Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

tekne alıcam yardım edebilir misiniz?

coppers

Üye
Adı
Adınızı Soyadınız
Mehmet
bilgi için teşekkürler. evet fiyat kısıtlı olunca 2 zamanlı düşünüyordum ama dediğiniz gibi kısa zamanda yakıt sarfiyatı farkı kapatacak birde 2 zamanlı motorlar daha sık arıza veriyormuş doğrumudur?
Yeni motorda arıza cıkması biraz şansa ve kullanıma göre arızanın 2 si yada 4 diye birşey yok sadece 2 zamanlıda benzine yagı karıştırırken ayarlayamazsan fazla yagdan dolayı motoru calıştırırken cok zorlanırsın parmaklarının arası aşınır çek çek calışmaz.arıza sayarsan bu arızadır sıkıntı cıkartır.

okara

Aktif Üye
Adı
Özgür K.
Teşekkür ederim sağolun 2. el motorun iyi durumda olup olmadığını nasıl anlarız yani tabiki çalıştırırız ama başka dikkat edilmesi gereken noktası varmı?

coppers

Üye
Adı
Adınızı Soyadınız
Mehmet
2.el motoru tavsiye etmem cok özel durumlarda satılan ve cok az kullanıldıgını bildiğin motorlar haricinde.Bulacagın 2.el motor 8 -10 yaşında olur makul fiatlı bu tarz motorda sana mutlaka sorun cıkartır harcadığın para sfırını gecer. 1-2 yaşında motor bulsan onlarında fiatları zaten sıfıra cok yakın istenir.onun icin motor sıfır olmalı.tekneyi 2.el alabilirsin.

okara

Aktif Üye
Adı
Özgür K.
Haklısınız motor sıfır 15 Hp mercury 4 zamanlı almak en mantıklısı,
teknede bilindik denenmiş bir markanın tutulan bir modelini kırıksız çıkıksız 2. elini almam en doğrusu olacak, yardımlarınız için teşekkür ederim.

brabus

Yeni Üye
Adı
Celal Kurt
Tekne alırken sadece fiyata bakmak çok yanlış. En iyisi kullananlara sormak. Babam tekne alırken çok araştırmıştı. Çok ucuz teknelerde vardı ama yerliyurttan aldı. 480 sport yanında da 40 bg Honda var. Çok dengeli süper bi tekne. Almadan önce kesinlikle iyi araştırın çünkü arkadaşlarımın teknelerinden biliyorum teknenin kötüsü denizde beşik gibi sallanır gaza basarsın burnu diker. Tabi biz şimdi oradan aldığımız için fiyat önemli değil diyoruz sonuçta kimse keriz durumuna düşmek istemez ama gerçekten çok memnunuz. Ama canımızı emanet edip çıktığımız araçta başka kriterlere de bakmak lazım.

okan

Yeni Üye
Adı
okan karadeniz
ben sana bir tavsiye vereyim senin aradığın özelliklere uymuyor ama safter in sitesine girerek oradaki 630 cruser adından anlaşılacağı gibi tekne 6.30 metre boyunda ben kartaldaki safterin yerine gittim ve bizzat baktım. tekne motorsuz 20.000 tl ama 60 hp motorla alırsan 29-33 milyar falana alırsın evınrude motor ama her noktasına değer bizde bu tekneden alıcaz..

okan

Yeni Üye
Adı
okan karadeniz
EN İYİ MAL PAHALI OLAN MALDIR...

pilkır

Yeni Üye
Adı
ENGİN KIVRAK
Bence özkaya 460 çift cidar tekne ve mercury 9.9 4 zamanlı motor tercih edebilirsin..Motoru 2 zamanlı düşünürsen tohatsu 9.8 beygir düşünebilirsin..mercury,mariner ve tohatsu motorlar japonyada aynı yerde üretiliyor,yani aynı motorlar...internette incelediğime göre en uygun fiyatlı site www.denizmotorum.com tekne ve motorlarda kampanya başlatmışlar...

Rapalacı

Daimi Üye
Adı
FURKAN ®
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Bence en iyi fiber tekne ANIL marin bluesea 4.30 veya 4.60 dir tek geçerim. Safter vs. çok kullanan var ama çok ince alçak bir tekne, anıl marin 4.30 a 9.9 15 hp motor, 4.60 olanına 20 - 30 hp takılıyor. Bizim ki 4.60 20 hp honda idi tekne gerçektende güven veriyor.

mrtsezal

Daimi Üye
Adı
murat sezal
denizin şakası olmaz..bence tekneyıde, motoru da sıfır alın,zaten temız motorlar gercektende sıfırı fıatına satılıyor, 1000-2000 fazla verın sıfırını alın,yakıt açısından 4 zamanlı almanızda fayda var,özellıkle uzun olta-sırtı avlarında 2 zamanlılar fazla yakıt harcıyorlar....4 zamanlıyıda yakıt tasarrufu olsun dıye, çok düşük beygır lı almayın ki,hava ani patlarsa sahıle kadar en kısa zamanda dönebilesiniz.....