsimde konunun hortlaması güzel olmuş bir kaç örnek vereyim

Tüm Müslüman kardeşlerimizin bildiği üzere Kuran'ı Kerim'in ilk emri "OKU"dur.
Ama ne yazık ki biz okumayan bir toplumuz
Genelde arkadaş ortamlarımızda bir araya toplanırız. Kafelerde otururuz, muhabbet ederiz. Sinemaya gideriz. Evde toplanıp oyunlar oynarız. Peki arkadaşlarıyla toplanıp kitap okuma etkinliği yapan var mı hiç? Varsa bile bu sayı Oldukça azdır

İnsana saygı hayvana saygı gün geçtikçe azalıyor keşkeler çoğalıyor hayata dair ben 83 doğumluyum çocukluğum gençliğim erenköyde geçti sokakta çılgınlar gibi koşar top oynardık şimdi evlatlarımızı tek başlarına dışarıya çıkaramıyoruz ne oldu da bu hale geldik bende inanamıyorum eskiden dönem ödevi için kütüphanelere gider ödev araştırırken şimdi Google araştırıyor eskiden pilot kalemle düz beyaz kağıda kapak dahil 7 sayfa yazardık şimdi yazıcılar hallediyor eskiden balık için çaba sarfedilir emek harcanırmış şimdi balık bulucu var herşey kolaylaştı insanlık zorlaştı vesselam okumakla da bitmiyor aslında kişi kendini yetiştirmeyi bilmeli evlatlarımıza kirli bir dünya bırakacağız üzüntüm bundandır son zamanlarda cinayetler cinsel istismarlar çoğaldı. Geçen bir haberde doktor bir baba evladına cinsel istismarda bulunmuş. Bunu hangi kitap öğretir o şerefsize nedir bu hal? Bilemiyorum saygıyı kaybettik, sevgiyi kaybettik yeni yetişen nesil bulabilir mi? inanın sormayacağım... Bitirdik ne varsa

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kalp güzelliğin yazılarına yansımış kardeşim Teşekkür ederim

angvil

Daimi Üye
Adı
ibrahim üzül
Geçen 2 hafta izmir kemeraltında, balıkçıların olduğu bir sokağı 2 gez gezdim.
Çinekop bile denilmeyecek büyüklükte çinekoplar vardı ilkinde.
İkinci gidişimde de bir elin yarısı kadar kırmızı mercanlar vardı.
Hep limit altı satışlar.