Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Yasaklara Dair Ne Yapabiliriz?

Meskoder

Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif
İlgili yerlere mesaj atmak lazım.... Mesaj atın...

Fisher07

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
maalesef o karar sadece tekneler için geçerli. kıyıdan avlanmak halen yasak!
teknelerde avlanma şartı;

Denizde özel tekneler ile amatör su ürünleri avcılığının, olta ile;
- Tam boyu 5 (beş) metre (dahil) ve altında olan tekneler için, tekne içerisinde en fazla 2 (iki) kişi,
- Tam boyu 6 (altı) metre ile 10 (on) metre (dahil) arasında olan tekneler için, tekne içerisinde en fazla 3 (üç) kişi,
- Tam boyu 10 (on) metreden fazla olan tekneler için, tekne içerisinde en fazla 5 (beş) kişi bulunması, tekne içerisinde bulunulduğu sürece maske takılması, sosyal mesafenin korunması ve yürürlükteki mevzuat kurallarına uyulması kaydıyla yapılabileceğine,

şeklinde! kısaca 10mt lik bir teknede 2 avcı ve 1 kaptan olmak üzere 3 kişi bulunabiliyor. kıyılar hala kapalı.

AhmetAkin

Aktif Üye
Adı
Ahmet Akın
Kan Grubu
A Rh Pozitif
EX_QhV9XgAIBSAz.jpg

TÜM ÜYELERE VE BU İŞE GÖNÜL VERENLERE SESLENİYORUM ;

ALLAH AŞKINA SAYIN VALİ @AliYerlikaya BEYE TWEET ATIN DESTEK OLUN BU KADAR KORKMAYIN KİMSE SİZİ EVİNİZDEN ALDIRMAZ BİZİM GİBİ İNSANLAR SAYESİNDE YİNE BU İŞ ÇÖZÜLÜR AMA FAYDALANAN YİNE SİZLER OLURSUNUZ DESTEK OLALIM ABİLER KARDEŞLER TEKNESİ OLAN İNSAN SERBEST DE OLMAYAN NE YAPICAK YA BİZİM BİR HEVESİMİZ BU VAR KİMSEYE ZARARIMIZ YOK DESTEK OLALIM İSTANBUL SES VERSİN ARTIK KOCA İSTANBUL DA Bİ KAÇ KİŞİ Mİ İSTİYOR YA BALIK TUTMAYI, EVDE DURA DURA SİNİR HASTASI OLDUK SOSYALLİK YOK YANİ BİZİ SAKİNLEŞTİREN BİŞEY KALMADI ÇÜNKÜ

• Beğen
Tepkiler: Mfk

Meskoder

Üye
Adı
Mehmet
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ben İzmir valiliğine İsim ve Telefonumu vererek mai attım... Şimdi tweeter da atıcam.

ErdenEren

Daimi Üye
Adı
Erden
@AhmetAkin selamlar.
Topluca ve aynı anda bir twitter çalışması yapmalıyız ki ses çıkarabilelim. Aksi takdirde bireysel başvuru ve yazışmaları pek kaale alacaklarını zannetmiyorum.
Bu arada şaka maka 2 ayı geçecek yasakların konulduğu süreç ve bu geceden sonra 4 gün daha evdeyiz, mayıs ayının 27'si olacak. :(

Okurtman

Aktif Üye
Adı
Özdemir K.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Tahmini bayram sonrası yasaklar tedrici olarak kalkacak. Sıkıntılı bir durum ama biraz daha dişimizi sıkalım.

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Federasyonlar, dernekler ve sektör temsilcilerinin bu girişimleri yapması gerekir. Aksi halde şahsi başvurular sonuçsuz kalacaktır. Kafayı kırdım artık. Bayramdan sonra sezonu açacağım, yeter artık. Ceza keserlerse de ödemeyeceğim. Seçim öncesi cezalara da af gelir nasıl olsa.

