Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Su Alti Suni Yem Toplayiciligi

papalina

Aktif Üye
Adı
Volkan ÇAKIR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Cocuklugumdan beri denizde veya derelerde sadece yuzmek yerine maske ile suyun altindaki dunyayi kesfetmeyi sevmisimdir. Bir ara zipkini da denesem de Bana gore olmadigina karar verdigimde zipkini satarak sadece tupsuz su Alti kesfi kisminda devam ettim. Balik Avi ilgim arttikca Suda kalan sahte yemlerimi toplayabilmek umidiyle basladigim bu hobi Beni en az balik avlamak kadar mutlu etmeye basladi. Yurt disinda benzerlerini cok gordugum ancak ulkemizde hic ornegi olmayan birsey yapmaya karar verdim ve geçen sene once buzlu bir krater golunde dalisla baslangici yaptim. Elbette olabildigince uygun ekipmanlari da tedarik ettim. 5mm lik dalis kiyafeti,eldiven,patik,dalis bicagi,kameraya uygun maske,su Alti mini metal dedektoru vs. YouTube kanalimda bu baslikta bir listed olusturdum ve dun 6.bolumle resmen nirvanaya ulastim. Trabzon Uzungöl de yaptigim dalista sadece Tek bir noktada 3,5 saatlik bir ugrasla 500 TL uzeri piyasa degeri olan Suni Yem be malzemesi topladim. Bir nevi modern toplayicilik diyebiliriz
Video biraz uzun ama dolu dolu oldu. Umarim begenirsiniz,ayrica ayni seride diger videolarim icin ilgili oynatma listesine bakabilirsiniz . Iyi seyirler

Melih Peker

Daimi Üye
Adı
melih
Kan Grubu
B Rh Pozitif
GoPro iPhone X de nasip etsin inşallah

papalina

Aktif Üye
Adı
Volkan ÇAKIR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Yok göremedim,set göllerinin az daha üstünde kalmıştı.Bİr de tellerdeki şamandıra ve kurşunları toplarsanız takım tamam olur. :)
Valla tellerde neler var neler de cok tehlikeli

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Denizde bu işleri yapanları görmüştüm ama sadece çıplak göze denk gelenleri topluyorlardı.
Ayrıca kıyıdan da bir tür tırmık atarak, (tabii atabildiği kadar uzağa) dibi taraya taraya çekerler ve bir çok şey takılır.
Siz, teknoloji kullanımı ile bu konuda çığır atlamış durumdasınız. :)