Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Anadolu yakası için spin kamış öneri

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
Teşekkür ederim tavsiyelerinizi kullanacağım. Kamışın kullanıcı yorumlarını okudum herkes memnundu makine de keza öyle. Av yaptıktan sonra rapor sunarım, Saygılar ...
Rasgele , nerelerde av yapıyorsun ? Onları da yazarsan sevinirim.Avrupa yakasının suyu çıktı.Üsküdar durağın orda ki sahile hiç gittin mi ortam olarak nasıl ?
Balık tutmasan bile lrf’nin zevkini her türlü alıyorsun.Tüm malzeme 500 gram pisliği de yok bu bile yetiyor.

Adı
Fatih Çakar
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Rasgele , nerelerde av yapıyorsun ? Onları da yazarsan sevinirim.Avrupa yakasının suyu çıktı.Üsküdar durağın orda ki sahile hiç gittin mi ortam olarak nasıl ?
Balık tutmasan bile lrf’nin zevkini her türlü alıyorsun.Tüm malzeme 500 gram pisliği de yok bu bile yetiyor.
Hocam siz Anladığım kadarıyla nezih bir yer arıyorsunuz. Anadolu yakasında caddebostan,maltepe,bostancı,kartal rahatça balık tutabileceğiniz yerlerdir. Caddebostan da yazın rahatça yüzüp balık tutabiliyoruz it kopuk olmuyor. Marmarayın bostancı durağında inip karşıya geçip rahatça balık tutabilirsiniz. Üsküdar tarafı çok kalabalık oluyor dip dibe olta atıyorlar ben ısınamadım. Siz nerde yaşıyorsunuz?

Onlins

Aktif Üye
Adı
Emre
Kan Grubu
A Rh Negatif
Hocam siz Anladığım kadarıyla nezih bir yer arıyorsunuz. Anadolu yakasında caddebostan,maltepe,bostancı,kartal rahatça balık tutabileceğiniz yerlerdir. Caddebostan da yazın rahatça yüzüp balık tutabiliyoruz it kopuk olmuyor. Marmarayın bostancı durağında inip karşıya geçip rahatça balık tutabilirsiniz. Üsküdar tarafı çok kalabalık oluyor dip dibe olta atıyorlar ben ısınamadım. Siz nerde yaşıyorsunuz?
Beylikdüzü tarafındayım gürpınar sahili güzel fakat ulaşım kötü , büyükçekmece’de insan dışı fivarlıklarla uğraşmak zor.

migren34

Yeni Üye
Adı
kubilay yılmaztürk
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Merhabalar bende aranıza yeni katıldım geçen yıl bir hevesle bu sevdaya başladım sağ olsun abilerimin tavsiyeleriyle hatırı sayılır miktarda balıkta tuttum, boğazdaki hemen hemen tüm meraları gezdim diyebilirim bu meraların bir çoğunu ben kendim buldum, bir gün internette paylaşılan bir video izledim en az 150 civarında sarıkanat yakalamışlar ve kenarları beton ortası arnavut kaldırımı bir yere dizmişlerdi sadece istanbul anadolu yakası spin avı yazıyordu gündüz gözüyle üsküdardan başlayarak sırayla kıyıları gezdim ve tam videodaki yeri buldum burası Kandilli iskelesi önü idi hemen iskelenin kenarında kendime bir yer bulup geçtim bir kaç abi kurşun arkası yapıyordu, ve daha hava kararmamıştı bende spin oltamı çıkartıp deneme yapayım dedim bir iki atış yaptım bir abi yanıma geldi sen spinlemi tutacaksın dedi evet dedim yanlış yerdesin dedi. Dedim heralde merada yabancı istemeyenlerden biri, olsun abi denerim dedim, sen beni dinle dedi burdan sola doğru ilerle en sonda İsmet İnönünün kızının villası var zaten ondan sonra yol bitiyor o villanın soluna geç hafif bir duvar var duvarın üstüne çık at dedi. Dediği yere gittim tam villanın önünde ki boşlukta bir kaç spinci hava kararmasını bekliyordu ben abinin dediği yere geçtim ama diğerlerinin beklediği açıklık daha kolay bir yer gibi görünüyordu ve aralarında 5 m bile mesafe yok ne fark ederki dedim oradaki abilerle de tanışıp onların yanında bekledim sonra bir kaç kişi daha geldiler onlar tam abinin dediği yan villanın dibine kadar yaklaşıp duvara çıktılar biz açıklıkta bir tane çekerken o duvarın üzerindekiler 3 4 çekiyordu hemen 20m ilerisinde kurşun arkaşı yapanların olduğu yerde ise spin çalışmıyordu bile. Hayatımda tuttuğum en zevkli balık diyebilirim o gün 43 adet sarıkanat çinekop karışık tuttum daha sonraları da aynı merayı ziyaret ettim tam balık başladığında yasak saati yaklaşıyordu bu yüzden o günkü kadar tutamadım ama hiç te eli boş dönmedim. Sonra o merada bahsetiğim videoyu çeken zabıta abi ile tanıştım adam zabıta olduğundan yasaklardan muafmış o 150 civarı balığı yasak saatinde tutmuş, tabi mera boş olunca tüm balıklar adamın sahtesine atlamış, Bu arada takım bilgisi vermek gerekirse sahte olarak maria slalomun sahtesi ve willy elegance 270 10 40 kullandım, genelde sahte olarak hemen hepsi iş yapıyordu o meradaki özellik 9 - 11 arası sahteler 10 15 gr ağırlık yeterli oluyor. Ekim ortasından itibaren Kandilli iskelesi solunda olacağım inşallah bu sene de yasaklar vurmazsa güzel balık alırız. Meraya gelen abilerimin tecrübesinden faydalanmak isterim.

nerdehani?

Aktif Üye
Adı
Kaan
Kan Grubu
A Rh Pozitif
Merhabalar, ara ara ben de kandilliye geliyorum. Gündüz kurşun arkası gece spin akın balığından çok güzel av veriyor fakat çok kalabalık bir mera. Gece gürültü olduğunda yalıdan şikayet oluyor ara ara polis gelip balıkçıları dağıtıyor o yüzden pek tercih etmemeye çalışıyorum. Denk gelirsek tanışmak isterim.

Son düzenleme:

Bedri35

Aktif Üye
Adı
Bedri
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Arkadaşlar Merhaba,

İstanbul boğazı av raporu konusunda belirttiğim üzere Savagear MPP 2,74 10-30 atarlı kamışım kırıldı cumartesi gecesi. Artık kurdan dolayı bu tarz kamışların fiyatları çok yüksek. 10-30 ya da 10-40 atarlı yine 2,70 civarı boyda spin kamışı olarak ne tavsiye edersiniz. Bütçem 600 tl maksimum fakat savagear dan sonra çok kalitesiz kamışları da kullanabileceğimi sanmıyorum. Sahtelerimin bazıları da pahalı sahteler onları da kaybetmek istemem. Genel olarak Daiwa, Savagear, Shimano gibi kendini kanıtlamış markalardan önerilerinizi bekliyorum.