Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

aliexpress ile ilgili

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Yıllardır aliexspressi kullanıyorum yüzlerce ürün aldım 75 euro yu geçmeyen eşyalar gümrük de takılmaz.
Güvenilirlik konusunda aliexspress güvenlidir ama sizin için önemli olan satıcının güvenikir olmasıdır bu yüzden alacağınız ürünün satıcısının Feedback lerine ve ürünü alıp eline ulaşanların yorumlarına bakın.
İade konusunda muhattabınız aliexspress değil aldığınız satıcıdır onun politikasını izlemeniz gerekir, satıcıda ürün içeriğinde bunun açıklamasını yapar

yawruaslan

Daimi Üye
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Dedigim gibi global garanti normal sartlarda 1 yildir fakat bu firmadan firmay degisiklik gosterbilir alibabanin kontrol edebilecegi bir durum degil bu tedarikci olarak ryobinin web sitesinde mutlaka garanti kosullari hakkinda bilgilet mevcuttur
çok teşekkürler ozaman yani firma garantisi varsa istanbuldaki yetkili satıcıyı muhatap alabilirim peki ürünle birlikte fatura tarzı herhangi birşey geliyormu acaba ?

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Bende bir 10 gün önce alış veriş yaptım satıcı 3 günde kargoya verdi aralık 12 sinde uçağa gönderildi kargo bilgisi durumu ;-) mesaj atmış satıcı "Kargı bilgisi budur, ucuz kargo olduğu için 30 ila 45 gün sürebilir ertelersiniz, tekrar bekleriz gibisinden" Verilen süre 30 gündü hala beklemedeyim 12 gündür ucak kalkamadi ;-) normal karşılıyorum ;-)

lufermania

Daimi Üye
Adı
Uğur
Aliexpress güvenli bir site, Çin'in gittigidiyor'u gibi bir site yani. Yalnız Onur'un dediği gibi satıcının profilinden kaç tane işlemi olduğuna ve olumlu geri dönüş yüzdesine bakın. Ürününüz gelmezse ya da yanlış gelirse OPEN DISPUTE seçeneği ile siteye satıcıyı şikayet edebiliyorsunuz ama ingilizceniz biraz iyi olmalı :)

Bir de 100 doların üzerine çıkmayın, yoksa gümrüğe takılabilir.

Makine ile ilgili olarak da garanti Türkiye'de geçmez diye tahmin ediyorum, birşey olursa parası ile yaptırabilirsiniz tahminimce.

@byblack Hocam ürünler uçakla değil parsiyel taşımacılıkla geliyor, o yüzden free shipment :) 3 haftadan önce gelmez.

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Birde bu aralar aldığınız ürünlerden en az 1,5 ay ümidi kesin derim malum yılbaşı sebebi ile gümrükde ürünler bekletiliyor her yılbaşı böyle yapıyorlar normalinden geç gelebilir haberiniz olsun

ocormanck

Aktif Üye
Adı
Osman
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Ordan satın aldığınız düşük ücretli ürünler gift olarak gönderiliyor yani hediye . Bu yüzden gümrüğe takılmıyor . Zaten gümrüğe takılan ürünlerin parası teslimatta alınıyor diye hatırlıyorum . İade etmek isterseniz her şey size ait . Bu 6 ay önceydi şıan kuralları bilmiyorum . Taklit ürünmü diye önceden sorun . Doğru cevap veriyorlar . Ürün kopya ise söylüyorlar

Eray Aksoy

Aktif Üye
Adı
Eray Aksoy
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Yıllardır aliexspressi kullanıyorum yüzlerce ürün aldım 75 euro yu geçmeyen eşyalar gümrük de takılmaz.
Güvenilirlik konusunda aliexspress güvenlidir ama sizin için önemli olan satıcının güvenikir olmasıdır bu yüzden alacağınız ürünün satıcısının Feedback lerine ve ürünü alıp eline ulaşanların yorumlarına bakın.
İade konusunda muhattabınız aliexspress değil aldığınız satıcıdır onun politikasını izlemeniz gerekir, satıcıda ürün içeriğinde bunun açıklamasını yapar
Aliexpress güvenli bir site, Çin'in gittigidiyor'u gibi bir site yani. Yalnız Onur'un dediği gibi satıcının profilinden kaç tane işlemi olduğuna ve olumlu geri dönüş yüzdesine bakın. Ürününüz gelmezse ya da yanlış gelirse OPEN DISPUTE seçeneği ile siteye satıcıyı şikayet edebiliyorsunuz ama ingilizceniz biraz iyi olmalı :)

Bir de 100 doların üzerine çıkmayın, yoksa gümrüğe takılabilir.

