Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Amatör Bir Levrekçinin Notları

drasty41

Daimi Üye
Adı
Recep Gölcü
Emre kardeş harika bir paylaşım ellerin dert görmesin teşekkürler...

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Hüseyin Bey,hepsi levrekte çalışacak kandırıcılar;fakat ya bunların çoğu hiç kullanılmamış ya da kandırıcılarınıza çok iyi bakıyorsunuz.Harika bir koleksiyon.
Benim çantanın resmini koysam hepsi savaştan çıkmış gibi görünür.Galiba biraz hırpalıyorum kandırıcılarımı.:)
abi benim lamzemelerim sadece aldığım hafta bu kadar temizler :D sonrası aynı harb maduru :D

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Emre kardeş harika bir paylaşım ellerin dert görmesin teşekkürler...
Teşekkür ediyorum Recep Bey.Bu sezon,bayramdan önce sezonu açmak zor gibi.Vakit ayırmak lazım.Fakat şimdi körfezin trofelerini kovalamak vardı.Elleri kulaklarına varmak üzeredir.:)

müthişaman

Daimi Üye
Adı
Emre
Hüseyin Bey,hepsi levrekte çalışacak kandırıcılar;fakat ya bunların çoğu hiç kullanılmamış ya da kandırıcılarınıza çok iyi bakıyorsunuz.Harika bir koleksiyon.
Benim çantanın resmini koysam hepsi savaştan çıkmış gibi görünür.Galiba biraz hırpalıyorum kandırıcılarımı.:)
abi benim lamzemelerim sadece aldığım hafta bu kadar temizler :D sonrası aynı harb maduru :D
Sanırım kandırıcıların limitlerini çok zorluyoruz.Makinelerden fazla bakım gerektiriyor kandırıcılar.Her sezon en az iki defa iğneleri değiştirmek gerekiyor.
Aslında oldukça önemli bir nokta.İğnelerin keskinliğini parmak ucuyla kontrol etmeli,gerekirse yeni iğnelerle değiştirmeli.Çünkü kandırıcıyı kontrole gelen levreğin yeme biraz teması bile kancalara geçmesi demek.Tabii iğnelerin keskin olması lazım.:)

Adı
Hızır Şeref Gültekin
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Sanırım kandırıcıların limitlerini çok zorluyoruz.Makinelerden fazla bakım gerektiriyor kandırıcılar.Her sezon en az iki defa iğneleri değiştirmek gerekiyor.
Aslında oldukça önemli bir nokta.İğnelerin keskinliğini parmak ucuyla kontrol etmeli,gerekirse yeni iğnelerle değiştirmeli.Çünkü kandırıcıyı kontrole gelen levreğin yeme biraz teması bile kancalara geçmesi demek.Tabii iğnelerin keskin olması lazım.:)
abi iğneler alındığı günle kalır :D sonra paslanana kadar devam elimle kontrol ederim eğer keskinliğini yitirimiş iğne varsa elmas kalıpçı eğesi ile ucunun uygun şekli ile biraz tesviye ederim ... tabii ne zaman oltalarla işe gidersem

YEKTA

Daimi Üye
Adı
YEKTA
Kan Grubu
B Rh Pozitif
konuyu hortlatıyorum ama belki faydalı olur levrek avına gittiğimde gitmeden önce bir bezi tuzlu balık(sardalye)suyuna iyice batırırım avlanacağım yere gittiğimde bir misina ile bağladığım bezimi suya salarım inanaın dehşet levrek topluyor tuzlu balığın suyu yağı levrekleri çok tahrik ediyor tavsiye ederim tecrübe ile sabittir