ErdenEren

Daimi Üye
Adı
Erden
Federasyonlar, dernekler ve sektör temsilcilerinin bu girişimleri yapması gerekir. Aksi halde şahsi başvurular sonuçsuz kalacaktır. Kafayı kırdım artık. Bayramdan sonra sezonu açacağım, yeter artık. Ceza keserlerse de ödemeyeceğim. Seçim öncesi cezalara da af gelir nasıl olsa.
Ben dükkan sahipleri ve onlara ürün getiren toptancılara sorduğumda sürekli 'inşallah' dolu cevaplar alıyorum. Bu iş inşallah ile maşallah ile olacak bir iş değil ki! Birlikte, koordine hareket etmedikçe bireysel hamle ve başvurulardan elbette sonuç çıkmaz. Baksanıza bu en etkili balık forumunda bile kimse organize olarak bir şey yapmaya niyetli değil.
Neyse, sonuç olarak ben daha önce kısa süreli ve gecenin kör karanlığında 4 kez ava çıkmıştım ama bayram yasakları biter bitmez aynen senin gibi tüm takımları, kovamı, tripod her şeyimi alıp konumlanacağım. Polis yahut zabıtalar gelene dek acaba yakalanır mıyım falan gibi endişe dolu değil, gayet keyifli-huzurlu olarak avlanacağım.
Yetkililer gelince de yine aynen dediğin gibi, ne ceza keseceklerse kessinler. Takımlarıma ve eşyalarıma dokunmasınlar yeter, itiraz etmeden kabul edeceğim cezayı. Hem orada o an ödenmiyor hem de bahsettiğin üzere seçim öncesi nasıl olsa ceza affı geliyor.
Avmler'de tıkış pıkış mağaza önleri, elden ele geçen ürünler, semt pazarlarında üst üste ve üstelik maskesiz insanlar, restaurantlar açılıyor, oteller rezervasyon almaya başladılar ve haziran başı müşteri kabul edecekler, toplu ibadet yasağı ve nice yasak-kısıtlama kaldırılacak ama ben balığa çıkamayacağım, öyle mi? GEÇECEKSİN BU İŞLERİ, DİNLEMİYORUM, UYMUYORUM MANTIK DIŞI BU YASAĞA!
Bayram çıkışı eldivenim, maskem ve sosyal mesafe tedbirimle birlikte 'haydi rastgele' diyeceğim ben. Kabak tadı verdi artık.

korayb3406

Daimi Üye
Adı
KORAY B.
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Ben dükkan sahipleri ve onlara ürün getiren toptancılara sorduğumda sürekli 'inşallah' dolu cevaplar alıyorum. Bu iş inşallah ile maşallah ile olacak bir iş değil ki! Birlikte, koordine hareket etmedikçe bireysel hamle ve başvurulardan elbette sonuç çıkmaz. Baksanıza bu en etkili balık forumunda bile kimse organize olarak bir şey yapmaya niyetli değil.
Neyse, sonuç olarak ben daha önce kısa süreli ve gecenin kör karanlığında 4 kez ava çıkmıştım ama bayram yasakları biter bitmez aynen senin gibi tüm takımları, kovamı, tripod her şeyimi alıp konumlanacağım. Polis yahut zabıtalar gelene dek acaba yakalanır mıyım falan gibi endişe dolu değil, gayet keyifli-huzurlu olarak avlanacağım.
Yetkililer gelince de yine aynen dediğin gibi, ne ceza keseceklerse kessinler. Takımlarıma ve eşyalarıma dokunmasınlar yeter, itiraz etmeden kabul edeceğim cezayı. Hem orada o an ödenmiyor hem de bahsettiğin üzere seçim öncesi nasıl olsa ceza affı geliyor.
Avmler'de tıkış pıkış mağaza önleri, elden ele geçen ürünler, semt pazarlarında üst üste ve üstelik maskesiz insanlar, restaurantlar açılıyor, oteller rezervasyon almaya başladılar ve haziran başı müşteri kabul edecekler, toplu ibadet yasağı ve nice yasak-kısıtlama kaldırılacak ama ben balığa çıkamayacağım, öyle mi? GEÇECEKSİN BU İŞLERİ, DİNLEMİYORUM, UYMUYORUM MANTIK DIŞI BU YASAĞA!
Bayram çıkışı eldivenim, maskem ve sosyal mesafe tedbirimle birlikte 'haydi rastgele' diyeceğim ben. Kabak tadı verdi artık.
Yazdıklarınıza imzamı atarım. Malzemelere el koyma yetkileri yok. Sonuçta amatör balıkçı belgemiz var, hedef balık sezonu açık. Kalabalığı önlemek isteyenler pazar yerleri, avmler ve ibadethanelere dikkat etsin!!!

Cetin_34

Aktif Üye
Adı
Çetin
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Balık avı yasağını tek başına düşünmeyin arkadaşlar. Yasak kalktığı anda balıkçıların 10 katı insan doluşacak sahillere. Amaç balık tutmayı engellemek değil sahildeki kalabalıkları önlemek. Özellikle de bu yaz aylarında bir süre daha yasak olması bence mantıklı. Belki iç sularda yasak kalkabilir. O da çoğu balıkçıya yeter şimdilik diye düşünüyorum.