Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Uzun Olta

Lodosum

Aktif Üye
Adı
hakanözcan
merhabalar arkadaşlar.

yapacağım uzun olta takımı için resimde görülen iğne takımını bulunduğum yerde bulamıyorum.altınolukta olduğumdan internetten temin edebileceğim bir site varmı..

Ekli dosyalar

enginson

Daimi Üye
Adı
Engin ÖLÇER
merhabalar arkadaşlar.

yapacağım uzun olta takımı için resimde görülen iğne takımını bulunduğum yerde bulamıyorum.altınolukta olduğumdan internetten temin edebileceğim bir site varmı..
Merhaba, Üsküdar okyanus balıkçılıkta bu takım mevcut dilerseniz telefon ile halledebilirsiniz.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
İğneleri alıp kendin yaparsan hem daha ekonomik, hem de daha bol seçenekli olur.
Bu hale getirmek için iğne palası ısıtılarak açılıyor ve fırdöndü takılarak kapatılıyor.

Lodosum

Aktif Üye
Adı
hakanözcan
İğneleri alıp kendin yaparsan hem daha ekonomik, hem de daha bol seçenekli olur.
Bu hale getirmek için iğne palası ısıtılarak açılıyor ve fırdöndü takılarak kapatılıyor.
engin beyin tavsiyesiyle okyanus balık ı aradım. emin bey elinde var olduğunu söyledi. bunu yapmak yetmiyor iğneler çelik telli bedene bağlanıp birde gezer iğne takılıp ucunuda bir fırdöndü eklenip işlem tamamlanacak. siparişi verdik 9.5 tl ye tanesini yapacağını söyledi. geçen yıl zargana canlı yem ile rapala arkası uzun oltayla lüfer tutan çok olmuş burada.. işi şansa bırakmadan biraz profesyonel yardım almak istedim. yardım için teşekkürler.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
engin beyin tavsiyesiyle okyanus balık ı aradım. emin bey elinde var olduğunu söyledi. bunu yapmak yetmiyor iğneler çelik telli bedene bağlanıp birde gezer iğne takılıp ucunuda bir fırdöndü eklenip işlem tamamlanacak. siparişi verdik 9.5 tl ye tanesini yapacağını söyledi. geçen yıl zargana canlı yem ile rapala arkası uzun oltayla lüfer tutan çok olmuş burada.. işi şansa bırakmadan biraz profesyonel yardım almak istedim. yardım için teşekkürler.
Siz sipariş edip yaptırın ama biraz malzeme de edinerek kendiniz de yapmaya çalışın derim.
Öyle zaman gelir ki takımda değişiklik yapmak gerekir. İşte o zaman kendiniz yapabiliyorsanız fark yaratırsınız

Lodosum

Aktif Üye
Adı
hakanözcan
Siz sipariş edip yaptırın ama biraz malzeme de edinerek kendiniz de yapmaya çalışın derim.
Öyle zaman gelir ki takımda değişiklik yapmak gerekir. İşte o zaman kendiniz yapabiliyorsanız fark yaratırsınız
üstat sen o zaman nasıl yapıldığını bi zahmet anlatıver ona göre yapalım. çünkü dediğinden birşey anlamadım.. iğnenin neresini ıstıcaz birde neyle ısıtacağız.. videolu anlatım yaparsan ona göre yapalım.

LRF_<3

Üye
Adı
EREN
altınolukta giritli av veya halikarnas balıkçılığa baktınız mı

MehmetÇağan

Daimi Üye
Adı
Mehmet Çağan ÖZCAN
Kan Grubu
B Rh Pozitif
İ
üstat sen o zaman nasıl yapıldığını bi zahmet anlatıver ona göre yapalım. çünkü dediğinden birşey anlamadım.. iğnenin neresini ıstıcaz birde neyle ısıtacağız.. videolu anlatım yaparsan ona göre yapalım.
İğnenin palasındaki halkayı rüzgar çakmağı da denilen böyle pürmüz gibi ateş çıkaran çakmakla ısıtın, sonra kargaburunla açın o halkayı. Açtığınız halkadan fırdöndü geçirdikten sonra halkayı (eğer soğuduysa bükerken kırmamak için) ısıtıp tekrar kapatın. Böylece elinizde fırdöndülü bir kanca olacak bu aşamada.
Ardından fırdöndünün deliğine öteki kancayı fotodaki gibi takın, genelde azıcık zorlayınca giriyor zaten çıt diye.
İğneleri çelek tele bağlamak için ise normal kanca bağlar gibi bağlayacaksınız ancaj misina değil bu sefer çelik beden olacak tek fark o.