Makine ile ilgili olarak da garanti Türkiye'de geçmez diye tahmin ediyorum, birşey olursa parası ile yaptırabilirsiniz tahminimce.

@byblack Hocam ürünler uçakla değil parsiyel taşımacılıkla geliyor, o yüzden free shipment :) 3 haftadan önce gelmez.

Bir arkadaşa oradan bir kaç parça eşya aldık.Meblağ olarak tam hatırlayamiyorum ancak 600 dolara yakın bir yekün teşkil etmişti.Satıcı ile yazışıp gümrük olayını bildirdi.Gümrük olursa Türkiye den bir farkı kalmayacağını bu durumda da alım yapmasının bir avantaj olmayacağını belirtti.Satıcı ürünü firma veya esnaf kargosu yapmadı.Yani kargoda her hangi bir irsaliye,fatura yoktu.Bunun yerine sanki bir şahıs gönderisiymiş gibi yapıp üzerine de "İyi ki doğdun Mete" gibilerinden yazmaya çalışmış.Ayrıca "Gift" yani hediye diye de belirtmiş.Gümrükten sorunsuz arkadaşımıza ulaştı ürünler.Ancak burada iş gümrük memurunda bitiyor.Karşınızdaki kılı kırk yaran bir tipse sorun yaşama riski her zaman mevcut maalesef.

OnuR67

Daimi Üye
Adı
Onur
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bir arkadaşa oradan bir kaç parça eşya aldık.Meblağ olarak tam hatırlayamiyorum ancak 600 dolara yakın bir yekün teşkil etmişti.Satıcı ile yazışıp gümrük olayını bildirdi.Gümrük olursa Türkiye den bir farkı kalmayacağını bu durumda da alım yapmasının bir avantaj olmayacağını belirtti.Satıcı ürünü firma veya esnaf kargosu yapmadı.Yani kargoda her hangi bir irsaliye,fatura yoktu.Bunun yerine sanki bir şahıs gönderisiymiş gibi yapıp üzerine de "İyi ki doğdun Mete" gibilerinden yazmaya çalışmış.Ayrıca "Gift" yani hediye diye de belirtmiş.Gümrükten sorunsuz arkadaşımıza ulaştı ürünler.Ancak burada iş gümrük memurunda bitiyor.Karşınızdaki kılı kırk yaran bir tipse sorun yaşama riski her zaman mevcut maalesef.
Zaten mebla ne olursa olsun gift olarak gönderiliyor yani aliexspress den aldığınız freeshipping ürünlerin faturası yok. Taki irsaliyeli bir ürün olursa da
Gümrük kurallarına göre 75euro altı ürünler değersiz eşya sınıfına girer ve bu meblanın altındaki ürünlerde gümrükde sorun yaşanmıyor

Eray Aksoy

Aktif Üye
Adı
Eray Aksoy
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Zaten mebla ne olursa olsun gift olarak gönderiliyor yani aliexspress den aldığınız freeshipping ürünlerin faturası yok. Taki irsaliyeli bir ürün olursa da
Gümrük kurallarına göre 75euro altı ürünler değersiz eşya sınıfına girer ve bu meblanın altındaki ürünlerde gümrükde sorun yaşanmıyor

Yurtdışından ürün almak en mantıklısı.Ancak bazı durum ve zamanlarda astarı yüzünden pahalıya denk geliyor.Riske değer mi değmez mi bilemiyorum?Ancak arada ciddi bir rakam farkı varsa ve riske girmeye değiyorsa denenebilir.Yani ben 100-150 lira için o riske giremezdim şahsen.Ama şu da bir yöntem.Aynı anda bir çok ürün almaktansa belli aralıklara alınabilir ve gümrükten muaf kalmaya gayret edilebilir?300 lira üzeri ürünler hep risk yani.